serie : IZOMAT ČP XCO MTB 2021

IZOMAT MTB CUP 2021 - Český Pohár XCO No.3 - Bedřichov

MTB
DATE :26 - 27.6.2021 PLACE  :Bedřichov

Summary

#Full nameClubCountryTimeGap
1.
WAWAK Bartłomiej
Kross Orlen Cycling Team
POL 1:28:05.8 0:00:00.0
2.
VASTL Jan
Maloja Pushbikers MTB
CZE 1:31:03.3 0:02:57.4
3.
ULÍK Matěj
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
SVK 1:31:55.5 0:03:49.7
4.
KOBES Lukáš
GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team
CZE 1:32:17.1 0:04:11.2
5.
ŠKARNITZL Jan
CYKLOSTAR Trek Pirelli
CZE 1:32:45.5 0:04:39.7
6.
GRAF Silas
TEAM TEXPA SIMPLON
GER 1:33:16.5 0:05:10.7
7.
JIROUŠ Samuel
ROUVY Specialized
CZE 1:33:26.6 0:05:20.7
8.
ZATLOUKAL Jan
NUTREND SPECIALIZED RACING
CZE 1:33:38.8 0:05:32.9
9.
SÁSKA Jan
ROUVY Specialized
CZE 1:33:50.5 0:05:44.7
10.
RAJCHART Jan
GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team
CZE 1:34:06.8 0:06:00.9
11.
LEVI Eitan
Israel national team
ISR 1:34:35.3 0:06:29.5
12.
PAPRSTKA Tomáš
GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team
CZE 1:35:31.8 0:07:25.9
13.
DE NIJS Sam
MTB Team NH
NED 1:35:49.0 0:07:43.1
14.
ŠULC David
GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team
CZE 1:35:49.3 0:07:43.4
15.
MORÁVEK Tomáš
CYKLOSTAR Trek Pirelli
CZE 1:36:26.2 0:08:20.4
16.
JELÍNEK Josef
CYKLOSTAR Trek Pirelli
CZE 1:38:05.5 0:09:59.7
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
ČÁBELICKÁ Jitka
GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team
CZE 1:18:58.7 0:00:00.0
2.
ŠTĚPÁNOVÁ Karla
Maloja Pushbikers MTB
CZE 1:20:12.1 0:01:13.4
3.
SZCZECIŃSKA Matylda
Warszawski Klub Kolarski
POL 1:20:31.7 0:01:32.9
4.
TVARŮŽKOVÁ Tereza
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 1:20:38.1 0:01:39.4
5.
HOLUBOVÁ Adéla
kola-bbm.cz
CZE 1:21:31.7 0:02:32.9
6.
SCHWENK Theresia
Team Bulls
GER 1:22:46.6 0:03:47.8
7.
WOJTYŁA Gabriela
UKS SOKÓŁ SUPERIOR ZATOR
POL 1:23:21.7 0:04:22.9
8.
ŠAFÁŘOVÁ Zuzana
ROUVY Specialized
CZE 1:23:24.4 0:04:25.7
9.
CZECZINKAROVÁ Jana
LIV Mistral Cycling
CZE 1:25:35.1 0:06:36.3
10.
KARÁSKOVÁ ERBENOVÁ Helena
CZECH MULTISPORT COACHING
CZE 1:26:30.9 0:07:32.1
11.
PODGÓRSKA Aleksandra
RK Exclusive Doors MTB Team
POL 1:27:26.1 0:08:27.3
12.
KUČEROVÁ Monika
Superior riders
CZE 1:28:13.9 0:09:15.1
13.
OBOŘILOVÁ Tereza
GT OPPORTUNITY BRNO
CZE 1:30:01.1 0:11:02.4
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
KONEČNÝ Filip
NUTREND SPECIALIZED RACING
CZE 1:10:08.7 0:00:00.0
2.
VEVERKA Václav
CYKLOSTAR Trek Pirelli
CZE 1:10:31.2 0:00:22.5
3.
JECH Filip
ADASTRA Cycling Team
CZE 1:11:39.1 0:01:30.4
4.
KERL Maximilian
Author team Stupno
CZE 1:12:00.6 0:01:51.9
5.
STRÁNSKÝ Matěj
BRILON RACING TEAM MB
CZE 1:12:57.1 0:02:48.4
6.
ČÁSLAVSKÝ Matěj
MS BIKE ACADEMY racing
CZE 1:13:12.9 0:03:04.2
7.
HOLUB Filip
GT OPPORTUNITY BRNO
CZE 1:13:30.6 0:03:21.9
8.
HRTÁNEK Martin
CK EPIC DOHŇANY
SVK 1:13:50.4 0:03:41.7
9.
ZEMENE Jakub
D2mont Merida cycling team
CZE 1:14:29.0 0:04:20.3
10.
DEGENKOLB Hannes
RSV Team Auto Riedel Schwarzenberg
GER 1:14:44.5 0:04:35.8
11.
LEPKA Filip
Sportunion Hinterbrühl /Eleven Mercedes Mitas
CZE 1:15:01.9 0:04:53.2
12.
ČERNÝ Patrik
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 1:15:11.2 0:05:02.5
13.
HLÁVKA Adam
Superior riders
CZE 1:15:14.9 0:05:06.2
14.
PÁVEK Matyáš
BRILON RACING TEAM MB
CZE 1:15:24.1 0:05:15.4
15.
VONDRÁČEK Matyáš
ROUVY Specialized
CZE 1:15:36.9 0:05:28.2
16.
IRMSCHER Paul
SSv Mounty Altenberg
GER 1:15:44.9 0:05:36.2
17.
ŠÍSL Bořek
ROUVY Specialized
CZE 1:15:50.3 0:05:41.6
18.
HORVÁTH Áron Mihály
National Team Hungary
HUN 1:16:05.9 0:05:57.2
19.
CHÝLE Filip
Ústecké centrum cyklistiky
CZE 1:16:40.9 0:06:32.2
20.
VENCL Libor
Eleven Black.ET team
CZE 1:17:01.7 0:06:53.0
21.
VIK Matěj
DUKLA PRAHA
CZE 1:17:44.9 0:07:36.2
22.
HRSTKA Vojtěch
GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team
CZE 1:17:49.8 0:07:41.1
23.
DUBČÁK Pavel
4EVER CYKLOBULIS BYSTŘICE p.H.
CZE 1:18:01.1 0:07:52.4
24.
BRZÓSKA Filip
KKW Nexelo Wałbrzych
POL 1:18:12.1 0:08:03.4
25.
LETEV Marek
GT OPPORTUNITY BRNO
CZE 1:18:27.9 0:08:19.1
26.
BRUDNÝ Karel
Bike 2000
CZE 1:18:37.3 0:08:28.6
27.
NEUGEBAUER Michal
HEAD PRO TEAM OPAVA
CZE 1:19:12.8 0:09:04.1
28.
POLÁŠEK Ondřej
Bike 2000
CZE 1:19:39.1 0:09:30.4
29.
KOPECKÝ Petr
ROUVY Specialized
CZE 1:20:06.1 0:09:57.4
30.
MAZŮREK Tomáš
GT OPPORTUNITY BRNO
CZE 1:20:15.1 0:10:06.4
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
SPĚŠNÁ Simona
MS BIKE ACADEMY racing
CZE 1:08:35.0 0:00:00.0
2.
BEDRNÍKOVÁ Karolína
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 1:08:43.2 0:00:08.2
3.
SRNSKÁ Patricie
SPORTREG
CZE 1:13:23.2 0:04:48.2
4.
JEŘÁBKOVÁ Barbora
BRILON RACING TEAM MB
CZE 1:14:21.0 0:05:46.0
5.
FIJAŁKOWSKA Hanna
MITUTOYO AZS WRATISLAVIA WROCŁAW
POL 1:15:15.7 0:06:40.6
6.
VIKTOROVÁ Nela
ROUVY Specialized
CZE 1:15:25.2 0:06:50.2
7.
HOJKOVÁ Štěpánka
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 1:15:51.0 0:07:15.9
8.
PLESKAČOVÁ Natálie
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 1:16:42.5 0:08:07.4
9.
ŠMÍDOVÁ Adéla
Author team Stupno
CZE 1:16:44.2 0:08:09.2
10.
RŮŽIČKOVÁ Anna
TEAM DUKLA PRAHA
CZE 1:18:57.6 0:10:22.6
11.
BOKROS Csenge Anna
National Team Hungary
HUN 1:19:15.7 0:10:40.7
12.
HLADÍKOVÁ Kateřina
BRILON RACING TEAM MB
CZE 1:19:44.0 0:11:08.9
13.
DRBOHLAVOVÁ Eliška
LAWI junior team
CZE 1:20:36.5 0:12:01.4
14.
MITRYCHOVÁ Michaela
kola-bbm.cz
CZE 1:20:45.7 0:12:10.7
15.
HOVORKOVÁ Aneta
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 1:21:10.9 0:12:35.9
16.
MALOŠÍKOVÁ Julie
Cykloteam MXM Hulín
CZE 1:23:10.2 0:14:35.1
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
BERNÁT Adam
DUKLA PRAHA
CZE 0:50:58.2 0:00:00.0
2.
JEŽEK Václav
BRILON RACING TEAM MB
CZE 0:51:06.7 0:00:08.4
3.
NOVOTNÝ Ondřej
DUKLA PRAHA
CZE 0:51:09.9 0:00:11.7
4.
ŠUMPÍK Pavel
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:51:23.9 0:00:25.7
5.
DOBRÝ Lukáš
CANYON NORTHWAVE MTB TEAM
CZE 0:51:29.9 0:00:31.7
6.
VAŠUT David
BIKE PRO RACING
CZE 0:51:55.0 0:00:56.8
7.
HOJKA František
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 0:52:48.1 0:01:49.9
8.
FRIEDEL David
DK BIKESHOP Racing Team
CZE 0:53:09.8 0:02:11.5
9.
LIENERT Patrik
ČED Bike Team
CZE 0:53:11.5 0:02:13.3
10.
SAMEC Filip
BRILON RACING TEAM MB
CZE 0:53:48.4 0:02:50.2
11.
UHER David
ČEZ cyklo team Tábor
CZE 0:54:31.9 0:03:33.7
12.
HYNEČEK Jan
TUFO CZ OTROKOVICE
CZE 0:54:54.0 0:03:55.8
13.
ŠMÍD Jakub
Author team Stupno
CZE 0:55:02.7 0:04:04.5
14.
PURNOCH Matyáš
ČED Bike Team
CZE 0:55:12.1 0:04:13.9
15.
SÝKORA Josef
HEAD PRO TEAM OPAVA
CZE 0:55:28.1 0:04:29.9
16.
SOUČEK Jakub
ČED Bike Team
CZE 0:55:29.9 0:04:31.7
17.
KRÝSL Lukáš
MS BIKE ACADEMY racing
CZE 0:55:30.1 0:04:31.9
18.
NAXERA Václav
SK VELO PRAHA
CZE 0:55:38.9 0:04:40.7
19.
ZONYGA David
VRV TEAM
CZE 0:56:16.9 0:05:18.7
20.
DRAGOUN Václav
COPR TJ PŘEŠTICE
CZE 0:56:32.6 0:05:34.4
21.
PILAŘ Patrik
ČISTÝ SPORT
CZE 0:57:15.6 0:06:17.4
22.
TABARA Šimon
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 0:57:24.4 0:06:26.2
23.
GRYGAR Matyáš
BIKE PRO RACING
CZE 0:57:29.6 0:06:31.4
24.
SEDLÁK Lukáš
FORCE FOJTÍK WILIER TEAM
CZE 0:57:35.5 0:06:37.3
25.
ŠTILIP Ondřej
Ústecké centrum cyklistiky
CZE 0:57:43.5 0:06:45.3
26.
MROCEK Adam
CK EPIC DOHŇANY
SVK 0:57:49.1 0:06:50.9
27.
LEHKÝ Jan
MS BIKE ACADEMY racing
CZE 0:57:50.7 0:06:52.5
28.
HABR Jakub
ČED Bike Team
CZE 0:58:27.4 0:07:29.1
29.
KLUSS Nataniel
POL 0:58:30.6 0:07:32.4
30.
TOMAN Patrik
BIKE PRO RACING
CZE 0:58:47.9 0:07:49.6
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
HANÁKOVÁ Eliška
CP team
CZE 0:44:23.9 0:00:00.0
2.
GRZEGORZEWSKA Natalia
MITUTOYO AZS WRATISLAVIA WROCŁAW
POL 0:44:31.5 0:00:07.5
3.
DUŠKOVÁ Kateřina
TJ SOKOL PLAVY - CYKLO BENDA
CZE 0:46:58.7 0:02:34.7
4.
KOVAŘÍKOVÁ Iva
Ústecké centrum cyklistiky
CZE 0:47:47.4 0:03:23.4
5.
PERNICKÁ Adéla
BIKE PRO RACING
CZE 0:48:32.4 0:04:08.4
6.
BEYEROVÁ Kateřina
LYKO KLUB PRACHATICE z.s.
CZE 0:48:41.9 0:04:17.9
7.
NOVÁKOVÁ Karla
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:48:51.7 0:04:27.7
8.
HODLOVÁ Nikola
ČEZ cyklo team Tábor
CZE 0:49:30.9 0:05:06.9
9.
BRUCHNER Regina
National Team Hungary
HUN 0:49:35.2 0:05:11.2
10.
KROUPOVÁ Zuzana
Akademie cyklistických sportů
CZE 0:50:19.4 0:05:55.4
11.
KOTLÍKOVÁ Adéla
CK LOKO Rakovník
CZE 0:50:58.4 0:06:34.4
12.
UHMANOVÁ Kateřina
MS BIKE ACADEMY racing
CZE 0:51:18.4 0:06:54.4
13.
DOLEŽALOVÁ Markéta
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:51:34.4 0:07:10.5
14.
RADOVÁ Daniela
LAWI junior team
CZE 0:51:43.9 0:07:19.9
15.
PANUŠOVÁ Anna
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:52:12.2 0:07:48.2
16.
KRÁLOVÁ Julie
MS BIKE ACADEMY racing
CZE 0:52:20.1 0:07:56.1
17.
ŠEDIVÁ Evelína
ELIMON Bicykl Team Ústí nad Labem
CZE 0:52:34.0 0:08:10.0
18.
DRHOVÁ Berenika
LYKO KLUB PRACHATICE z.s.
CZE 0:52:42.5 0:08:18.5
19.
DOSTÁLOVÁ Anna
LYKO KLUB PRACHATICE z.s.
CZE 0:52:51.0 0:08:27.0
20.
JUROVÁ Hana
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 0:53:25.4 0:09:01.4
21.
DOUDĚROVÁ Kateřina
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:54:03.4 0:09:39.4
22.
PULKRABOVÁ Marika
ČISTÝ SPORT
CZE 0:54:30.1 0:10:06.1
23.
HODINOVÁ Nicol
LYKO KLUB PRACHATICE z.s.
CZE 0:55:28.9 0:11:04.9
24.
VOLEJNÍKOVÁ Natálie
BEKO Bike Racing Team
CZE 0:55:34.9 0:11:10.9
25.
FIJAŁKOWSKA Emilia
MITUTOYO AZS WRATISLAVIA WROCŁAW
POL 0:56:21.1 0:11:57.1
26.
VAŇKOVÁ Valentýna
CYKLOKLUB JIČÍN
CZE 0:56:28.4 0:12:04.4
27.
VOLEJNÍKOVÁ Nikola
BEKO Bike Racing Team
CZE 0:57:42.1 0:13:18.1
28.
DINGOVÁ Anna
ADASTRA Cycling Team
CZE 0:57:49.1 0:13:25.1
29.
MACOLOVÁ Amálie
HEAD PRO TEAM OPAVA
CZE 0:58:49.1 0:14:25.1
30.
KUBÍKOVÁ Nikola
Author team Stupno
CZE 0:59:57.8 0:15:33.8
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
LETTOVSKÝ Tomáš
Superior riders
CZE 0:56:29.4 0:00:00.0
2.
VINKLÁREK František
4EVER CYKLOBULIS BYSTŘICE p.H.
CZE 0:57:11.4 0:00:41.9
3.
VOTAVA Erik
Bike Team Vyškov
CZE 0:57:22.4 0:00:52.9
4.
VOLF Michal
COPR TJ PŘEŠTICE
CZE 0:58:01.1 0:01:31.6
5.
KOŠŤÁL Tomáš
SK BIKETIME BULLS PÍSEK
CZE 0:58:09.1 0:01:39.6
6.
HOLEC Jiří
Cyklo Bendl
CZE 0:58:51.3 0:02:21.8
7.
MATĚJKA Radim
Cyklo Bendl
CZE 0:59:10.1 0:02:40.6
8.
KOVÁŘÍK David
DK BIKESHOP Racing Team
CZE 1:01:00.6 0:04:31.1
9.
HOVORKA Daniel
Mondraker racing team
CZE 1:02:19.4 0:05:49.9
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
BUKOVSKÝ Lukáš
DK BIKESHOP Racing Team
CZE 0:57:01.6 0:00:00.0
2.
HEMMERLING Dirk
Bike Aid
GER 0:58:15.0 0:01:13.3
3.
VANČUŘÍK Pavel
TJ FAVORIT BRNO
CZE 0:59:37.1 0:02:35.4
4.
JEDLIČKA Luboš
MS BIKE ACADEMY racing
CZE 1:00:16.6 0:03:14.9
5.
KANTNER Michal
Kolofix
CZE 1:01:51.3 0:04:49.7
6.
BALAJKA Ondřej
Multicraft MTB team
CZE 1:02:43.1 0:05:41.4
7.
HAUSCHILD Silvio
Eleven Team Germany RSV Bautzen
GER 1:03:06.8 0:06:05.2
8.
MAREK Marcel
Superior riders
CZE 1:04:08.8 0:07:07.2
9.
KUBÍK Lukáš
CK Sport Beran Chrást
CZE 1:04:33.8 0:07:32.2
10.
HUSTER Mark
RadUnion Halle
GER 1:05:05.8 0:08:04.2
11.
VÁCLAVŮ Martin
BRILON RACING TEAM MB
CZE 1:10:48.0 0:13:46.3

Don't you find yourself in results list? Contact timekeeper's team.