Hardcore Blinduro

MTB
DATE :18 - 19.7.2020 PLACE  :Skiareál Plešivec, Kušné hory

Summary

#Full nameClubCountryTimeGap
1.
BLÁHA Vojtěch
Rock Machine
CZE 0:22:13.9 0:00:00.0
2.
TEXTOR Christian
MTB Siegerland e.V.
GER 0:22:53.5 0:00:39.6
3.
VENCL Jakub
ROSE BIKES
CZE 0:23:42.7 0:01:28.8
4.
STONIG Matthias
Scott Sports Austria
AUT 0:23:56.3 0:01:42.4
5.
TEJCHMAN Přemek
Qayron Factory Team
CZE 0:23:59.1 0:01:45.2
6.
FIEDLER Zdeněk
Čistý sport
CZE 0:24:12.5 0:01:58.6
7.
ŽILÁK František
Rock Machine - Cyklomax
CZE 0:24:13.8 0:01:59.9
8.
PATÁK Jiří
MONDRAKER Racing team
CZE 0:24:15.9 0:02:02.0
9.
FRENK Petr
Protocycles
CZE 0:24:18.9 0:02:05.0
10.
IRMISCH Erik
TEAM Racing DUDES
GER 0:24:21.7 0:02:07.8
11.
KLOKOČKA Vojtěch
Bikestrike
CZE 0:24:39.4 0:02:25.5
12.
ZAJAC Filip
CZE 0:24:52.0 0:02:38.1
13.
PFEIL Max
Klausmann Suspension
GER 0:24:58.4 0:02:44.5
14.
MOTYKA Marcin
Dartmoor Enduro Team
POL 0:25:05.6 0:02:51.7
15.
JAHN Daniel
GER 0:25:07.8 0:02:53.9
16.
LÖFFLER Christian
GER 0:25:14.2 0:03:00.3
17.
MOSKO Martin
Commencal FDF Team
CZE 0:25:17.0 0:03:03.1
18.
GERD Skant
rideTSG
AUT 0:25:19.7 0:03:05.8
19.
TRÜTZSCHLER Karl
GER 0:25:46.6 0:03:32.7
20.
VÁGNER Adam
BRS Technology - Kaktus bike
CZE 0:25:51.3 0:03:37.4
21.
MÖHWALD Jonas
TV Waldsassen
GER 0:25:54.4 0:03:40.5
22.
GĄSIENICA Jakub
Dartmoor Enduro Team
POL 0:26:17.3 0:04:03.4
23.
TŘEŠŇÁK Petr
PTRparts - CNC machining
CZE 0:26:17.6 0:04:03.7
24.
SCHUMANN Max
Santa Cruz Bicycles
GER 0:26:17.9 0:04:04.0
25.
BEDRNIK Matej
CZE 0:26:32.9 0:04:19.0
26.
PAVLAS Jakub
Canyon Amateur Enduro Team
CZE 0:26:42.3 0:04:28.4
27.
SEIFERT Ronny
Jump X
GER 0:26:43.4 0:04:29.5
28.
CHRISTIAN Kai
GER 0:26:45.2 0:04:31.3
29.
STOKLASA Radek
HC Nejdek - ex ETbikez
CZE 0:26:47.6 0:04:33.7
30.
REIMANN Erik
GER 0:26:50.8 0:04:36.9
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
THOMA Ines
Canyon Factory Racing
GER 0:29:57.8 0:00:00.0
2.
NESTLEROVÁ Fejola Štěpánka
CZE 0:30:28.2 0:00:30.4
3.
BALÍKOVÁ Pavla
CZE 0:33:03.0 0:03:05.1
4.
KUTSCHKI Tina
GER 0:34:31.6 0:04:33.7
5.
HANČÍKOVÁ Bára
CZE 0:35:00.8 0:05:02.9
6.
NÁTROVÁ Tereza
RyS
CZE 0:37:16.6 0:07:18.7
7.
KNEISE Anja
GER 0:37:52.4 0:07:54.6
8.
VOSICKOVA Dana
Koloshopteam
CZE 0:38:49.2 0:08:51.3
9.
CHLÍBKOVÁ Daniela
REDPOINTEAM
CZE 0:38:56.2 0:08:58.4
10.
HAPKOVÁ KLEINWÄCHTEROVÁ Kristina
CC Mezulán
CZE 0:39:42.0 0:09:44.2
11.
RUSŇAKOVÁ Kristýna
Enduro Cirkus
CZE 0:41:28.2 0:11:30.3
12.
RAINEROVÁ Eliška
GIANT cycling team
CZE 0:41:29.2 0:11:31.3
13.
SCHMIDT Sylvia
26 forever
GER 0:45:24.8 0:15:26.9
14.
HOFFMANNOVÁ Jana
Rychlebské stezky
CZE 0:46:34.7 0:16:36.8

Don't you find yourself in results list? Contact timekeeper's team.

Statistics

Number of registered262
Registered - Men243
Registered - Women19
Started204
Finished192