RESULTS RESULT
Summary
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | MIKAYELYAN Sergey |
ARM | 1:11:35.5 | 0:00:00.0 | |
2. | RYGL Ladislav |
Vrchlabí |
CZE | 1:11:41.6 | 0:00:06.1 |
3. | AUGUSTINAK Dusan |
SK Nove Mesto na Morave |
CZE | 1:12:10.6 | 0:00:35.1 |
4. | PŠENIČKA Jakub |
Dukla Liberec |
CZE | 1:14:09.6 | 0:02:34.1 |
5. | POLÁCH Martin |
Ski Klub Jablonec nad Nisou |
CZE | 1:15:29.1 | 0:03:53.6 |
6. | FRANCKE Michal |
Žižkovský tygři |
CZE | 1:15:31.8 | 0:03:56.3 |
7. | POGHOSYAN Tadevos |
ARM | 1:15:33.9 | 0:03:58.4 | |
8. | SOUČEK Jan |
FEL |
CZE | 1:15:38.7 | 0:04:03.2 |
9. | MELŠA Zdeněk |
FORTEX SKI |
CZE | 1:16:30.2 | 0:04:54.7 |
10. | JÁNSKÝ Lukáš |
OlfinCarVellaTrutnov |
CZE | 1:16:43.5 | 0:05:08.0 |
11. | BIDMON Jiří |
SK Nové Město na Moravě |
CZE | 1:17:10.9 | 0:05:35.4 |
12. | HOLUB Petr |
Pete Adr Team |
CZE | 1:17:15.6 | 0:05:40.1 |
13. | KURA Hynek |
SK Nové Město na Moravě |
CZE | 1:17:49.2 | 0:06:13.7 |
14. | ŠVANDA Jakub |
SK Nové Město na Moravě |
CZE | 1:18:15.7 | 0:06:40.2 |
15. | KUBINA Matěj |
HSK Benecko |
CZE | 1:18:31.9 | 0:06:56.4 |
16. | HERBS Filip |
ČKS SKI Jilemnice |
CZE | 1:18:43.9 | 0:07:08.4 |
17. | ŠRŮTEK David |
BKL Machov |
CZE | 1:18:56.9 | 0:07:21.4 |
18. | ČADA Tomáš |
REDPOINT TOKO TEAM |
CZE | 1:19:10.4 | 0:07:34.9 |
19. | ŠIMŮNEK Jaromír |
SKP Jablonec |
CZE | 1:19:11.5 | 0:07:36.0 |
20. | PLISKA Jiří |
Ski Trab Mára |
CZE | 1:20:15.3 | 0:08:39.8 |
21. | JAVŮREK Petr |
DDŠ Horní Maršov |
CZE | 1:20:22.7 | 0:08:47.2 |
22. | PETRŽELA Jan |
Ski Rudník |
CZE | 1:20:45.0 | 0:09:09.5 |
23. | VALENTA Tomáš |
Pardubice |
CZE | 1:20:51.2 | 0:09:15.7 |
24. | MATĚJKA Tomáš |
Sokol Senohraby |
CZE | 1:21:07.9 | 0:09:32.4 |
25. | ŠMÍD Michal |
ČKS SKI Jilemnice |
CZE | 1:21:29.5 | 0:09:54.0 |
26. | KOŽNAR František |
ČKS SKI Jilemnice |
CZE | 1:21:40.9 | 0:10:05.4 |
27. | HÝBL Jaroslav |
Nové Město na Moravě |
CZE | 1:21:41.4 | 0:10:05.9 |
28. | KOLAJA Jan |
Ski Klub Jablonec nad Nisou |
CZE | 1:22:03.4 | 0:10:27.9 |
29. | KŘOUSTEK Martin |
Ski Skuhrov nad Bělou |
CZE | 1:22:07.3 | 0:10:31.8 |
30. | ČESENEK Zbyšek |
Jasný Sokol |
CZE | 1:22:22.2 | 0:10:46.7 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | PEŠINOVÁ Jitka |
Redpoint Pearl Izumi |
CZE | 1:18:29.9 | 0:00:00.0 |
2. | JIŘIČKOVÁ Simona |
ČKS SKI Jilemnice |
CZE | 1:29:07.1 | 0:10:37.2 |
3. | CHARVÁTOVÁ Lucie |
ČKS SKI Jilemnice |
CZE | 1:31:18.4 | 0:12:48.5 |
4. | VLÁŠKOVÁ Lucie |
CZE | 1:33:06.6 | 0:14:36.7 | |
5. | PAULŮ Blanka |
ski vysoké nad jizerou |
CZE | 1:33:53.8 | 0:15:23.9 |
6. | SARA Erzebet Emilia |
C.S.S. Gheorgheni |
ROM | 1:35:00.4 | 0:16:30.5 |
7. | ČECHOVÁ Anna |
ČKS SKI Jilemnice |
CZE | 1:37:23.3 | 0:18:53.4 |
8. | ADAMOVÁ Anna |
Kanoistika Dukla |
CZE | 1:37:39.0 | 0:19:09.1 |
9. | JANATOVÁ Katka |
ČKS SKI Jilemnice |
CZE | 1:38:37.5 | 0:20:07.6 |
10. | KŘOUSTKOVÁ Vendula |
ČZU Praha |
CZE | 1:38:56.2 | 0:20:26.3 |
11. | BAJKO Reka |
C.S.S. Gheorgheni |
ROM | 1:41:52.4 | 0:23:22.5 |
12. | ČERNÁ Pavlína |
ELEVEN MTB TEAM PŘÍCHOVICE |
CZE | 1:43:24.9 | 0:24:55.0 |
13. | CHOCHOLOUŠKOVÁ Jana |
Kerda sport Team |
CZE | 1:43:25.5 | 0:24:55.6 |
14. | FAJSTAVROVÁ Pavla |
Ekonom Praha - Žižkovský tygři |
CZE | 1:46:33.3 | 0:28:03.4 |
15. | JINDŘIŠKOVÁ Alena |
Sokol Horní Branná |
CZE | 1:47:25.6 | 0:28:55.7 |
16. | BENEŠOVÁ Jolana |
REDPOINT TOKO TEAM |
CZE | 1:51:26.4 | 0:32:56.5 |
17. | JIŘIŠTOVÁ Zuzana |
VSK Humanita Praha |
CZE | 1:53:18.2 | 0:34:48.3 |
18. | KUMŽÁKOVÁ Karolína |
Kanoistika Dukla |
CZE | 1:54:32.4 | 0:36:02.5 |
19. | LENČOVÁ Jana |
CZE | 2:00:48.5 | 0:42:18.6 | |
20. | VÁVROVÁ Markéta |
Rolníci TJ ČZU Praha |
CZE | 2:02:04.6 | 0:43:34.7 |
21. | SMITH Lucie |
Vrchlabí |
CZE | 2:12:17.9 | 0:53:48.0 |
22. | ŠRÁMKOVÁ Štefánia |
SOLEN Olomouc |
CZE | 2:14:45.4 | 0:56:15.5 |
23. | SZABÓ Eva |
Hrom do piecky ! |
CZE | 2:19:37.0 | 1:01:07.1 |
24. | REJCHRTOVÁ Sandra |
SK Skelné Hutě |
CZE | 2:24:55.1 | 1:06:25.2 |
25. | VINZENSOVÁ Pavla |
SKI Zoufalci |
CZE | 2:34:13.6 | 1:15:43.7 |
26. | VÍTKOVÁ Jarmila |
Sportvital.cz |
CZE | 2:57:10.2 | 1:38:40.3 |
27. | ZELBOVÁ Anna |
CZE | 3:01:13.5 | 1:42:43.6 | |
28. | MILERSKÁ Veronika |
CZE | 3:02:21.6 | 1:43:51.7 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | REMEŠ Petr |
Ski Skuhrov nad Bělou |
CZE | 1:20:18.9 | 0:00:00.0 |
2. | ČECH Jan |
ČKS SKI Jilemnice |
CZE | 1:21:37.6 | 0:01:18.7 |
3. | KUBINA Matěj |
HSK Benecko |
CZE | 1:22:18.8 | 0:01:59.9 |
4. | NĚMEC David |
SK Nové Město na Moravě |
CZE | 1:22:47.9 | 0:02:29.0 |
5. | JUROVATÝ Vojtěch |
SK Nové Město na Moravě |
CZE | 1:23:47.2 | 0:03:28.3 |
6. | PÍČ Karel |
Ski Skuhrov nad Bělou |
CZE | 1:25:12.6 | 0:04:53.7 |
7. | PETRŽELA Jan |
Ski Rudník |
CZE | 1:25:24.1 | 0:05:05.2 |
8. | ŠABATA Josef |
SKI Skuhrov |
CZE | 1:26:10.8 | 0:05:51.9 |
9. | MAREK Michal |
Rossignol Racing Team |
CZE | 1:27:35.4 | 0:07:16.5 |
10. | BOURA Jan |
ČKS SKI Jilemnice |
CZE | 1:27:41.8 | 0:07:22.9 |
11. | JAVŮREK Petr |
DDŠ Horní Maršov |
CZE | 1:27:50.5 | 0:07:31.6 |
12. | ŘEŠÁTKO Jiří |
SWSL Lučany |
CZE | 1:28:00.6 | 0:07:41.7 |
13. | KOŽNAR František |
ČKS SKI Jilemnice |
CZE | 1:28:19.7 | 0:08:00.8 |
14. | ČADA Tomáš |
REDPOINT TOKO TEAM |
CZE | 1:28:35.9 | 0:08:17.0 |
15. | KUBINA Šimon |
HSK Benecko |
CZE | 1:29:27.9 | 0:09:09.0 |
16. | ŠMÍD Michal |
ČKS SKI Jilemnice |
CZE | 1:29:41.4 | 0:09:22.5 |
17. | JINDRA Adam |
VSK Humanita Praha |
CZE | 1:30:45.8 | 0:10:26.9 |
18. | ŠRŮTEK David |
BKL Machov |
CZE | 1:31:03.6 | 0:10:44.7 |
19. | POKORNÝ Jiří |
Žižkovský tygři - Pivo ski team |
CZE | 1:32:12.1 | 0:11:53.2 |
20. | PUIDA Janis |
LAT | 1:32:12.4 | 0:11:53.5 | |
21. | MACHÁČ JUN. Karel |
ČKS SKI Jilemnice |
CZE | 1:32:16.4 | 0:11:57.5 |
22. | VEJNAR Josef |
ČSK Vysoké nad Jizerou |
CZE | 1:32:47.3 | 0:12:28.4 |
23. | MARTÍNEK Tomáš |
TJ Ski Rudník |
CZE | 1:33:01.5 | 0:12:42.6 |
24. | MACHÁČ Karel |
SKI Jilemnice |
CZE | 1:33:29.1 | 0:13:10.2 |
25. | DEMJANOVIČ Michal |
REDPOINT TOKO TEAM |
CZE | 1:33:39.6 | 0:13:20.7 |
26. | MRÁZ Antonín |
VSK FEL |
CZE | 1:34:23.2 | 0:14:04.3 |
27. | WÜRZ Martin |
SWSL Lučany |
CZE | 1:34:25.3 | 0:14:06.4 |
28. | HEBELKA Jakub |
ČKS SKI Jilemnice |
CZE | 1:34:39.9 | 0:14:21.0 |
29. | PALFY Marton |
HUN | 1:35:04.3 | 0:14:45.4 | |
30. | PLECHÁČ Petr |
ČKS SKI Jilemnice |
CZE | 1:35:47.0 | 0:15:28.1 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | CHRÁSTKOVÁ Martina |
Rossignol Racing Team |
CZE | 1:30:34.5 | 0:00:00.0 |
2. | PEŠINOVÁ Jitka |
Redpoint Pearl Izumi |
CZE | 1:32:06.6 | 0:01:32.1 |
3. | KOCUMOVÁ Zuzana |
Salomon Nordic team |
CZE | 1:32:25.8 | 0:01:51.3 |
4. | HORKÁ Ludmila |
ČKS SKI Jilemnice |
CZE | 1:34:13.4 | 0:03:38.9 |
5. | CHARVÁTOVÁ Lucie |
ČKS SKI Jilemnice |
CZE | 1:39:35.1 | 0:09:00.6 |
6. | JIRÁSKOVÁ Šárka |
Ski Skuhrov nad Bělou |
CZE | 1:41:30.6 | 0:10:56.1 |
7. | KAWULOKOVÁ Beata |
Rossignol Racing Team |
CZE | 1:45:00.1 | 0:14:25.6 |
8. | SAJDLOVÁ Jana |
Živkovský Tygři |
CZE | 1:45:27.4 | 0:14:52.9 |
9. | URBANOVSKÁ Anetka |
Ekonom Praha - Žižkovský tygři |
CZE | 1:46:32.5 | 0:15:58.0 |
10. | KOŽNAROVÁ Kristýna |
ČKS SKI Jilemnice |
CZE | 1:46:45.1 | 0:16:10.6 |
11. | SARA Erzebet Emilia |
C.S.S. Gheorgheni |
ROM | 1:48:49.1 | 0:18:14.6 |
12. | KŘOUSTKOVÁ Vendula |
ČZU Praha |
CZE | 1:49:10.3 | 0:18:35.8 |
13. | PAULŮ Blanka |
Vysoké nad Jizerou |
CZE | 1:49:55.0 | 0:19:20.5 |
14. | BLAŽKOVÁ Lenka |
SOKOL SKUHROV |
CZE | 1:51:29.1 | 0:20:54.6 |
15. | KNÍŽKOVÁ Eliška |
AC Čimelice |
CZE | 1:51:58.6 | 0:21:24.1 |
16. | POKORNÁ Kateřina |
Ski Trab Mára |
CZE | 1:52:52.2 | 0:22:17.7 |
17. | ČÍŽKOVÁ Bára |
ČKS SKI Jilemnice |
CZE | 1:53:23.3 | 0:22:48.8 |
18. | SIKOROVÁ Michaela |
Třinec |
CZE | 1:55:36.2 | 0:25:01.7 |
19. | HAVLÍČKOVÁ Nikola |
ČKS SKI Jilemnice |
CZE | 1:57:29.2 | 0:26:54.7 |
20. | BAJKO Reka |
C.S.S. Gheorgheni |
ROM | 1:59:32.9 | 0:28:58.4 |
21. | ADOLFOVÁ Pavlína |
TJ SVS Krkonoše Vrchlabí |
CZE | 2:00:09.8 | 0:29:35.3 |
22. | ZÍTKOVÁ Šárka |
ČKS SKI Jilemnice |
CZE | 2:01:03.7 | 0:30:29.2 |
23. | BENEŠOVÁ Jolana |
REDPOINT TOKO TEAM |
CZE | 2:02:31.3 | 0:31:56.8 |
24. | TOMEČKOVÁ Zuzana |
CZE | 2:04:34.5 | 0:34:00.0 | |
25. | POKORNÁ Věnceslava |
AC Kovošrot Praha |
CZE | 2:05:22.9 | 0:34:48.4 |
26. | HLŮŽKOVÁ Markéta |
Kralupy nad Vltavou |
CZE | 2:06:22.5 | 0:35:48.0 |
27. | MRSKOČOVÁ Jana |
CZE | 2:07:52.6 | 0:37:18.1 | |
28. | VÁCLAVKOVÁ Barbora |
SKIOB Šternberk |
CZE | 2:08:52.3 | 0:38:17.8 |
29. | NIKODÝMOVÁ Petra |
SOSK |
CZE | 2:10:53.1 | 0:40:18.6 |
30. | ANTONOVA Marta |
BUL | 2:13:40.7 | 0:43:06.2 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | JANOŠEC Miroslav |
Rossignol Racing Team |
CZE | 2:22:15.3 | 0:00:00.0 |
2. | NOVOTNÝ Viktor |
Fenix Jeseník |
CZE | 2:23:52.1 | 0:01:36.8 |
3. | KYNCL Tomáš |
Rossignol Racing Team |
CZE | 2:24:10.9 | 0:01:55.6 |
4. | HORÁLEK Radek |
Atomic Nordic team |
CZE | 2:26:50.5 | 0:04:35.2 |
5. | MIKUŠ Martin |
Atomic Nordic team |
CZE | 2:31:34.8 | 0:09:19.5 |
6. | SIKORA Jakub |
Rossignol Racing Team |
CZE | 2:33:16.3 | 0:11:01.0 |
7. | MELŠA Zdeněk |
FORTEX SKI |
CZE | 2:35:35.0 | 0:13:19.7 |
8. | SAJDL Martin |
Živkovský Tygři |
CZE | 2:39:13.7 | 0:16:58.4 |
9. | NAVRÁTIL Ondřej |
Sokol Vsetín |
CZE | 2:40:53.8 | 0:18:38.5 |
10. | SRNSKÝ Radim |
ŽĎAS Žďár nad Sázavou |
CZE | 2:41:31.5 | 0:19:16.2 |
11. | VALENTA Tomáš |
Pardubice |
CZE | 2:43:05.9 | 0:20:50.6 |
12. | KOLÍN Jan |
VSK Humanita/OK Jilemnice |
CZE | 2:43:14.4 | 0:20:59.1 |
13. | PLECHÁČ Pavel |
ČKS SKI Jilemnice |
CZE | 2:43:48.0 | 0:21:32.7 |
14. | JANATA Karel |
HSK Benecko |
CZE | 2:46:30.5 | 0:24:15.2 |
15. | STADTHERR Jaroslav |
Ski Trab Mára |
CZE | 2:47:03.8 | 0:24:48.5 |
16. | ŠVARC Petr |
Žižkovský tygři |
CZE | 2:47:31.1 | 0:25:15.8 |
17. | NESVADBA Petr |
ČSK Vysoké nad Jizerou |
CZE | 2:47:57.1 | 0:25:41.8 |
18. | PELA Zbyněk |
Ski PAX Horní Maxov |
CZE | 2:48:18.0 | 0:26:02.7 |
19. | KŘOUSTEK Martin |
Ski Skuhrov nad Bělou |
CZE | 2:48:34.2 | 0:26:18.9 |
20. | MACAJ Jan |
TJ Sokol Ruprechtice |
CZE | 2:48:39.0 | 0:26:23.7 |
21. | ŠIMŮNEK Jaromír |
SKP Jablonec |
CZE | 2:50:10.2 | 0:27:54.9 |
22. | POLÁŠEK Petr |
HO ALPIN 4 |
CZE | 2:50:25.2 | 0:28:09.9 |
23. | DUCHÁČ Michal |
BKL Machov |
CZE | 2:50:34.8 | 0:28:19.5 |
24. | LINHART Radek |
TJ ČZU |
CZE | 2:51:11.1 | 0:28:55.8 |
25. | CEJPEK Jan |
Jihlava |
CZE | 2:51:37.9 | 0:29:22.6 |
26. | PALAS Jan |
Pally ProRacing Team |
CZE | 2:51:44.8 | 0:29:29.5 |
27. | ZÁRYBNICKÝ Aleš |
Ski Trab Mára |
CZE | 2:53:05.4 | 0:30:50.1 |
28. | EHL Jaroslav |
SKI Skuhrov |
CZE | 2:53:40.3 | 0:31:25.0 |
29. | PECKA Jan |
Výlet Liberec |
CZE | 2:54:31.5 | 0:32:16.2 |
30. | NOVOTNÝ Daniel |
Cykloservis Mor.Krumlov |
CZE | 2:55:54.8 | 0:33:39.5 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | JETMAROVÁ Jana |
Ski Klub Jablonec nad Nisou |
CZE | 2:53:11.2 | 0:00:00.0 |
2. | BÍCOVÁ Karolína |
Salomon Nordic team |
CZE | 2:56:28.7 | 0:03:17.5 |
3. | TKÁČIKOVÁ Radka |
HO LOKO Liberec |
CZE | 3:16:39.1 | 0:23:27.9 |
4. | JINDŘIŠKOVÁ Alena |
Sokol Horní Branná |
CZE | 3:48:54.0 | 0:55:42.8 |
5. | ŠIDLICHOVSKÁ Zuzana |
Atletika Stará Boleslav |
CZE | 3:53:15.0 | 1:00:03.8 |
6. | KNAPOVA Iva |
Loko pardubice |
CZE | 3:53:54.2 | 1:00:43.0 |
7. | BOHÁČOVÁ Lenka |
Klub extrémních běžkařů |
CZE | 4:14:58.1 | 1:21:46.9 |
8. | ŠRÁMKOVÁ Štefánia |
SOLEN Olomouc |
CZE | 4:21:56.7 | 1:28:45.5 |
9. | SZABÓ Eva |
Hrom do piecky ! |
CZE | 4:23:39.8 | 1:30:28.6 |
10. | KUBROVÁ Dagmar |
Hvězda Pardubice |
CZE | 4:49:54.6 | 1:56:43.4 |
11. | HOLASOVÁ Jarmila |
Tragéd Team Praha |
CZE | 4:56:57.7 | 2:03:46.5 |
12. | BREBURDOVÁ Hana |
MK Kladno |
CZE | 4:59:26.8 | 2:06:15.6 |
Statistics
Number of registered | 792 |
---|---|
Registered - Men | 689 |
Registered - Women | 103 |
Started | 744 |
Finished | 698 |