XTERRA CZECH 2019 Powered by JEEP

Triathlon
DATUM :02 - 4.8.2019 ORT :Prachatice

Schneller Überblick

#NameVereinLandZeitRückstand
1.
SERRIERES Arthur
MONTPELLIER TRIATHLON
FRA 2:31:41.9 0:00:00.0
2.
RUZAFA CUETO Ruben
independiente
ESP 2:32:04.9 0:00:23.0
3.
WEISS Bradley
RSA 2:34:14.9 0:02:32.9
4.
FORISSIER Arthur
TEAMTVERT
FRA 2:35:19.9 0:03:37.9
5.
CHANE Maxim
ORGANICOACH
FRA 2:36:57.9 0:05:15.9
6.
DAFFLON Xavier
Swiss Triathlon
SUI 2:37:37.6 0:05:55.7
7.
ZADÁK Karel
TRIEXPERT MILT RACING TEAM
CZE 2:38:57.4 0:07:15.4
8.
FLEURETON Cedric
FRA 2:39:19.1 0:07:37.1
9.
CARLONI Francois
ORGANICOACH
FRA 2:39:27.6 0:07:45.6
10.
NIELSEN Jens Emil
Aarhus 1900
DEN 2:40:21.6 0:08:39.6
11.
HALL Doug
GBR 2:40:50.6 0:09:08.6
12.
FORISSIER Félix
Triathl'aix
FRA 2:41:09.4 0:09:27.4
13.
ALLEN Ben
Triathlon Australia
AUS 2:42:31.1 0:10:49.1
14.
SILBERBAUER Andreas
RC-Grieskirchen/sportradl.at
AUT 2:43:09.6 0:11:27.6
15.
FRANCKE Michal
HAVEN TEAM
CZE 2:43:42.0 0:12:00.0
16.
VAN DEYNZE Lucas
Squadra
BEL 2:43:47.1 0:12:05.1
17.
LEHMANN Peter
SV Elbland Coswig-Meißen e.V.
GER 2:43:50.6 0:12:08.6
18.
KUBÍČEK Jan
JK RACING
CZE 2:43:51.3 0:12:09.4
19.
MAIA Tiago
POR 2:44:10.8 0:12:28.9
20.
JUD Samuel
SUI 2:44:33.3 0:12:51.4
21.
LAURYSSEN Geert
sptc team 185
BEL 2:46:08.3 0:14:26.4
22.
CARABIN Sébastien
Merida wallonie
BEL 2:46:11.6 0:14:29.6
23.
HOLUB Václav
Velosport Valenta Scott
CZE 2:47:42.3 0:16:00.3
24.
WORMS Swiad
Aberdeen University Triathlon Club
GER 2:47:52.6 0:16:10.7
25.
DONNENWIRTH Tom
Comminges triathlon
FRA 2:47:54.2 0:16:12.2
26.
MARTINEZ Jacques
ASPTT Mulhouse Tri
FRA 2:48:47.4 0:17:05.5
27.
BOUTTE Mathurin
TEAMTVERT
FRA 2:48:58.8 0:17:16.8
28.
DOLORES Rui
Amiciclo Grândola
POR 2:49:10.6 0:17:28.6
29.
PAREJA VILLAR Alejandro
CLUB TRIATLON ONDARRETA ALCORCÓN
ESP 2:49:17.2 0:17:35.2
30.
KLIMEK David
Triklub Olomouc 2005
CZE 2:49:42.2 0:18:00.2
#NameVereinLandZeitRückstand
1.
RIOU Morgane
XTERRA RACING TEAM
FRA 3:01:03.2 0:00:00.0
2.
KARÁSKOVÁ ERBENOVÁ Helena
LAWI Sport Team
CZE 3:01:48.0 0:00:44.7
3.
DUVOISIN Loanne
Team ATLET
SUI 3:02:28.5 0:01:25.2
4.
ALLEN Jacqui
B&JRACING
GBR 3:03:00.0 0:01:56.7
5.
PERONCINI Eleonora
CUS PARMA
ITA 3:07:10.4 0:06:07.2
6.
SLATER Penny
Bjracing
AUS 3:07:27.2 0:06:23.9
7.
GARCÍA Eva
aloha racing
ESP 3:07:27.7 0:06:24.4
8.
MENDITTO Marta
Frecce bianche
ITA 3:08:42.9 0:07:39.6
9.
BOLZAN Matide
Frecce bianche
ITA 3:09:56.9 0:08:53.6
10.
POÓR Brigitta
Merida Maraton Team CST Megathlon
HUN 3:10:25.9 0:09:22.6
11.
MAIHROFER Sandra
TEAMTVERT
ITA 3:10:47.7 0:09:44.4
12.
ĎURDIAKOVÁ Tereza
Konrad tools triathlon team
CZE 3:10:49.7 0:09:46.4
13.
BUSS Ladina
Triteam Oensingen
SUI 3:12:56.9 0:11:53.6
14.
ZEMANOVÁ Jindřiška
TAP
CZE 3:14:35.7 0:13:32.4
15.
CALLEJA Maria
PLANET MTB TRIATLON CARABANCHEL
ESP 3:20:09.1 0:19:05.8
16.
SPANGSBERG Janni
Esbjerg Tri- og Multisport
DEN 3:21:16.6 0:20:13.3
17.
PICHLÍKOVÁ Jana
Kross BikeRanch Team
CZE 3:21:54.4 0:20:51.1
18.
NAVRÁTILOVÁ Vendula
GHOST Team
CZE 3:23:23.6 0:22:20.4
19.
DÖRING Maria
O-SEE Sports e.V.
GER 3:24:50.8 0:23:47.6
20.
ORCHARD Elizabeth
aloha racing
NZL 3:25:56.3 0:24:53.0
21.
SOPOUŠKOVÁ Mariana
Ski a Bike centrum Radotín
CZE 3:28:10.1 0:27:06.8
22.
WALTERS Nicole
GBR 3:28:13.5 0:27:10.3
23.
VARGOVÁ Pavlína
LAWI Sport Team
CZE 3:28:22.3 0:27:19.0
24.
BRANTLOVÁ Jana
Velosport Domažlice
CZE 3:29:09.8 0:28:06.5
25.
VIE Pauline
Alhandra Sporting Club
POR 3:30:10.8 0:29:07.5
26.
TARNOWSKA Justyna
Bike Salon Team
POL 3:31:20.3 0:30:17.0
27.
ADAMS Heleen
Atriac
BEL 3:32:25.3 0:31:22.0
28.
CIBULKOVÁ Lenka
LAWI Sport Team
CZE 3:32:47.3 0:31:44.0
29.
MAI Claudia
CIS Amberg
GER 3:34:14.0 0:33:10.8
30.
ŠTALZEROVÁ Lada
DUKLA PRAHA
CZE 3:34:23.8 0:33:20.5

Don't you found yourself in results, or do you found some inaccuracy Kontaktieren Sie Timekeepr Team.