Skadi Loppet 2022

cross country skiing
DATE :19 - 20.3.2022 PLACE  :Bodenmais

Summary

#Full nameClubCountryTimeGap
1.
DOBLER Jonas
SC Traunstein
GER 1:44:53.3 0:00:00.0
2.
STOCEK Fabian
Vltava Fund Ski Team
CZE 1:45:02.9 0:00:09.5
3.
BÖGL Lucas
SC Gaißach
GER 1:45:05.8 0:00:12.4
4.
KUCHLER Albert
SpVgg Lam
GER 1:47:00.1 0:02:06.7
5.
GRÄF Paul
WSV Asbach
GER 1:47:01.0 0:02:07.7
6.
SOSSAU Anian
SC Eisenärzt
GER 1:52:03.5 0:07:10.2
7.
HERZOG Daniel
maloja glide to live
GER 1:52:04.7 0:07:11.4
8.
UNGER Philipp
xc-ski.de A|N Skimarathon Team
GER 1:53:20.2 0:08:26.9
9.
LIEDERER Niklas Torgny
Adidas XCs
AUT 1:53:22.0 0:08:28.7
10.
KUCHL Johannes
Löffler Skadi Loppet Team
GER 1:54:21.0 0:09:27.6
11.
SELTER Benjamin
SAUERLAND SKI TEAM/ TV Attendorn
GER 1:56:13.4 0:11:20.1
12.
OTTILINGER Patrick
endless local Nordic Team
GER 1:56:43.5 0:11:50.1
13.
CERVINKA Maxim
Bertsdorfer SV
GER 1:56:48.2 0:11:54.9
14.
GÖPPERT Jonathan
xc-ski.de AN Skimarathon Team
GER 1:56:49.8 0:11:56.5
15.
FRIEDL Christoph
xc-ski.de/AIN-Skimarathon-Team
GER 1:58:37.2 0:13:43.9
16.
KUHN Matthias
Salomon Nordic Team Austria
AUT 1:59:34.7 0:14:41.4
17.
HAHL Cedric
TSV Poppenhausen
GER 2:00:08.5 0:15:15.1
18.
DÄNNER Philipp
SKG Gersfeld
GER 2:01:34.4 0:16:41.1
19.
KOCH Moritz
ESV Nassau
GER 2:01:36.7 0:16:43.4
20.
VEBER Tomáš
Kasper-Swix Team
CZE 2:01:39.6 0:16:46.3
21.
KOCH Wilhelm
ESV Nassau
GER 2:04:25.1 0:19:31.8
22.
KOCH Philipp
ESV Nassau
GER 2:04:47.9 0:19:54.6
23.
BERNSHAUSEN Max
SAUERLAND SKI TEAM/SC Rückershausen
GER 2:05:27.4 0:20:34.1
24.
FUGGER Matthias
xc-ski.de AN Skimarathon Team
AUT 2:05:37.4 0:20:44.1
25.
HARTMANN Till
SAUERLAND SKI TEAM/SC Rückershausen
GER 2:05:50.6 0:20:57.3
26.
GASCHE Christoph
SC Obergoms
SUI 2:06:30.2 0:21:36.8
27.
WALDAUF Matthias
Ski-Willy Marathon Team Austria
AUT 2:06:32.1 0:21:38.8
28.
LECHERMANN Thomas
DAV Deggendorf
GER 2:06:37.1 0:21:43.8
29.
RIEDL Peter
Team Zipps
GER 2:07:04.2 0:22:10.9
30.
PROVOD Ladislav
CZE 2:07:04.4 0:22:11.1
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
LÖSCHKE Jessica
GER 2:06:16.5 0:00:00.0
2.
DANNER Alexandra
SC Lenggries
GER 2:08:08.8 0:01:52.3
3.
BOUDIKOVA Adela
Fischer Racing Team
CZE 2:09:36.7 0:03:20.1
4.
SEEBACHER Anna
Adidas XCS Team
AUT 2:14:09.7 0:07:53.2
5.
MÜLLER Franziska
xc-ski.de A|N Skimarathon Team
GER 2:17:05.7 0:10:49.2
6.
SCHMIDHOFER Anna
Ski-Willy Marathon Team Austria
AUT 2:17:06.6 0:10:50.1
7.
SCHÖTTES Melina
xc-ski.de A|N Skimarathon Team
GER 2:19:32.1 0:13:15.5
8.
WIRTH Jessica
FC Wüstenselbitz / Team Nordic People
GER 2:21:02.1 0:14:45.6
9.
TANNER Petra
Skimarathon Team Austria
AUT 2:28:00.1 0:21:43.5
10.
LANE Meg
Team Tri Nordic Coaching
USA 2:30:06.3 0:23:49.8
11.
HAMBERGER Lisa
PhysioPlus Hamberger
GER 2:33:23.8 0:27:07.3
12.
STIEHLER Paula
SG Klotzsche
GER 2:36:32.9 0:30:16.4
13.
NÖHMEIER Hanna
Team Zipps
GER 2:38:11.5 0:31:55.0
14.
KRUEGER Jessica
GER 2:39:10.0 0:32:53.5
15.
SIMEONI Federica
ottica mottes/asd brenton sport
ITA 2:41:47.6 0:35:31.1
16.
ZEMKOVÁ Markéta
CZE 2:42:27.3 0:36:10.7
17.
PERENZONI Elisa
TEAM ROBINSON TRENTINO
ITA 2:43:04.0 0:36:47.5
18.
MADEROVA Michaela
eD system Silvini team
CZE 2:47:25.2 0:41:08.7
19.
KUNER Isabell
ST Schonach-Rohrhardsberg
GER 2:47:40.8 0:41:24.2
20.
MEISCHNER Marie
SC Norweger Annaberg
GER 2:48:13.1 0:41:56.6
21.
SPORKERT Sibylle
SLC Kirchberg im Wald
GER 2:55:37.3 0:49:20.7
22.
HÄRER Gertrud
SC Lauf
GER 2:56:21.7 0:50:05.1
23.
CHERNILOVSKAYA Anna
SLT
NED 3:00:19.1 0:54:02.6
24.
MOORS Christine
Ski und Bike Deggendorf
GER 3:05:02.3 0:58:45.8
25.
NOODT Karin
SC Buntenbock
GER 3:08:44.9 1:02:28.3
26.
VOIGT Katrin
PSV Zittau e.V.
GER 3:17:16.8 1:11:00.3
27.
THUSSBAS Sophia
GER 3:31:09.4 1:24:52.9
28.
WULLSCHLEGER Catherine
SUI 3:38:24.6 1:32:08.1
29.
VERDIESEN-WOLTHUIS Anja
Stichts Langlauf Team
NED 3:44:52.5 1:38:36.0
30.
BEREI Simone
TV Attendorn
GER 3:55:03.6 1:48:47.1

Don't you find yourself in results list? Contact timekeeper's team.