50. Internationaler Kammlauf 2022

cross country skiing
DATE :26 - 27.2.2022 PLACE  :Mühlleiten

Summary

#Full nameClubCountryTimeGap
1.
MUELLER Niklas
WSC - ERZGEBIRGE OBERWIESENTHAL
GER 1:11:55.6 0:00:00.0
2.
ESCHER Toni
SC Norweger 1896 Annaberg e.V.
GER 1:12:04.2 0:00:08.6
3.
ULLMANN Timo
SV Stützengrün
GER 1:14:36.3 0:02:40.6
4.
DOHNAL Tomas
TSV Leuna
GER 1:15:03.4 0:03:07.8
5.
KRÄMER Fabian
Team Zipps / TuWi Adenau
GER 1:15:04.0 0:03:08.4
6.
VAN SCHELVE Jonas
SLV Ernstberg
GER 1:15:09.8 0:03:14.2
7.
FISCHER Jakob
SSV Geyer
GER 1:15:59.5 0:04:03.9
8.
SIMA Jan
www.autopneu-servis.cz
CZE 1:17:52.5 0:05:56.9
9.
WETZEL Tom
TSG Sehma
GER 1:18:32.7 0:06:37.1
10.
BÖHME Oskar
SV Stützengrün
GER 1:18:42.9 0:06:47.3
11.
FISCHER Lukas
SSV Geyer
GER 1:18:48.2 0:06:52.6
12.
HENNING Michael
Sc Lanzenhain/Team Zipps
GER 1:19:53.1 0:07:57.5
13.
UHLIG Oliver
ATSV Gebirge-Gelobtland/Skiwachse Lehmann
GER 1:19:56.2 0:08:00.6
14.
OETTEL Patrick
SC Norweger 1896 Annaberg e.V.
GER 1:19:58.0 0:08:02.4
15.
ETZELSDORFER Martin
Ski-Plus Straubing
GER 1:20:18.8 0:08:23.2
16.
SCHULZE Rico
WSC Erzgebirge Oberwiesenthal
GER 1:20:49.7 0:08:54.1
17.
LANGE Lars
WSV 08 Johanngeorgenstadt
GER 1:21:22.5 0:09:26.9
18.
KOBER Kilian
SV Grünbach
GER 1:21:33.0 0:09:37.4
19.
REJZEK Martin
Elven Eintracht BS Skimarathon Team
GER 1:21:41.1 0:09:45.5
20.
GAERTNER Cedric
ATSV Gebirge Gelobtland
GER 1:22:12.2 0:10:16.6
21.
HELDT Markus
WSC Erzgebirge Oberwiesenthal
GER 1:22:14.0 0:10:18.4
22.
LÜNEBURG Paul
Eleven Eintracht BS Skimarathon Team
GER 1:22:18.7 0:10:23.1
23.
FLADE Matthias
SC Münchberg
GER 1:22:55.2 0:10:59.6
24.
NEUMEIER Frank
SCMK Hirschau
GER 1:23:38.5 0:11:42.9
25.
MOSCH Meico
VSC Klingenthal
GER 1:24:48.6 0:12:53.0
26.
NÖSSLER Flynn
VSC Klingenthal
GER 1:25:01.9 0:13:06.3
27.
REICHELT Nico
TSG Bau Hammerbrücke
GER 1:25:09.6 0:13:14.0
28.
KÖLBEL Frank
SC NORWEGER Annaberg
GER 1:25:13.9 0:13:18.3
29.
GEISSLER Roland
SWV Lauchhammer
GER 1:25:28.7 0:13:33.1
30.
REJZEK Matej
elevn eintracht BS skimarathon Team
CZE 1:26:10.4 0:14:14.8
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
RICHTER Jasmin
SV Stuetzengruen
GER 1:16:47.4 0:00:00.0
2.
TROEGER Nicole
Ski Club Grossberg
GER 1:25:40.9 0:08:53.5
3.
MÜLLER Katrin
Grün-Weiß-Pirna
GER 1:29:43.5 0:12:56.0
4.
KADNER Karin
Grün-Weiß-Pirna
GER 1:29:54.7 0:13:07.2
5.
SEYFFERTH Denise
VSC Klingenthal
GER 1:33:57.1 0:17:09.6
6.
KRETZSCHMAR Doreen
SC Norweger 1896 Annaberg
GER 1:34:54.7 0:18:07.2
7.
GNUECHTEL Jessica
SC NORWEGER Annaberg
GER 1:35:11.7 0:18:24.2
8.
BAUMGÄRTEL Katharina
Ski-Club-Carlsfeld
GER 1:43:22.7 0:26:35.2
9.
TRÖGER Sabrina
Bockauer Skiverein e. V.
GER 1:45:27.6 0:28:40.1
10.
SCHMIDT Sonja
WSV Warmensteinach
GER 1:45:54.1 0:29:06.6
11.
GÜNTHER Susann
FC Erzgebirge Aue
GER 1:46:00.8 0:29:13.3
12.
SELTMANN Annalena
GER 1:48:20.8 0:31:33.3
13.
KÖGLER Pauline
WSV Bad Lobenstein
GER 1:49:29.0 0:32:41.6
14.
RICHTER Jana
SC Kottmar
GER 1:50:12.6 0:33:25.2
15.
GERSTNER Melanie
SC Münchberg
GER 1:53:09.6 0:36:22.1
16.
BEHRENDT Birgit
SSV Erfurt 02
GER 1:54:29.4 0:37:41.9
17.
WEIß Melanie
SV Muldenhammer
GER 1:56:34.1 0:39:46.6
18.
ROßBACH Christiane
SV Theuma
GER 1:57:07.1 0:40:19.6
19.
SCHELLEIS Marie
Sc Lanzenhain/Team Zipps
GER 1:59:29.8 0:42:42.3
20.
STINGLOVA Barbora
Ricany
CZE 1:59:42.4 0:42:54.9
21.
BARTHEL LENA
SG Klotzsche Dresden
GER 2:04:36.2 0:47:48.8
22.
ROSZEITIS Karla
GER 2:04:47.5 0:48:00.0
23.
VOIGT Jessica
TSV Spitzkunnersdorf
GER 2:05:46.0 0:48:58.5
24.
WILISCH Irmelin
Zschorlauer Mondputzer
GER 2:05:54.3 0:49:06.8
25.
SPANTIG Silke
Abgehts09 Fans
GER 2:12:45.4 0:55:57.9
26.
FISCHER Monika
Skisportverein Erfurt 02
GER 2:23:12.8 1:06:25.4
27.
KÖNIG Lelia
CIS Women Racing
GER 2:24:02.3 1:07:14.8
28.
MOTZ Adriana
ESV LOK Zernsdorf
GER 2:36:13.5 1:19:26.0
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
UNGER Philipp
xc-ski.de AN Skimarathon Team
GER 2:20:46.5 0:00:00.0
2.
MUELLER Niklas
GER 2:20:50.4 0:00:03.9
3.
KRETZSCHMAR Ruben
SC Norweger 1896 Annaberg
GER 2:23:34.9 0:02:48.4
4.
ESCHER Toni
SC Norweger 1896 Annaberg e.V.
GER 2:23:35.4 0:02:48.9
5.
EßBACH Jens
VSC Klingenthal
GER 2:23:41.8 0:02:55.3
6.
KOCH Phillipp
ESV Nassau
GER 2:31:35.2 0:10:48.7
7.
DÄNNER Philipp
GER 2:33:37.3 0:12:50.8
8.
HAHL Cedric
GER 2:36:29.2 0:15:42.7
9.
KOCH Moritz
ESVNassau
GER 2:38:46.0 0:17:59.5
10.
KOCH Albin
GER 2:39:26.1 0:18:39.6
11.
KOCH Wilhelm
ESV Nassau
GER 2:42:11.6 0:21:25.1
12.
SEIDEL Thomas
VSC Klingenthal
GER 2:43:19.8 0:22:33.2
13.
KOCH Stephan
ESV Nassau
GER 2:43:54.6 0:23:08.1
14.
TEIHNE Stefan
GER 2:44:20.9 0:23:34.4
15.
LEUKERT Torsten
SV Dorfchemnitz
GER 2:46:44.2 0:25:57.7
16.
NEUBERT Felix
Ski-Club-Carlsfeld
GER 2:47:13.5 0:26:26.9
17.
BURKHARDT Steffen
Preetzer TSV
GER 2:49:10.8 0:28:24.3
18.
HOLZHÄUSER Marc
VSC Klingenthal
GER 2:49:23.3 0:28:36.8
19.
MUELLER Uwe
ATSV - Gebirge Gelobtland
GER 2:49:32.8 0:28:46.3
20.
LLISCHKE Jens
GER 2:49:39.6 0:28:53.1
21.
LANGE Lars
WSV 08 Johanngeorgenstadt
GER 2:49:41.6 0:28:55.1
22.
FROEHLICH Mike
GER 2:50:09.2 0:29:22.7
23.
MÜNZBERG Uwe
GER 2:50:19.8 0:29:33.3
24.
HENNING Michael
Sc Lanzenhain/Team Zipps
GER 2:50:38.7 0:29:52.2
25.
BRÜNNEL Silvio
SC NORWEGER Annaberg
GER 2:50:53.3 0:30:06.8
26.
ETZELSDORFER Martin
Ski-Plus Straubing
GER 2:53:04.1 0:32:17.6
27.
KOCH George
ESV Nassau
GER 2:53:37.8 0:32:51.3
28.
LINEWSKI Lee
SV Muldenhammer
GER 2:53:41.5 0:32:55.0
29.
RÖMHILD Dirk
Skiklub Dresden-Niedersedlitz
GER 2:53:55.5 0:33:09.0
30.
FLADE Matthias
SC Münchberg
GER 2:54:02.9 0:33:16.4
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
MÜLLER Katrin
Grün-Weiß-Pirna
GER 2:55:39.1 0:00:00.0
2.
TROEGER Nicole
Ski Club Grossberg
GER 3:02:05.5 0:06:26.3
3.
HAMANN Christiane
GER 3:41:49.4 0:46:10.2
4.
BAUMGÄRTEL Katharina
Ski-Club-Carlsfeld
GER 3:44:08.9 0:48:29.7
5.
VOIGT Katrin
PSV Zittau e.V.
GER 4:06:59.1 1:11:19.9
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
DOHNAL Tomas
TSV Leuna
GER 1:21:02.0 0:00:00.0
2.
GOETZEL Conrad
VSC Klingenthal
GER 1:23:04.9 0:02:02.8
3.
TROESCHEL Tim
VSC Klingenthal
GER 1:26:42.1 0:05:40.0
4.
VAN SCHELVE Jonas
SLV Ernstberg
GER 1:26:52.3 0:05:50.3
5.
SCHICKER Tim
GER 1:29:43.1 0:08:41.0
6.
HOLLENSTEIN Johannes
SAUERLAND SKI TEAM
GER 1:30:16.0 0:09:13.9
7.
GLASS Richard
GER 1:31:27.1 0:10:25.0
8.
EIFERT Erik
Einsiedler Skiverein
GER 1:33:13.2 0:12:11.1
9.
HAMANN Jens
Bertsdorfer SV
GER 1:33:15.1 0:12:13.0
10.
KOBER Kilian
SV Grünbach
GER 1:33:46.8 0:12:44.7
11.
NEUMEIER Frank
SCMK Hirschau
GER 1:33:55.8 0:12:53.7
12.
HEIDRICH Lucas
GER 1:34:01.8 0:12:59.7
13.
HAU Heinrich
Team Zipps/SC Lanzenhain
GER 1:34:29.3 0:13:27.2
14.
REICHELT Nico
TSG Bau Hammerbrücke
GER 1:35:01.1 0:13:59.0
15.
GRÄSSLER Monty
GER 1:35:03.3 0:14:01.2
16.
SELTMANN Jens
SV Tanne Thalheim
GER 1:35:18.6 0:14:16.5
17.
WIELAND Volker
GER 1:36:08.3 0:15:06.2
18.
FISCHER Ralf
GER 1:38:23.0 0:17:20.9
19.
ZINN Heiko
GER 1:38:51.6 0:17:49.5
20.
BOCK Sebastian
SKV Siegerland
GER 1:39:08.3 0:18:06.2
21.
EHRIG Simeon
ATSV - Gebirge Gelobtland
GER 1:39:21.0 0:18:18.9
22.
UNGETHÜM Jörg
Ski-Club-Carlsfeld
GER 1:40:10.8 0:19:08.7
23.
EHRIG Tobias
ATSV - Gebirge Gelobtland
GER 1:40:29.4 0:19:27.3
24.
MENDE Stephan
Triathlon Team Vogtland
GER 1:40:48.4 0:19:46.3
25.
KRÜGER Anton
SC Kottmar
GER 1:41:22.8 0:20:20.7
26.
SCHMIDT Jan
GER 1:42:14.5 0:21:12.4
27.
KAUFMANN Johannes
VfL Reumtengrün
GER 1:42:25.3 0:21:23.2
28.
GEORGI Torsten
Ski-Club-Carlsfeld
GER 1:42:34.3 0:21:32.2
29.
SCHWOTZER Jens
KSSV Victoria Weimar e.V.
GER 1:43:00.6 0:21:58.6
30.
BOCK Thomas
SD Adelsberg
GER 1:43:24.0 0:22:21.9
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
BÖHME Charlotte
SV Stützengrün
GER 1:26:40.1 0:00:00.0
2.
JAKOB Anja
VSC Klingenthal
GER 1:42:22.8 0:15:42.6
3.
SELTMANN Annika
SV Tanne Thalheim
GER 1:43:30.3 0:16:50.1
4.
KRETZSCHMAR Doreen
SC Norweger 1896 Annaberg
GER 1:44:02.2 0:17:22.1
5.
WEIGERT Susan
VfB Lengenfeld
GER 1:44:28.7 0:17:48.6
6.
KOBER Katelynn
SV Grünbach
GER 1:48:49.4 0:22:09.2
7.
NOLL Anouk
GER 1:48:53.7 0:22:13.6
8.
LEHMANN Jana
GER 1:50:05.1 0:23:24.9
9.
GÜNTHER Susann
FC Erzgebirge Aue
GER 1:50:27.3 0:23:47.2
10.
GELFERT Lisa
Skiverein Schönheide e. V.
GER 1:50:30.2 0:23:50.0
11.
KUPFER Lena
GER 1:52:26.2 0:25:46.0
12.
HÖLL Elisabeth
SC Carlsfeld
GER 1:57:52.6 0:31:12.5
13.
HÄRTWIG Barbara
GER 1:59:38.4 0:32:58.2
14.
SCHUBERT Claudia
GER 2:02:36.1 0:35:55.9
15.
HILGERT Luise
GER 2:03:13.8 0:36:33.7
16.
GOETZEL Linda Elisabeth
VSC Klingenthal
GER 2:04:08.6 0:37:28.4
17.
RICHTER Jana
SC Kottmar
GER 2:04:25.6 0:37:45.4
18.
SCHAARSCHMIDT Anke
GER 2:04:54.1 0:38:13.9
19.
HEIDRICH Grit
GER 2:10:07.9 0:43:27.8
20.
RIEDEL Ute
GER 2:15:21.4 0:48:41.2
21.
GOETZEL Linda
VSC Klingenthal
GER 2:17:00.6 0:50:20.5
22.
KLINGER Gunda
SV 07 Annaberg
GER 2:17:53.3 0:51:13.2
23.
JERZYKOWSKI Kerstin
GER 2:19:53.8 0:53:13.7
24.
TRETTIN Katharina
Team Manfre Lörson
GER 2:22:10.5 0:55:30.4
25.
SCHREITER Ulrike
GER 2:22:26.3 0:55:46.2
26.
SCHÖLLING Heike
GER 2:23:37.8 0:56:57.7
27.
SCHÖNFELDER Ines
GER 2:27:48.5 1:01:08.4
28.
WARG Melanie
GER 2:32:21.1 1:05:40.9
29.
WEIGEL Ursula
GER 2:33:04.9 1:06:24.8
30.
HERFURT Ute
GER 2:37:35.4 1:10:55.3

Don't you find yourself in results list? Contact timekeeper's team.