serie : serie logo
serie : ČP XCM MTB 2019

AUTHOR ŠELA MARATHON

MTB
DATE :4.5.2019 PLACE  :Helfštýn

Summary

#Full nameClubCountryTimeGap
1.
STOŠEK Martin
Vitalo Future Cycling
CZE 3:53:56.9 0:00:00.0
2.
VIŠŇOVSKÝ Tomáš
Česká spořitelna Accolade
CZE 3:54:29.4 0:00:32.4
3.
ULMAN Matouš
Česká spořitelna Accolade
CZE 3:54:52.1 0:00:55.2
4.
KANĚRA Michal
GHOST Team
CZE 3:58:42.1 0:04:45.2
5.
RYDVAL Filip
Česká spořitelna Accolade
CZE 3:59:37.1 0:05:40.2
6.
JOBÁNEK Jan
Superior Velsbike Team
CZE 4:03:49.1 0:09:52.2
7.
BUKSA Dominik
Vitalo Future Cycling
CZE 4:03:50.0 0:09:53.0
8.
BUBÍLEK Michal
Kross Bikeranch Team
CZE 4:04:00.6 0:10:03.7
9.
HARTL Karel
STARBIKE.SK
CZE 4:04:05.6 0:10:08.7
10.
BRZOZKA Piotr
JBG cryospace
POL 4:05:07.4 0:11:10.5
11.
STROŽ Jan
EthicSport cycling team
CZE 4:09:29.2 0:15:32.2
12.
HOJDIK Vladimír
Proefekt Team
SVK 4:10:48.9 0:16:52.0
13.
DAMEK Milan
Kilpi BikeWorld
CZE 4:13:00.4 0:19:03.5
14.
PROCHÁZKA Jan
CYKLOSPORT CHROPYNĚ
CZE 4:13:36.9 0:19:40.0
15.
KUBELKA Petr
SKIBIKECENTRUM.CZ team
CZE 4:14:55.4 0:20:58.5
16.
HANYK Milan
SKIBIKECENTRUM.CZ team
CZE 4:14:57.9 0:21:01.0
17.
STRNKA Tomáš
Bike Team Sazovice
CZE 4:15:17.2 0:21:20.2
18.
PITEL Lukáš
BIG SHOCK TEAM
CZE 4:15:56.9 0:22:00.0
19.
ŠŤASTNÝ Roman
Rock Machine-Cyklomax
CZE 4:17:17.4 0:23:20.5
20.
MAREK Jaroslav
SUPERIOR RIDERS
CZE 4:19:58.9 0:26:02.0
21.
SUSTR Lukas
Alset Racing Team
CZE 4:21:34.7 0:27:37.7
22.
HRUŠKA Jan
GHOST Team
CZE 4:22:22.2 0:28:25.2
23.
MICHÁLEK Mariusz
JBG cryospace
POL 4:22:46.2 0:28:49.3
24.
KULHAVÝ Tomáš
SKIBIKECENTRUM.CZ team
CZE 4:23:02.7 0:29:05.8
25.
STRNAD Aleš
BITTERS SUPERIOR CYKLOLIVE TEAM
CZE 4:23:07.2 0:29:10.3
26.
KUŠNÍR Ondřej
ON-OFF Team
CZE 4:24:37.9 0:30:41.0
27.
FOJTÍK Honza
Force Fojtík Head Team
CZE 4:25:07.9 0:31:11.0
28.
DREJSL Lukáš
SKIBIKECENTRUM.CZ team
CZE 4:25:49.9 0:31:53.0
29.
HLŮŽEK Radim
SKIBIKECENTRUM.CZ team
CZE 4:26:10.4 0:32:13.5
30.
ŠÍBL Radoslav
4EVER CykloBulis
CZE 4:26:56.7 0:32:59.8
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
PICHLÍKOVÁ Jana
Kross Bikeranch Team
CZE 4:42:51.7 0:00:00.0
2.
DRHOVÁ Kateřina
Česká spořitelna Accolade
CZE 5:07:43.6 0:24:51.8
3.
PAVELKOVÁ Klára
SupGirls
CZE 5:21:06.3 0:38:14.5
4.
GIERGIELOVÁ Markéta
SKIBIKECENTRUM.CZ team
CZE 5:27:14.8 0:44:23.1
5.
KUČNÁ Svatava
4EVER CykloBulis
CZE 5:32:04.9 0:49:13.1
6.
SLADKOVSKA Dagmar
Česká spořitelna Accolade
CZE 5:37:55.9 0:55:04.1
7.
SICHÁLKOVÁ Natálie
Business logic s.r.o
CZE 5:46:31.6 1:03:39.9
8.
KRISTKOVÁ Helena
CZE 5:53:15.7 1:10:23.9
9.
BOHABOJOVÁ Olga
Lékárna Zásmuky
CZE 5:59:21.2 1:16:29.4
10.
MAŤHOVÁ Andrea
GHOST Team
CZE 6:02:15.7 1:19:23.9
11.
FORTELNÁ Petra
AUTHENTIC BIKE
CZE 6:07:41.5 1:24:49.7
12.
CHLÍBKOVÁ Daniela
Redpoint team eleven
CZE 6:09:41.2 1:26:49.4
13.
KUKULOVÁ Martina
Cykloteam KOLARNA
CZE 6:15:55.2 1:33:03.4
14.
ČUPOVÁ Jana
NOVATOP GHOST
CZE 6:26:46.0 1:43:54.2
15.
SUCHÁNKOVÁ Lenka
CZE 6:44:15.8 2:01:24.0
16.
RIPPELOVÁ Hana
CZE 7:07:05.6 2:24:13.8
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
FLÁMA Tomáš
TS Bohemia Bike Team
CZE 2:03:20.5 0:00:00.0
2.
PETRUŠ Lubomír
ETHICSPORT
CZE 2:03:21.1 0:00:00.5
3.
STOČEK Bruno
IVAR.CS-AUTHOR TEAM
CZE 2:05:17.0 0:01:56.5
4.
BACO Matej
Finančné centrum Team
SVK 2:05:50.3 0:02:29.7
5.
TVARÓG Martin
HEAD PRO TEAM
CZE 2:06:02.5 0:02:42.0
6.
NERADIL Vojtěch
Kolovna KM-BT Morkovice
CZE 2:06:33.3 0:03:12.7
7.
HEJTMÁNEK Marek
SPORTON ŠUMPERK
CZE 2:07:09.6 0:03:49.0
8.
ORAVEC Petr
CK Pemap Přerov
CZE 2:07:18.8 0:03:58.2
9.
BARTŮNĚK Marek
Ethiosport Cycling Team
CZE 2:07:20.2 0:03:59.6
10.
DRGA Daniel
Finančné centrum Team
SVK 2:07:46.5 0:04:26.0
11.
HOLEC Radek
Bikesport team mohelnice1
CZE 2:08:02.0 0:04:41.5
12.
TRNKA Marek
Kaktus.bike team
CZE 2:09:10.6 0:05:50.0
13.
KOVÁŘ Tomáš
Prženští kohouti
CZE 2:10:24.1 0:07:03.5
14.
ČAPEK Jan
SK SKIVELO neslyšících Olomouc
CZE 2:10:24.3 0:07:03.7
15.
HELCEL Martin
cyklo tým Horní Bludovice
CZE 2:10:45.8 0:07:25.2
16.
HRUŠKA Petr
SKIBIKECENTRUM.CZ team
CZE 2:11:09.3 0:07:48.7
17.
FEDAK Ruslan
Aim Real
CZE 2:11:33.3 0:08:12.7
18.
TEKULA Hynek
DK Bikeshop RACING Team
CZE 2:11:34.0 0:08:13.4
19.
HRDLIČKA Aleš
Mapei Merida Kaňkovský
CZE 2:12:06.6 0:08:46.0
20.
JELÍNEK Vladimír
ebajk racing
SVK 2:15:01.1 0:11:40.5
21.
WIEDERMANN Filip
cyklo team KOLARNA
CZE 2:15:07.8 0:11:47.2
22.
DOBEŠ Bohumír
PREMIUM HOTEL Znojmo
CZE 2:15:33.3 0:12:12.7
23.
VINKLÁREK František
4EVER CykloBulis
CZE 2:15:37.8 0:12:17.2
24.
ŠTÍPALA Milan
CYKLOSPORT CHROPYNĚ
CZE 2:15:49.8 0:12:29.2
25.
DŘEVOJÁNEK Jan
Valmezbike
CZE 2:16:01.1 0:12:40.5
26.
TRTEK František
GAPP System - Cabtech
CZE 2:16:51.6 0:13:31.0
27.
DOUŠEK Tomáš
Fojtík cycling club
CZE 2:18:15.1 0:14:54.5
28.
BALCÁREK Vít
Cykloteam MXM Hulín
CZE 2:18:43.3 0:15:22.7
29.
OVESNÝ Pavel
ZVONEK SPORT Valašské Klobouky
CZE 2:18:43.8 0:15:23.2
30.
RUBAČ Michal
Redfrog Bikeinvest
CZE 2:18:44.6 0:15:24.0
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
KUBÍNOVÁ Klára
NOVATOP GHOST
CZE 2:29:44.4 0:00:00.0
2.
KLIMEŠOVÁ Monika
ENDEKA BASSTA team
CZE 2:33:44.1 0:03:59.7
3.
VTÍPILOVÁ Jana
GHOST Team
CZE 2:39:00.1 0:09:15.7
4.
PEJŠOVÁ Kristýna
GHOST Team
CZE 2:41:44.1 0:11:59.7
5.
BLAŽKOVÁ Vendula
SupGirls
CZE 2:45:10.4 0:15:26.0
6.
NEUMANOVÁ Martina
PRESTIGE CYCLING TEAM
CZE 2:46:32.6 0:16:48.2
7.
DOLEŽALOVÁ Ivana
Cyklo team Kolárna
CZE 2:46:47.6 0:17:03.2
8.
PAVLÍKOVÁ Kateřina
Bikecentrum Olomouc
CZE 2:50:27.2 0:20:42.8
9.
BŘEZINOVÁ Radka
Lowellpro Racing Team
CZE 2:53:50.9 0:24:06.5
10.
SLANÁ Míša
Kolokrám
CZE 2:59:20.2 0:29:35.8
11.
KOLÁŘOVÁ Anna
Velosport Valenta Scott Team
CZE 2:59:21.7 0:29:37.3
12.
KŘEPELOVÁ Sandra
Team CykloTrener
CZE 3:00:52.7 0:31:08.3
13.
MALOŠÍKOVÁ Sophie
Cykloteam MXM Hulín
CZE 3:01:37.4 0:31:53.0
14.
VEČEŘOVÁ Simona
Cycloracing team
CZE 3:10:18.7 0:40:34.3
15.
PAVLÍKOVÁ Ivana
Bike-Life Brno
CZE 3:11:14.2 0:41:29.8
16.
DOLEŽELOVÁ Monika
REGA team
CZE 3:14:39.0 0:44:54.6
17.
SLÍVOVÁ Kateřina
CZE 3:15:40.7 0:45:56.3
18.
BENEŠOVÁ Pavla
UNIQA Jihlava
CZE 3:20:06.5 0:50:22.1
19.
KALOVÁ Marta
CZE 3:20:15.7 0:50:31.3
20.
SERAFINOWSKA Dorota
OPONY SERAFINOWSKI
POL 3:26:34.3 0:56:49.9
21.
KOPUNCOVÁ Lucie
PINKHORSES Team Bojkovice
CZE 3:26:58.8 0:57:14.4
22.
TRNOVÁ Diana
CZE 3:30:59.3 1:01:14.9
23.
ZOUHAROVÁ Dagmar
ELEVEN MERCEDES MITAS
CZE 3:33:04.3 1:03:19.9
24.
JUCHELKOVÁ Iveta
CZE 3:39:54.5 1:10:10.1
25.
ĎURČOVÁ Monika
CK Unicom Zvolen
SVK 3:43:59.6 1:14:15.2
26.
DOSTALOVA Veronika
CZE 3:45:03.1 1:15:18.7
27.
DINGOVÁ Michaela
BSK racing
CZE 3:48:20.3 1:18:35.9
28.
JANIK Beata
OPONY SERAFINOWSKI
POL 3:50:06.6 1:20:22.2
29.
NIPPERTOVÁ Pavla
CZE 3:50:21.6 1:20:37.2
30.
SKACELOVA Sylva
Momentum Cycles
CZE 4:02:15.1 1:32:30.7
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
KAŠNÝ Tomáš
Napohodu! bike team Píšť
CZE 1:20:16.3 0:00:00.0
2.
BALÁK Adam
MORAVEC TEAM
CZE 1:23:58.8 0:03:42.5
3.
HUSEK Karel
EDLINE MTB Team
CZE 1:27:07.0 0:06:50.7
4.
KROUPA Tomáš
Miltom team z.s.
CZE 1:27:16.0 0:06:59.7
5.
MACHÁLEK Adam
CZE 1:32:25.0 0:12:08.7
6.
HAVLIŠ František
Sportcompex
CZE 1:32:25.8 0:12:09.5
7.
BÍLÍK Petr
Novatop Lapierre
CZE 1:36:05.3 0:15:49.0
8.
HARAŠTA Michal
CZE 1:39:09.6 0:18:53.2
9.
PETRŮ Bohumil
CZE 1:41:33.1 0:21:16.8
10.
STANĚK Vladimír
CZE 1:41:33.3 0:21:17.0
11.
PERUTKA Karel
CZE 1:43:34.6 0:23:18.3
12.
WUTZEL Martin
CZE 1:43:56.3 0:23:40.0
13.
KUMR Petr
GAPP System-Cabtech
CZE 1:44:31.8 0:24:15.5
14.
COUFAL Marek
CZE 1:45:04.3 0:24:48.0
15.
ŠTINDL Matěj
CZE 1:45:06.1 0:24:49.8
16.
VEČEŘ Michal
CZE 1:45:37.3 0:25:21.0
17.
NOVOTNÝ Martin
CZE 1:45:40.1 0:25:23.8
18.
FRANCISTY Štefan
Francisty
SVK 1:47:51.3 0:27:35.0
19.
ŠIMČÍK Pavel
LIBLI
CZE 1:48:16.8 0:28:00.5
20.
JAKEŠ Stanislav
PINATA RACING TEAM
CZE 1:49:01.8 0:28:45.5
21.
KOZÁČEK Martin
LIBLI
CZE 1:49:23.1 0:29:06.8
22.
KAŠPAŘÍK Milan
CZE 1:50:14.8 0:29:58.5
23.
LORENC František
CZE 1:50:30.3 0:30:14.0
24.
CHLANDA Martin
CZE 1:51:52.8 0:31:36.5
25.
ČÍHAL Roman
CZE 1:54:57.3 0:34:41.0
26.
ŠENK Libor
Cyklo team Kolárna
CZE 1:55:19.8 0:35:03.5
27.
MIKLÍK Pavel
Bike Team Sazovice
CZE 1:56:38.8 0:36:22.5
28.
NAVRÁTIL Luděk
CZE 1:56:45.1 0:36:28.8
29.
FRYDRYCH Zdeněk
TJ Sokol Loučka
CZE 1:57:43.3 0:37:27.0
30.
VANĚK František
CZE 1:59:42.1 0:39:25.8
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
VALENTOVÁ Tereza
RBB INVEST FORCE CYCLING CLUB
CZE 1:36:28.5 0:00:00.0
2.
BOJKOVÁ Michaela
Bike 2000
CZE 1:38:00.3 0:01:31.7
3.
ZEMENOVÁ Adéla
CZE 1:42:19.1 0:05:50.5
4.
WITTNEROVÁ Bronislava
Short Bike Academy Opletal
CZE 1:49:00.6 0:12:32.0
5.
ŠENKOVÁ Sára
Cyklo team Kolárna
CZE 1:55:35.3 0:19:06.8
6.
ČECHMÁNKOVÁ Olga
AD TEAM
CZE 1:56:27.6 0:19:59.0
7.
DEDKOVÁ Blanka
AD TEAM
CZE 2:00:23.6 0:23:55.0
8.
NOVÁKOVÁ Kateřina
CZE 2:00:40.6 0:24:12.0
9.
KLEINOVÁ Martina
CZE 2:04:28.4 0:27:59.8
10.
ŠIMKOVÁ Nela
CZE 2:05:47.6 0:29:19.0
11.
PIPKOVÁ Ivana
CZE 2:11:00.4 0:34:31.8
12.
KRAUSOVÁ Nikola
CZE 2:11:19.4 0:34:50.8
13.
HOLUBOVÁ Jitka
CZE 2:11:48.9 0:35:20.3
14.
NAVRÁTILOVÁ Lucie
CRAZY BIKE TEAM Lipník nad Bečvou
CZE 2:16:01.1 0:39:32.6
15.
MORKUSOVA Eva
CZE 2:18:00.4 0:41:31.8
16.
BAŽATOVÁ Kristýna
CZE 2:18:00.6 0:41:32.1
17.
KUPKOVÁ Jitka
CZE 2:19:26.2 0:42:57.6
18.
KAJDOVÁ Jana
JK Team
SVK 2:20:14.7 0:43:46.1
19.
BEILOVÁ Marcela
Bike Beer Food
CZE 2:24:39.7 0:48:11.1
20.
ŠIMKOVÁ Alena
CZE 2:25:14.7 0:48:46.1
21.
ŠPŮROVÁ Markéta
CZE 2:32:44.2 0:56:15.6
22.
PECLOVÁ Lenka
CZE 2:41:51.5 1:05:22.9
23.
SYMERSKÁ Naďa
CZE 2:41:53.2 1:05:24.6
24.
HUDCOVÁ Denisa
CZE 2:48:01.8 1:11:33.2
25.
LORENCOVA Ivana
ON ROAD
CZE 3:17:26.8 1:40:58.2
26.
HALATOVÁ Martina
CZE 3:34:35.6 1:58:07.0
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
ZEMENE Jakub
EthicSport cycling team
CZE 1:14:22.2 0:00:00.0
2.
ŠIGUT David
ACK Stará Ves nad Ondřejnicí
CZE 1:15:44.0 0:01:21.7
3.
CHOVANEC Tomáš
4EVER CykloBulis
CZE 1:17:47.5 0:03:25.2
4.
LAKOTA Maxim
TUFO CykloZákladna Otrokovice
CZE 1:17:49.8 0:03:27.5
5.
ŠTĚPÁNEK Adam
Bike 2000
CZE 1:18:52.5 0:04:30.2
6.
PETRŮ Martin
CZE 1:18:57.5 0:04:35.2
7.
MLEJNEK Daniel
Pocta cyclinc Academy
CZE 1:22:50.8 0:08:28.5
8.
LETEV Marek
TUFO CZ OTROKOVICE
CZE 1:22:52.3 0:08:30.0
9.
HUDEČEK Jan
TUFO CykloZákladna Otrokovice
CZE 1:22:54.8 0:08:32.5
10.
CHUCHMA Patrik
Kolo-běžky Brumov-Bylnice
CZE 1:22:55.0 0:08:32.7
11.
PIVNIČKA Jakub
Pítrs bikes team
CZE 1:23:36.0 0:09:13.7
12.
MEIER Lukáš
GHOST Team
CZE 1:24:15.3 0:09:53.0
13.
ŽUREK Jakub
Bike Pro Racing
CZE 1:24:34.3 0:10:12.0
14.
PRACHAŘ Matěj
Sk Kohouti Pržno
CZE 1:24:34.5 0:10:12.2
15.
SVOBODA David
ADASTRA Cycling Team
CZE 1:25:16.8 0:10:54.5
16.
TABARA Šimon
Expres cz- Tufo team Kolín
CZE 1:26:51.3 0:12:29.0
17.
MITÁŠ Robert
Bikeclinic Junior Team
CZE 1:27:03.8 0:12:41.5
18.
NESRSTA Michal
4EVER CykloBulis
CZE 1:29:06.5 0:14:44.2
19.
KRAVÁK Vojtěch
MG Bike Team
CZE 1:29:19.0 0:14:56.7
20.
NERADIL Tomáš
Cykloteam MXM Hulín
CZE 1:30:48.6 0:16:26.3
21.
CHOMA Eduard
MG Bike Team
CZE 1:32:00.3 0:17:38.0
22.
VÁLEK Matyáš
CZE 1:34:12.0 0:19:49.7
23.
HLÁVKA Tadeáš
HC ZUBR Přerov
CZE 1:34:30.0 0:20:07.8
24.
HRDLIČKA Adam
MAPEI MERIDA Kaňkvovský
CZE 1:37:23.0 0:23:00.8
25.
KLESNIL Jakub
4EVER CykloBulis
CZE 1:38:32.4 0:24:10.1
26.
PROCHÁZKA Ondřej
SK Šela Sport Přerov
CZE 1:40:24.6 0:26:02.3
27.
DRÁBEK Martin
CZE 1:42:31.3 0:28:09.0
28.
NIEBORAS Tobiasz
Jerzy MTB
POL 1:44:33.8 0:30:11.5
29.
VALD Marcel
4EVER CYKLOBUS
CZE 1:46:11.1 0:31:48.8
30.
PERUTKA Martin
4EVER CykloBulis
CZE 1:46:19.3 0:31:57.0
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
BRTNÍČKOVÁ Michaela
4EVER CykloBulis
CZE 1:26:56.3 0:00:00.0
2.
BRAVENCOVÁ Denisa
cyklo team KOLARNA
CZE 1:28:57.3 0:02:01.0
3.
TICHÁ Kristína
Považská Bystrica
SVK 1:32:52.0 0:05:55.7
4.
DINGOVÁ Anna
BSK Racing Juniors
CZE 1:35:20.3 0:08:24.0
5.
JANÍČKOVÁ Adriana
CZE 1:44:55.3 0:17:59.0
6.
TOMSOVÁ Klára
Haven Team
CZE 1:52:42.1 0:25:45.8
7.
VINKLÁRKOVÁ Marie
MG Bike Team Přerov
CZE 1:58:45.6 0:31:49.3
8.
ŠVIHELOVÁ Viki
CPV Krnov
CZE 2:02:51.4 0:35:55.0
9.
PETŘEKOVÁ Markéta
Divina Racing Team
CZE 2:04:58.1 0:38:01.8
10.
RUBEŠOVÁ Valerie
CZE 2:09:33.1 0:42:36.8
11.
RUBEŠOVÁ Viola
CZE 2:55:17.5 1:28:21.2

Don't you find yourself in results list? Contact timekeeper's team.