XTERRA CZECH 2020

Triathlon
DATE :5.9.2020 PLACE  :Prachatice

Summary

#Full nameClubCountryTimeGap
1.
SERRIERES Arthur
T2S
FRA 2:33:26.2 0:00:00.0
2.
CHANE Maxim
Nissa triathlon / Team Organicoach Xterra
FRA 2:34:03.2 0:00:37.0
3.
CARABIN Sébastien
BH Wallonie MTB TEAM
BEL 2:35:20.7 0:01:54.4
4.
KOČAŘ Lukáš
Konrad Tools Triathlon team
CZE 2:36:18.5 0:02:52.2
5.
CARLONI Francois
ORGANICOACH
FRA 2:36:24.0 0:02:57.7
6.
SLOTH NIELSEN Jens Emil
Outdoor Bjerringbro/scott Sports Denmark
DEN 2:40:02.2 0:06:36.0
7.
FOGNINI Fausto
Pool Cantu Triathlon
ITA 2:40:05.8 0:06:39.5
8.
RINALDI Filippo
CUS PARMA
ITA 2:41:26.2 0:08:00.0
9.
JUD Samuel
Chaelbli Bikes / LC-Meilen TRI-Team
SUI 2:44:16.7 0:10:50.5
10.
KUEFNER Sebastian
Triathlon Gera
GER 2:44:57.7 0:11:31.5
11.
FRANCKE Michal
Haven Team
CZE 2:47:28.3 0:14:02.0
12.
FEDER SCHWANER Mathieu
Aarhus 1900 tri
DEN 2:48:01.0 0:14:34.7
13.
BEDNARSKÝ Vojtěch
TITAN TRILIFE
CZE 2:48:40.0 0:15:13.7
14.
CMUNT Petr
Triclub Česká Lípa
CZE 2:49:45.5 0:16:19.2
15.
WOLPERT Hannes
Racextract Racing Team
GER 2:50:21.0 0:16:54.7
16.
ZANENGA Andrea
Pool Cant? 1999
ITA 2:51:21.3 0:17:55.0
17.
VIVIEN Gaëtan
Rennes Triathlon
FRA 2:51:53.5 0:18:27.2
18.
STREJC Michal
Triatlonová akademie Plzeň
CZE 2:53:36.5 0:20:10.2
19.
KUBICA Roman
MS Bike Academy Racing
CZE 2:53:47.5 0:20:21.2
20.
BONASSO Franck
CCCE triathlon
FRA 2:54:00.0 0:20:33.7
21.
HOLOMOUCKÝ Adam
ELAB Team
CZE 2:54:08.0 0:20:41.7
22.
SPITZHORN Timo
Kern-Haus Team RSG Montabaur
GER 2:54:20.5 0:20:54.2
23.
HRON Jan
Šumavský triatlon
CZE 2:54:55.3 0:21:29.0
24.
RINALDI Marco
Cus Parma Triathlon
ITA 2:55:09.0 0:21:42.7
25.
JANATA Boris
Kompava H-Triathlon Team
SVK 2:56:45.3 0:23:19.0
26.
RABENSTEIN Jonas
RSC Neukirchen
GER 2:59:12.5 0:25:46.3
27.
OLSZEWSKI Marek
TriDivision
POL 2:59:28.3 0:26:02.0
28.
DELEEBEECK Joeri
SP&O
BEL 2:59:44.8 0:26:18.5
29.
GIJSSEN Tibor
SRAM
GER 2:59:49.5 0:26:23.3
30.
RICHTER Miroslav
KERBEROS
CZE 3:00:22.5 0:26:56.3
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
PHILIPP Laura
GER 2:52:43.5 0:00:00.0
2.
MAIRHOFER Sandra
ITA 2:57:43.5 0:05:00.0
3.
MENDITTO Marta
ORGANICOACH
ITA 2:58:03.1 0:05:19.5
4.
KARÁSKOVÁ ERBENOVÁ Helena
LAWI
CZE 2:58:41.8 0:05:58.2
5.
RIOU Morgane
TEMA ORGANICOACH XTERRA
FRA 3:00:09.8 0:07:26.2
6.
PATIES Alezee
FRA 3:06:37.8 0:13:54.2
7.
WASLE Carina
Wave Tri Team TS Wörgl
AUT 3:09:29.5 0:16:46.0
8.
ZEMANOVÁ Jindřiška
Triatlon Plzen
CZE 3:09:47.3 0:17:03.7
9.
LUŽNÁ Anna
Oplt Cycling
CZE 3:13:37.1 0:20:53.5
10.
BISOVÁ Štěpánka
Triclub Česká Lípa
CZE 3:18:40.1 0:25:56.6
11.
BILLOUIN Solenne
ASPTT Angers Triathlon
AUS 3:19:05.1 0:26:21.5
12.
PICHLÍKOVÁ Jana
CSG TRI TEAM
CZE 3:19:07.4 0:26:23.8
13.
SPANGSBERG Janni
Esbjerg Tri- og Multisport
DEN 3:20:07.1 0:27:23.5
14.
HARPAINTNER Sabrina
Team Soas
AUT 3:21:45.6 0:29:02.0
15.
GOLSTEYN Maud
NED 3:22:25.3 0:29:41.8
16.
BRANTLOVÁ Jana
Velosport Domažlice
CZE 3:29:26.7 0:36:43.1
17.
FOX Louise
TriUK
GBR 3:29:57.1 0:37:13.5
18.
LEISNER Shiva
Aarhus 1900 Triathlon
DEN 3:32:27.1 0:39:43.5
19.
DUBCOVÁ Jana
KOME klub Kraslice
CZE 3:34:23.2 0:41:39.6
20.
RAMSAUER Sophia
Team Memmert e.V.
GER 3:34:59.4 0:42:15.9
21.
GALEWICZ Katarzyna
POL 3:35:29.4 0:42:45.9
22.
ALEXANDRA Borrelly Lebrun
TEAM ORGANICOACH XTERRA
FRA 3:35:33.4 0:42:49.9
23.
VORLÍČKOVÁ Jana
2B Winner
CZE 3:37:51.4 0:45:07.9
24.
MULLEN Sylva
CZE 3:38:23.7 0:45:40.1
25.
DORFNER Monika
AUT 3:45:15.6 0:52:32.1
26.
JEŽKOVÁ Kateřina
NUTREND Sportteam Brozany
CZE 3:45:54.4 0:53:10.9
27.
MORTENSEN Anne-Mette
Odense Triathlon Klub
DEN 3:53:42.2 1:00:58.6
28.
MATOUŠOVÁ Michaela
Elitavers Jihlava
CZE 3:55:34.2 1:02:50.7
29.
DENGLER Eva
GER 3:56:21.8 1:03:38.3
30.
STUPKOVÁ Barbora
Triatlon Plzeň
CZE 3:57:44.2 1:05:00.7
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
BEDNARSKÝ Václav
Titan Tri Life
CZE 1:01:21.6 0:00:00.0
2.
CMUNT Ondřej
BITTERS SUPERIOR CYKLOLIVE TEAM
CZE 1:03:28.4 0:02:06.7
3.
CHMÁTAL David
TJ SOKOL SENOHRABY
CZE 1:05:47.9 0:04:26.2
4.
DUPEJ Dominik
3X Republic
SVK 1:06:16.6 0:04:55.0
5.
MEYER Felix
GER 1:07:33.5 0:06:11.8
6.
BARONE Lorenzo
endurance training
ITA 1:08:37.6 0:07:16.0
7.
PUNDA Vaclav
CZE 1:12:20.4 0:10:58.7
8.
WASILEWSKI Raivo
Water Knights
POL 1:13:32.3 0:12:10.7
9.
ROATTA Riccardo
Frecce Bianche Triathlon Team
ITA 1:14:49.7 0:13:28.0
10.
KAHUDA Jiří
Šumavský triatlon (ŠUTRI)
CZE 1:15:29.7 0:14:08.0
11.
DĚBNAR Josef
JK Racing
CZE 1:15:55.2 0:14:33.5
12.
MACH Miroslav
Šutri Prachatice
CZE 1:16:53.4 0:15:31.7
13.
ISKRA Nikodem
POL 1:17:19.7 0:15:58.0
14.
ZACH Petr
CZE 1:17:46.9 0:16:25.2
15.
HÁLEK Jan
CZE 1:18:22.9 0:17:01.2
16.
GRIM Daniel
CZE 1:18:35.4 0:17:13.7
17.
NOSEK Martin
TAP
CZE 1:19:39.2 0:18:17.5
18.
BIŇOVSKÝ Patrik
2B Winner
CZE 1:19:39.7 0:18:18.0
19.
RADOS Julius
SVK 1:19:40.4 0:18:18.7
20.
STEPANEK Frantisek
CZE 1:20:07.4 0:18:45.7
21.
HOLEČEK Jan
Prachatice 17:17
CZE 1:20:15.2 0:18:53.5
22.
SCHERER Manuel
GER 1:21:39.4 0:20:17.7
23.
OUŘEDNÍK Jakub
Los Duos Tragikomikos
CZE 1:21:54.7 0:20:33.0
24.
KORDÍK Vlastimil
CZE 1:22:26.4 0:21:04.8
25.
SVOBODA Erik
CZE 1:24:06.2 0:22:44.5
26.
ŠTESKO Ján
Oravaman
SVK 1:26:00.9 0:24:39.3
27.
KOHOUT Jaromír
KOME klub Kraslice
CZE 1:26:53.7 0:25:32.0
28.
ZÁBRANSKÝ Václav
RT-SH
CZE 1:27:12.1 0:25:50.5
29.
BUCHLOVSKÝ Petr
CZE 1:27:12.4 0:25:50.8
30.
PICHL Ota
CZE 1:30:28.9 0:29:07.3
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
JEDLIČKOVÁ Barbora
Triatlonová akademie Plzeň
CZE 1:12:45.7 0:00:00.0
2.
SLANÍKOVÁ Nela
TAP Plzen
CZE 1:12:56.2 0:00:10.5
3.
CHMÁTALOVÁ Adéla
TJ SOKOL SENOHRABY
CZE 1:14:38.4 0:01:52.7
4.
DVOŘÁKOVÁ Kristýna
Triatlon Plzeň TAP
CZE 1:19:04.4 0:06:18.7
5.
CHURAVÁ Veronika
Triatlonová akademie Plzeň
CZE 1:19:04.6 0:06:18.9
6.
SUMMERER Kathrin
GER 1:21:34.2 0:08:48.5
7.
SCHMITT Johanna
GER 1:23:32.7 0:10:47.0
8.
VALENTOVÁ Markéta
CZE 1:28:56.2 0:16:10.5
9.
SCHWANER Helle
DEN 1:31:19.5 0:18:33.7
10.
SOSNOVÁ Magda
CZE 1:33:12.7 0:20:27.0
11.
DĚBNÁROVÁ Jana
SK Plavání Sokolov
CZE 1:33:56.2 0:21:10.5
12.
ISKRA Monika
POL 1:49:22.5 0:36:36.8
13.
VÁVROVÁ Marie
Cylomasteři
CZE 1:52:45.2 0:39:59.5
14.
KOPECKÁ Jana
CYKLOMAsteři
CZE 1:55:12.2 0:42:26.5
15.
SIMOVA Karolina
CZE 2:01:00.5 0:48:14.8
16.
ČAPKOVÁ Julie- Karolína
CZE 2:19:17.3 1:06:31.6

Don't you find yourself in results list? Contact timekeeper's team.