Search results

powered by google + Custom search

Skadi Loppet 2018 - Sparkassen Jet

cross country skiing
DATE :17.3.2018 PLACE  :Bodenmais

Selected athletes overview

Selected athletes will be displayed here. Currently nothing selected.
EXPORT :   XLS
Results -
Loading...
Rank Bib Fullname Nat. Year Club Category Time Gap
DISPLAY ON PAGE
Rank Bib Fullname Nat. Year Club Category Time Gap
1 1063 athlete detail ESCHER Toni GER 1990 Fischer Racing Team 1. /  H21 1:21:35.3 0:00:00.0
2 1081 athlete detail WEICK Erik GER 1996 SVE Frankenhain 2. /  H21 1:23:59.5 0:02:24.2
3 1058 athlete detail GRÄF Jakub CZE 1991 Dukla Liberec 3. /  H21 1:24:04.6 0:02:29.2
4 1042 athlete detail STRÜBEL Josua GER 1995 SC Seebach 4. /  H21 1:24:06.6 0:02:31.2
5 1080 athlete detail HOLLANDT Florian GER 1995 SWV Goldlauter 5. /  H21 1:24:08.8 0:02:33.5
6 1077 athlete detail JANKE Maximilian GER 1994 WSV Oberhof 6. /  H21 1:27:00.1 0:05:24.7
7 1023 athlete detail FRIEDRICH Christian GER 1997 wsv weissenstadt 7. /  H21 1:27:11.6 0:05:36.2
8 1066 athlete detail KOŽÍŠEK Dušan CZE 1983 Dukla Liberec 1. /  H31 1:28:56.3 0:07:21.0
9 1001 athlete detail SVARC Martin CZE 1994 Ski klub Jablonec 8. /  H21 1:29:24.3 0:07:49.0
10 1087 athlete detail HERZOG Daniel GER 1993 spvgg oberkreuzberg 9. /  H21 1:29:42.3 0:08:07.0
11 1199 athlete detail KASTENHUBER Simon GER 1991 Madshus Racing Team 10. /  H21 1:29:43.3 0:08:08.0
12 1089 athlete detail ROTHBERGER Markus AUT 1977 Salomon Racing Austria 1. /  H41 1:32:18.4 0:10:43.0
13 1004 athlete detail HOFFMANN Peter GER 1989 sportcollection racing team 11. /  H21 1:33:23.4 0:11:48.0
14 1073 athlete detail ROHRMOSER Stefan AUT 1975 USV Hüttschlag 2. /  H41 1:33:47.1 0:12:11.8
15 1003 athlete detail EICHELSBACHER Sebastian GER 1996 SC Münchberg 12. /  H21 1:33:49.1 0:12:13.8
16 1034 athlete detail LAHER Leo AUT 1983 TSU Waldmark 2. /  H31 1:33:53.6 0:12:18.3
17 1005 athlete detail DOHNAL Tomas CZE 1976 SC Girkhausen 3. /  H41 1:33:55.4 0:12:20.0
18 1032 athlete detail TOPLITSCH Harald AUT 1992 UrsprungRacing 13. /  H21 1:34:20.1 0:12:44.8
19 1062 athlete detail SCHREIER Michael GER 1997 Fischer Racing Team 14. /  H21 1:34:25.1 0:12:49.8
20 1405 athlete detail MORAVCOVA Klara CZE 1983 Ski klub Jablonec 1. /  D31 1:35:06.6 0:13:31.2
21 1429 athlete detail MUTSCHELLER Sigrid GER 1976 Fischer Racing Team 1. /  D41 1:35:45.1 0:14:09.7
22 1076 athlete detail KALIBA Štěpán CZE 1993 Mercedes Benz Salomon team 15. /  H21 1:35:53.1 0:14:17.8
23 1349 athlete detail KNATSKO Aliaksandr BLR 1991 --- 16. /  H21 1:35:54.6 0:14:19.3
24 1007 athlete detail LANGER Thomas GER 1969 TV Kempten 1. /  H46 1:36:10.4 0:14:35.0
25 1068 athlete detail CIPRIAN Stefano ITA 1972 Sport Auer Obertillach 2. /  H46 1:36:19.1 0:14:43.8
26 1336 athlete detail WANNINGER Tobias GER 1997 Nordic Team Klingenbrunn 17. /  H21 1:36:55.9 0:15:20.5
27 1438 athlete detail SCHERER Stefanie GER 1996 SC Wall 1. /  D21 1:37:08.1 0:15:32.7
28 1050 athlete detail BOKOVIKOV Alexey RUS 1984 BMSTU Biathlon Moscow 3. /  H31 1:37:26.6 0:15:51.3
29 1229 athlete detail DANNER Sepp GER 1970 SSC Jachenau 3. /  H46 1:37:39.4 0:16:04.0
30 1043 athlete detail GAFFAL Peter GER 1971 SK Berchtesgaden 4. /  H46 1:37:47.9 0:16:12.5
31 1029 athlete detail KEMPE Thomas AUT 1992 UrsprungRacing 18. /  H21 1:37:58.1 0:16:22.8
32 1207 athlete detail BRECHENMACHER Jochen GER 1989 SV Baiersbronn 19. /  H21 1:38:01.9 0:16:26.5
33 1022 athlete detail YASTREBOV Andriy UKR 1970 Triatman 5. /  H46 1:38:17.1 0:16:41.8
34 1178 athlete detail DUFTER Matthias GER 1982 SC Schliersee 1. /  H36 1:38:25.4 0:16:50.0
35 1006 athlete detail VANC Petr CZE 1970 Mercedes Benz Salomon team 6. /  H46 1:38:52.4 0:17:17.0
36 1338 athlete detail SVÍTIL Marek CZE 1978 TJ Tatran Železná Ruda 2. /  H36 1:39:14.4 0:17:39.0
37 1035 athlete detail GÖGGEL Fabian GER 1990 Buchhof Veringenstadt 20. /  H21 1:39:31.4 0:17:56.0
38 1064 athlete detail MUTSCHELLER Uli GER 1966 Fischer Racing Team 1. /  H51 1:39:36.1 0:18:00.8
39 1437 athlete detail SCHNEIDER Sophia GER 1997 SV Oberteisendorf 2. /  D21 1:39:54.1 0:18:18.8
40 1107 athlete detail HÖGL Stefan GER 1989 --- 21. /  H21 1:40:22.1 0:18:46.8
41 1025 athlete detail BERTHOLD Ronny GER 1977 ATSV Gebirge/Gelobtland 4. /  H41 1:40:30.9 0:18:55.6
42 1012 athlete detail VORBERG Jörg GER 1974 SSV Geyer 5. /  H41 1:40:36.6 0:19:01.3
43 1009 athlete detail FLADE Matthias GER 1979 SC Münchberg 3. /  H36 1:40:41.1 0:19:05.8
44 1047 athlete detail LEHNUNG Kai-Uwe GER 1968 SV Grün-Weiß Pirna 7. /  H46 1:40:52.1 0:19:16.8
45 1014 athlete detail GEISSLER Roland GER 1960 SWV Lauchhammer 1. /  H56 1:41:10.1 0:19:34.8
46 1402 athlete detail DONZALLAZ Nicole SUI 1982 Team Rossignol Suisse 1. /  D36 1:41:30.9 0:19:55.5
47 1052 athlete detail EIGNER Florian GER 1992 Einsiedler Skiverein 22. /  H21 1:41:44.4 0:20:09.0
48 1021 athlete detail MEISCHNER Rene GER 1975 Dorfchemnitzer SV 6. /  H41 1:41:49.9 0:20:14.6
49 1404 athlete detail UNGER Sina GER 1999 SV Stützengrün 1. /  JunD 1:41:53.1 0:20:17.8
50 1343 athlete detail REIFENMÜLLER Mario AUT 1965 TSU-Waldmark 2. /  H51 1:41:55.1 0:20:19.8
51 1147 athlete detail LECHERMANN Thomas GER 1984 WSV Otterskirchen 4. /  H31 1:42:11.6 0:20:36.3
52 1054 athlete detail STOLLER Maximilian GER 2000 Madshus Racing Team Allgäu 1. /  Jun 1:42:31.2 0:20:55.8
53 1026 athlete detail KURDE Mario GER 1969 SC Buntenbock 8. /  H46 1:42:33.9 0:20:58.6
54 1055 athlete detail BORRMANN Jens GER 1974 SV Hermsdorf/Erzgebirge 7. /  H41 1:42:43.1 0:21:07.8
55 1162 athlete detail FUCHS Thomas GER 1971 SV Finsterau 9. /  H46 1:43:08.2 0:21:32.8
56 1151 athlete detail FIEDLER Marcel GER 1997 WSV Eppenschlag 23. /  H21 1:43:09.7 0:21:34.3
57 1143 athlete detail PETER Philipp GER 1983 Formkurve 5. /  H31 1:43:34.6 0:21:59.3
58 1079 athlete detail EISCHER Ronald AUT 1971 USC Atomic St. Leonhard 10. /  H46 1:43:37.4 0:22:02.1
59 1051 athlete detail BAILLIARD Laurent FRA 1982 --- 4. /  H36 1:43:43.4 0:22:08.1
60 1020 athlete detail SEMMLER Georg GER 1993 SV Großwaltersdorf 24. /  H21 1:43:46.9 0:22:11.6
61 1048 athlete detail MÜNZBERG Uwe GER 1968 SV Grün-Weiß Pirna 11. /  H46 1:43:56.2 0:22:20.8
62 1053 athlete detail KRALLER Ferdinand GER 1951 maloya glide to live 1. /  H66 1:44:00.0 0:22:24.6
63 1436 athlete detail LUTSYKOVICH Aliona BLR 1992 --- 3. /  D21 1:44:06.1 0:22:30.8
64 1040 athlete detail MEDACK Thomas GER 1976 --- 8. /  H41 1:44:06.1 0:22:30.8
65 1228 athlete detail DIETZE Albrecht GER 1968 Pulsschlag 12. /  H46 1:44:22.6 0:22:47.3
66 1041 athlete detail SCHMID Thomas GER 1981 SpVgg Lam Ski Nordisch 5. /  H36 1:44:33.1 0:22:57.8
67 1070 athlete detail BEGERL Ludwig GER 1957 SpVgg Lam 1. /  H61 1:44:35.4 0:23:00.1
68 1056 athlete detail REGER Christoph GER 1980 SC Neubau 6. /  H36 1:44:47.7 0:23:12.3
69 1010 athlete detail HENNIG Manfred GER 1967 --- 3. /  H51 1:44:59.4 0:23:24.1
70 1183 athlete detail ZNOJEMSKÝ Karel CZE 1977 LK Ledec n.S. 9. /  H41 1:45:00.4 0:23:25.1
71 1049 athlete detail SCHWAB Markus AUT 1977 Bikeklinik.com 10. /  H41 1:45:04.7 0:23:29.3
72 1024 athlete detail SCHUSTER Lars GER 1975 Team Erdinger Alkoholfrei 11. /  H41 1:45:06.4 0:23:31.1
73 1059 athlete detail HILPERT Bernd GER 1973 Ski Club Neubau 12. /  H41 1:45:24.7 0:23:49.3
74 1145 athlete detail WASESCHA Carlo SUI 1979 LLC Bual Lantsch 7. /  H36 1:45:47.7 0:24:12.3
75 1157 athlete detail HARKE Markus GER 1987 Eintracht Braunschweig Wintersport 6. /  H31 1:46:08.9 0:24:33.6
76 1171 athlete detail ROSIPAL Roman SVK 1969 --- 13. /  H46 1:46:24.9 0:24:49.6
77 1133 athlete detail MAJER Jan CZE 1973 Silvini Madshus Team 13. /  H41 1:46:27.9 0:24:52.6
78 1011 athlete detail HOPPE Hermann GER 1962 SC Rosenheim 2. /  H56 1:46:29.2 0:24:53.8
79 1028 athlete detail HOF Benjamin GER 1993 Löffler-Skadi-Loppet-Team 25. /  H21 1:47:00.3 0:25:25.0
80 1403 athlete detail UZICK Liudmila RUS 1969 sk rueckenwind 1. /  D46 1:47:04.9 0:25:29.5
81 1027 athlete detail HOF Armin GER 1993 Löffler-Skadi-Loppet-Team 26. /  H21 1:47:09.4 0:25:34.1
82 1015 athlete detail FRÖHLICH Mike GER 1963 ssv sayda 1863 4. /  H51 1:47:18.9 0:25:43.6
83 1439 athlete detail EISCHER Birgit AUT 1972 USC Atomic St. Leonhard 2. /  D46 1:47:31.6 0:25:56.3
84 1197 athlete detail TCAREV Sergey RUS 1968 --- 14. /  H46 1:47:41.2 0:26:05.8
85 1217 athlete detail RACZ Stefan SVK 1961 Metropol Košice 3. /  H56 1:47:49.7 0:26:14.3
86 1221 athlete detail WEBER Andreas GER 1966 TGV Schotten 5. /  H51 1:48:03.4 0:26:28.1
87 1174 athlete detail GRODA Anselm GER 1965 Regensburger Rennstall 6. /  H51 1:48:09.4 0:26:34.1
88 1057 athlete detail SIEGLING Jörg GER 1975 Tri Team FFB 14. /  H41 1:48:10.2 0:26:34.8
89 1036 athlete detail RONACHER Reinhard AUT 1978 USV Hüttschlag 8. /  H36 1:48:16.9 0:26:41.6
90 1060 athlete detail PALATA Miroslav CZE 1963 VSK FEL CVUT Praha 7. /  H51 1:48:28.9 0:26:53.6
91 1069 athlete detail SELIGER Matthias GER 1989 Team ComfortskateS 27. /  H21 1:48:35.2 0:26:59.8
92 1225 athlete detail REYER Torsten GER 1999 VfB Schoeneck 2. /  Jun 1:48:54.9 0:27:19.6
93 1433 athlete detail BÖTTCHER Rika Elin GER 1998 SC Buntenbock 2. /  JunD 1:49:26.1 0:27:50.8
94 1118 athlete detail BUSCHAUER Andrea SUI 1988 Sportfreunde 5 Dörfer 28. /  H21 1:49:26.4 0:27:51.1
95 1321 athlete detail ČÁSTKA Kryštof CZE 1977 --- 15. /  H41 1:49:37.4 0:28:02.1
96 1224 athlete detail MORITZ Günther GER 1958 SC Buntenbock 4. /  H56 1:50:18.7 0:28:43.3
97 1138 athlete detail DOROSCHKEVICH Aliaksei BLR 1995 Dorosh SkiTeam 29. /  H21 1:50:19.7 0:28:44.3
98 1166 athlete detail RASTER Christian GER 1972 TSV Regen 15. /  H46 1:50:30.2 0:28:54.8
99 1045 athlete detail BARTLOG Nikos GER 1974 tri2b.com A/N Triathlonteam WSV Bad Tölz 16. /  H41 1:50:33.7 0:28:58.3
100 1019 athlete detail SELTMANN Jens GER 1974 SV Tanne Thalheim 17. /  H41 1:50:38.2 0:29:02.8

Don't you find yourself in results list? Contact timekeeper's team.