serie : serie logo

2. ČP XCO MTB TOUŠKOV UCI C1

MTB
DATE :23 - 24.4.2022 PLACE  :Město Touškov
ORGANIZER : Český svaz cyklistiky

Summary

#Full nameClubCountryTimeGap
1.
WAWAK Bartłomiej
Kross Orlen Cycling Team
POL 1:28:58.7 0:00:00.0
2.
CINK Ondrej
Kross Orlen Cycling Team
CZE 1:28:59.5 0:00:00.7
3.
RAGGL Gregor
jb BRUNEX Superior Factory Racing
AUT 1:29:47.5 0:00:48.7
4.
ŠKARNITZL Jan
GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team
CZE 1:30:28.0 0:01:29.2
5.
MARKT Karl
jb BRUNEX Superior Factory Racing
AUT 1:30:30.2 0:01:31.5
6.
ZATLOUKAL Jan
NUTREND SPECIALIZED RACING
CZE 1:30:56.0 0:01:57.2
7.
EGGER Georg
Speed Company Racing
GER 1:31:07.1 0:02:08.3
8.
KOBES Lukáš
GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team
CZE 1:31:11.3 0:02:12.5
9.
TREUDLER Finn
jb BRUNEX Superior Factory Racing
SUI 1:32:32.7 0:03:33.9
10.
VASTL Jan
GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team
CZE 1:33:03.2 0:04:04.4
11.
HULA Robert
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 1:33:29.0 0:04:30.2
12.
SKÁLA Jaromír
ROUVY Specialized
CZE 1:34:19.5 0:05:20.7
13.
MORAVEK Tomáš
D2mont Merida Cycling Team
CZE 1:34:27.5 0:05:28.7
14.
ULÍK Matěj
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
SVK 1:35:09.0 0:06:10.2
15.
HOLLAND Michael
Naturfreunde Wilhelmsburg / Kaiser Bikes
AUT 1:35:31.7 0:06:32.9
16.
THOMA Dario
BiXS Factory Team
SUI 1:35:40.7 0:06:41.9
17.
RAJCHART Jan
GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team
CZE 1:36:10.7 0:07:11.9
18.
ŠEVCŮ Tomáš
AMENITY EXTREM SPORT TEAM
CZE 1:36:30.9 0:07:32.2
19.
VLASATÝ Jakub
ROUVY Specialized
CZE 1:37:03.2 0:08:04.4
20.
HOVORKA Daniel
MONDRAKER Racing team
CZE 1:37:14.9 0:08:16.2
21.
ČÁSLAVSKÝ Matěj
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 1:37:37.7 0:08:38.9
22.
CABRERA GONZALEZ José
Specialized Guacamole Mexico
MEX 1:37:49.9 0:08:51.2
23.
ZEMENE Jakub
Kolofix - Reclino racing team
CZE 1:37:56.7 0:08:57.9
24.
HRTÁNEK Martin
CK EPIC DOHŇANY
SVK 1:38:13.4 0:09:14.6
25.
HRSTKA Vojtěch
GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team
CZE 1:38:55.4 0:09:56.6
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
ŠUMPÍK Pavel
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:46:51.6 0:00:00.0
2.
BAŽANT Kryštof
TJ SOKOL PLAVY - CYKLO BENDA
CZE 0:47:18.6 0:00:27.0
3.
ZAHÁLKA Štěpán
CK SLAVOJ TEREZÍN
CZE 0:47:56.9 0:01:05.2
4.
VAŠUT David
BIKE PRO RACING
CZE 0:48:20.6 0:01:28.9
5.
FRIEDEL David
DK BIKESHOP Racing Team
CZE 0:48:31.1 0:01:39.4
6.
VAS Barnabás
Cube-Csömör MTB team
HUN 0:48:40.6 0:01:48.9
7.
TAKÁCS Zsombor
Superior Racing Team
HUN 0:49:26.4 0:02:34.7
8.
VRANÁK Lukáš
CK EPIC DOHŇANY
SVK 0:49:31.4 0:02:39.8
9.
KRATOCHVÍL Václav
LAWI junior team
CZE 0:49:31.9 0:02:40.2
10.
LIENERT Patrik
REXONIX Racing Team
CZE 0:49:36.4 0:02:44.7
11.
LEHKÝ Jan
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 0:49:36.4 0:02:44.7
12.
SCHNEIDER Paul Morten
Dresdner SC 1898/ Philippi Racing Team
GER 0:49:59.9 0:03:08.2
13.
MITÁŠ Robert
REXONIX Racing Team
CZE 0:50:52.6 0:04:00.9
14.
ŘEZÁČ Aleš
CYKLOSTAR Head Pirelli
CZE 0:50:52.9 0:04:01.2
15.
ZSEMBERY Boldizsár
Superior Racing Team
HUN 0:51:01.4 0:04:09.7
16.
HEINZE Jannik
SSV Mounty Altenberg
GER 0:51:01.6 0:04:09.9
17.
PILAŘ Patrik
ČISTÝ SPORT
CZE 0:51:05.3 0:04:13.6
18.
LESAGE Marek
REXONIX Racing Team
CZE 0:51:09.9 0:04:18.2
19.
PAKOT András Gusztáv
Kőbanya Cycling Team
HUN 0:51:14.4 0:04:22.7
20.
KOČVARA Jakub
DRAHANSKÝ SPORT
CZE 0:51:16.9 0:04:25.2
21.
NAJSER Karel
SUPERIOR RIDERS
CZE 0:51:29.9 0:04:38.2
22.
NECHUTA Marek
Bike Freaks Holice
CZE 0:51:53.9 0:05:02.2
23.
PEKAŘ Matěj
BRILON RACING TEAM MB
CZE 0:52:01.6 0:05:09.9
24.
HŘEBEJK Dominik
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 0:52:05.1 0:05:13.4
25.
FALTÝNEK Jan
ČEZ Cyklo Team Tábor
CZE 0:52:30.0 0:05:38.3
26.
KNIHA Petr
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 0:52:37.1 0:05:45.4
27.
TUHÁČEK Pavel
ROUVY Specialized
CZE 0:52:44.3 0:05:52.7
28.
GERGELY Koppány Máté
Cube-Csömör MTB team
HUN 0:52:48.1 0:05:56.4
29.
KOLÁŘ David
ADASTRA Cycling Team
CZE 0:52:50.6 0:05:58.9
30.
PURNOCH Matyáš
REXONIX Racing Team
CZE 0:52:52.8 0:06:01.2
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
GOTTWALDOVÁ Amálie
CP team
CZE 0:42:33.7 0:00:00.0
2.
HANÁKOVÁ Anna
REXONIX Racing Team
CZE 0:43:15.2 0:00:41.4
3.
BRUCHNER Regina
GreenZone ZKSE
HUN 0:43:28.7 0:00:54.9
4.
JEDLIČKOVÁ Nela
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 0:43:41.5 0:01:07.7
5.
VIKOVÁ Hanka
DUKLA PRAHA
CZE 0:43:54.7 0:01:20.9
6.
BOŘÁNKOVÁ Lucie
Akademie cyklistických sportů
CZE 0:44:49.2 0:02:15.4
7.
VÁCLAVŮ Martina
BRILON RACING TEAM MB
CZE 0:45:01.7 0:02:27.9
8.
DUŠKOVÁ Kateřina
TJ SOKOL PLAVY - CYKLO BENDA
CZE 0:45:31.0 0:02:57.2
9.
SRNSKÁ Veronika
SPORTREG
CZE 0:45:59.2 0:03:25.4
10.
BEYEROVÁ Kateřina
LYKO KLUB PRACHATICE z.s.
CZE 0:46:09.7 0:03:35.9
11.
JUROVÁ Hana
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 0:46:10.2 0:03:36.4
12.
VÁGNEROVÁ Nikola
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 0:46:12.7 0:03:38.9
13.
SEDLÁČKOVÁ Veronika
BRILON RACING TEAM MB
CZE 0:46:33.0 0:03:59.2
14.
KROUPOVÁ Zuzana
Akademie cyklistických sportů
CZE 0:46:38.7 0:04:04.9
15.
BRADÁČOVÁ Nikola
ACT LERAK Blansko
CZE 0:47:11.7 0:04:37.9
16.
PANUŠOVÁ Anna
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:47:24.0 0:04:50.2
17.
LEHKÁ Lucie
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:47:24.2 0:04:50.4
18.
PULKRABOVÁ Marika
ROUVY Specialized
CZE 0:47:27.2 0:04:53.4
19.
SIKELOVÁ Stanislava
CyS - Akadémia Petra Sagana
SVK 0:48:11.0 0:05:37.2
20.
ŠEDIVÁ Evelína
ELIMON Bicykl Team Ústí nad Labem
CZE 0:48:31.7 0:05:57.9
21.
VOLEJNÍKOVÁ Nikola
BEKO Bike Racing Team
CZE 0:48:42.9 0:06:09.2
22.
RŽONCOVÁ Anna
CK EPIC DOHŇANY
SVK 0:48:58.0 0:06:24.2
23.
MACHOVÁ Veronika
TUFO CZ OTROKOVICE
CZE 0:48:58.2 0:06:24.4
24.
STŘÍBNÁ Julie
HEAD PRO TEAM OPAVA
CZE 0:49:18.2 0:06:44.4
25.
MACOLOVÁ Amálie
HEAD PRO TEAM OPAVA
CZE 0:50:08.9 0:07:35.2
26.
JOZKOWICZ Maja
Akademia Kolarska Bonecki Team
POL 0:50:23.7 0:07:49.9
27.
SYSLOVÁ Barbara
ČEZ Cyklo Team Tábor
CZE 0:50:27.4 0:07:53.7
28.
BUNGYIS Panna
Cube-Csömör MTB team
HUN 0:50:32.7 0:07:58.9
29.
HODINOVÁ Nicol
LYKO KLUB PRACHATICE z.s.
CZE 0:51:02.0 0:08:28.2
30.
VOLEJNÍKOVÁ Natálie
BEKO Bike Racing Team
CZE 0:51:11.7 0:08:37.9
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
NOVOTNÝ Ondřej
TEAM DUKLA PRAHA
CZE 1:11:00.0 0:00:00.0
2.
JEŽEK Václav
BRILON RACING TEAM MB
CZE 1:12:37.5 0:01:37.5
3.
ČERNÝ Patrik
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 1:12:58.8 0:01:58.8
4.
RUBEŠ Daniel
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 1:13:23.5 0:02:23.5
5.
KERL Maximilian
AUTHOR TEAM STUPNO
CZE 1:14:28.5 0:03:28.5
6.
VONDRÁČEK Matyáš
ROUVY Specialized
CZE 1:15:00.3 0:04:00.3
7.
SAMEC Filip
GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team
CZE 1:15:15.3 0:04:15.3
8.
NAXERA Václav
SK VELO PRAHA
CZE 1:15:31.3 0:04:31.2
9.
DOBRÝ Lukáš
CANYON NORTHWAVE MTB TEAM
CZE 1:15:54.0 0:04:54.0
10.
JECH Filip
GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team
CZE 1:16:22.8 0:05:22.7
11.
HLÁVKA Adam
Kolofix - Reclino racing team
CZE 1:16:35.8 0:05:35.8
12.
KUPSKÝ Michal
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 1:16:38.8 0:05:38.7
13.
UHER David
ČEZ Cyklo Team Tábor
CZE 1:16:41.5 0:05:41.5
14.
SVOBODNÍK Nikola
ASPIRE OPPORTUNITY Brno
CZE 1:16:49.0 0:05:49.0
15.
KOUBA Daniel
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 1:16:49.8 0:05:49.7
16.
VENC Adam
ASPIRE OPPORTUNITY Brno
CZE 1:17:03.8 0:06:03.7
17.
GRYGAR Matyáš
BIKE PRO RACING
CZE 1:17:38.7 0:06:38.7
18.
HOJKA František
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 1:18:18.2 0:07:18.2
19.
KRÝSL Lukáš
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 1:18:31.5 0:07:31.5
20.
MAYER Jakub
KC SLAVIA PRAHA
CZE 1:18:57.5 0:07:57.5
21.
HÖDLMOSER Dominik
Union MTB Club Koppl
AUT 1:19:23.7 0:08:23.7
22.
PRAVDA David
HEAD PRO TEAM OPAVA
CZE 1:19:24.8 0:08:24.8
23.
ŠVANDRLÍK Jakub
AUTHOR TEAM STUPNO
CZE 1:19:38.0 0:08:38.0
24.
ENDRÉDI Máté
Zöld Irány Egyesület
HUN 1:19:50.2 0:08:50.2
25.
VIK Matěj
TEAM DUKLA PRAHA
CZE 1:19:55.5 0:08:55.5
26.
ŘÍHA Lukáš
ROUVY Specialized
CZE 1:19:58.7 0:08:58.7
27.
ZOUHAR Tadeáš
ACT LERAK Blansko
CZE 1:20:07.0 0:09:07.0
28.
BRAUN Henrik
Team HWG Gedern
GER 1:20:37.7 0:09:37.7
29.
TABARA Šimon
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 1:20:48.2 0:09:48.2
30.
KEJNAR Daniel
Cykloteam MXM Hulín
CZE 1:21:17.5 0:10:17.5
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
HANÁKOVÁ Eliška
REXONIX Racing Team
CZE 1:10:47.3 0:00:00.0
2.
SPESNA Simona
jb BRUNEX Superior Factory Racing
CZE 1:11:56.5 0:01:09.2
3.
NOVÁKOVÁ Karla
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 1:12:58.8 0:02:11.5
4.
GREMAN Szonja
Cube-Csömör MTB team
HUN 1:14:23.0 0:03:35.6
5.
KOTLÍKOVÁ Adéla
CK LOKO Rakovník
CZE 1:15:48.8 0:05:01.4
6.
MALOŠÍKOVÁ Julie
Cykloteam MXM Hulín
CZE 1:18:26.5 0:07:39.2
7.
VIKTOROVÁ Nela
ROUVY Specialized
CZE 1:18:52.4 0:08:05.1
8.
UHMANOVÁ Kateřina
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 1:19:18.1 0:08:30.8
9.
FOLTÝNOVÁ Adéla
BIKE CLUB MĚSTO TOUŠKOV
CZE 1:19:18.9 0:08:31.6
10.
HODLOVÁ Nikola
ČEZ Cyklo Team Tábor
CZE 1:21:08.1 0:10:20.8
11.
TÓTH-ALMÁSI Borbála
FOUR ES International Project
HUN 1:26:15.1 0:15:27.8
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
KADLEC Jakub
ROUVY Specialized
CZE 0:50:55.7 0:00:00.0
2.
STOŠEK Viktor
Bikeaction - Rocky Mountain Team
CZE 0:51:50.2 0:00:54.4
3.
POSPÍŠIL Lukáš
Kolofix - Reclino racing team
CZE 0:52:23.2 0:01:27.4
4.
HOLEC Jiří
Cyklo Bendl
CZE 0:52:50.3 0:01:54.5
5.
KLUSÁK Radim
TÜV SÜD RUSAVA BIKE TEAM
CZE 0:53:31.6 0:02:35.9
6.
POLCAR Tomáš
CK LOKO Rakovník
CZE 0:54:03.0 0:03:07.3
7.
MAREK Adam
PROFI SPORT CHEB
CZE 0:55:21.6 0:04:25.9
8.
VEJDA Michal
PRESTIGE CYCLING TEAM
CZE 0:55:46.6 0:04:50.9
9.
HORÁČEK Patrik
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 0:55:48.1 0:04:52.4
10.
VÁGNER Aleš
RoRace Team Pyšely
CZE 0:57:11.7 0:06:16.0
11.
PROCHÁZKA Lukáš
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:58:40.9 0:07:45.2
12.
ČUMPELÍK Marek
CZECH MULTISPORT COACHING
CZE 1:02:59.4 0:12:03.7
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
BÚR Zsolt
Vialand Racing Team
HUN 0:49:56.1 0:00:00.0
2.
FABIŠOVSKÝ Ladislav
CYKLOTEAM OSTROV
CZE 0:50:28.8 0:00:32.6
3.
BUKOVSKÝ Lukáš
DK BIKESHOP Racing Team
CZE 0:50:57.1 0:01:01.0
4.
PITEL Lukáš
BIG SHOCK TEAM z. s.
CZE 0:52:05.9 0:02:09.8
5.
LINET Pavel
KL SPORT MOST
CZE 0:52:34.2 0:02:38.0
6.
KARÁSEK Vladislav
CZECH MULTISPORT COACHING
CZE 0:52:43.4 0:02:47.3
7.
MORGENSTEIN Libor
Kolofix - Reclino racing team
CZE 0:52:51.4 0:02:55.3
8.
JEDLIČKA Luboš
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 0:55:44.1 0:05:48.0
9.
BALAJKA Ondřej
Multicraft MTB team
CZE 0:57:43.7 0:07:47.5
10.
MAREK Marcel
SUPERIOR RIDERS
CZE 0:58:13.7 0:08:17.6
11.
KUBÍK Lukáš
SV Sachsen ‘90 Werdau
CZE 0:59:28.7 0:09:32.5
12.
HUSTER Mark
RadUnion Halle
GER 1:01:57.4 0:12:01.3
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
TERPSTRA Anne
GHOST Factory Racing
NED 1:18:09.2 0:00:00.0
2.
SCHRIEVERS Lia
29er-Racing-Team / BikeSportBühne Bayreuth
GER 1:18:34.9 0:00:25.7
3.
ČÁBELICKÁ Jitka
GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team
CZE 1:20:02.2 0:01:52.9
4.
TVARŮŽKOVÁ Tereza
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 1:21:13.6 0:03:04.4
5.
HOLUBOVÁ Adéla
kola-bbm.cz
CZE 1:22:06.9 0:03:57.7
6.
ŠTĚPÁNOVÁ Karla
CYKLOSTAR Head Pirelli
CZE 1:24:01.6 0:05:52.4
7.
CZECZINKAROVÁ Jana
Liv ELMTRADE Racing
CZE 1:24:28.9 0:06:19.7
8.
KARÁSKOVÁ ERBENOVÁ Helena
CZECH MULTISPORT COACHING
CZE 1:25:09.9 0:07:00.7
9.
NOYMAN Naama
teamisgav-orbea
ISR 1:25:35.4 0:07:26.2
10.
PRŮDKOVÁ Barbora
Multicraft MTB team
CZE 1:26:04.6 0:07:55.4
11.
NOVOTNÁ Aneta
Kolofix - Reclino racing team
CZE 1:26:36.1 0:08:26.9
12.
HOLLAND Cornelia
Naturfreunde Wilhelmsburg
AUT 1:28:47.4 0:10:38.1
13.
AMES Kim
jb BRUNEX Superior Factory Racing
GER 1:31:46.1 0:13:36.9
14.
VAVERKOVÁ Kateřina
COPR TJ PŘEŠTICE
CZE 1:32:19.6 0:14:10.4
15.
URBANOVÁ Martina
CK LOKO Rakovník
CZE 1:33:35.4 0:15:26.2

Don't you find yourself in results list? Contact timekeeper's team.