4. ČP XCO MTB Bedřichov UCI C1

MTB
DATE :04 - 5.6.2022 PLACE  :Bedřichov

Summary

#Full nameClubCountryTimeGap
1.
RAUCHFUSS Marek
ČESKÁ SPOŘITELNA - ACCOLADE
CZE 1:23:56.7 0:00:00.0
2.
KOBES Lukáš
GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team
CZE 1:24:33.5 0:00:36.7
3.
VASTL Jan
GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team
CZE 1:25:04.0 0:01:07.3
4.
ZATLOUKAL Jan
NUTREND SPECIALIZED RACING
CZE 1:25:30.4 0:01:33.7
5.
ULÍK Matěj
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
SVK 1:26:17.7 0:02:20.9
6.
SÁSKA Jan
ROUVY Specialized
CZE 1:26:30.0 0:02:33.3
7.
SKÁLA Jaromír
ROUVY Specialized
CZE 1:26:53.4 0:02:56.7
8.
JELÍNEK Josef
CYKLOSTAR Head Pirelli
CZE 1:27:12.9 0:03:16.2
9.
KONEČNÝ Filip
NUTREND SPECIALIZED RACING
CZE 1:27:22.9 0:03:26.2
10.
RAJCHART Jan
GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team
CZE 1:28:24.9 0:04:28.2
11.
PRŮDEK Matěj
Multicraft MTB team
CZE 1:29:39.9 0:05:43.2
12.
HRTÁNEK Martin
CK EPIC DOHŇANY
SVK 1:29:56.3 0:05:59.5
13.
HULA Robert
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 1:30:10.2 0:06:13.5
14.
FLÁMA Tomáš
TS BOHEMIA BIKE TEAM
CZE 1:30:41.2 0:06:44.5
15.
HOVORKA Daniel
MONDRAKER Racing team
CZE 1:31:33.5 0:07:36.7
16.
IRMSCHER Paul
SSV Mounty Altenberg/ Pivot Cycles
GER 1:32:10.0 0:08:13.2
17.
VLASATÝ Jakub
ROUVY Specialized
CZE 1:32:13.4 0:08:16.6
18.
ZEMENE Jakub
Kolofix - Reclino racing team
CZE 1:32:16.7 0:08:20.0
19.
ŠULC David
MONDRAKER Racing team
CZE 1:32:17.1 0:08:20.4
20.
MORÁVEK Tomáš
D2mont Merida Cycling Team
CZE 1:32:57.0 0:09:00.2
21.
ELČKNER Lukáš
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 1:33:46.5 0:09:49.7
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
ČÁBELICKÁ Jitka
GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team
CZE 1:29:28.4 0:00:00.0
2.
CZECZINKAROVÁ Jana
Liv ELMTRADE Racing
CZE 1:31:16.0 0:01:47.5
3.
ŠTĚPÁNOVÁ Karla
CYKLOSTAR Head Pirelli
CZE 1:31:38.5 0:02:10.0
4.
HOLUBOVÁ Adéla
kola-bbm.cz
CZE 1:32:20.8 0:02:52.3
5.
PRŮDKOVÁ Barbora
Multicraft MTB team
CZE 1:33:20.2 0:03:51.8
6.
BUZSÁKI Virág
Strüby-Bixs Team
HUN 1:33:51.2 0:04:22.8
7.
KARÁSKOVÁ ERBENOVÁ Helena
CZECH MULTISPORT COACHING
CZE 1:34:06.7 0:04:38.3
8.
ŠAFÁŘOVÁ Zuzana
ROUVY Specialized
CZE 1:35:02.2 0:05:33.7
9.
MYATT Mackenzie
Cyclesmith Cycling Club
CAN 1:36:16.4 0:06:47.9
10.
NOVOTNÁ Aneta
Kolofix - Reclino racing team
CZE 1:36:47.0 0:07:18.5
11.
KUBÍNOVÁ Klára
DK BIKESHOP Racing Team
CZE 1:38:27.6 0:08:59.1
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
NOVOTNÝ Ondřej
TEAM DUKLA PRAHA
CZE 1:07:39.6 0:00:00.0
2.
ČERNÝ Patrik
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 1:08:50.6 0:01:11.0
3.
JEŽEK Václav
BRILON RACING TEAM MB
CZE 1:09:14.9 0:01:35.3
4.
JECH Filip
GAPP System - KOLOFIX MTB Racing Team
CZE 1:09:17.6 0:01:37.9
5.
HOJKA František
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 1:09:33.5 0:01:53.8
6.
VONDRÁČEK Matyáš
ROUVY Specialized
CZE 1:10:09.5 0:02:29.8
7.
HLÁVKA Adam
Kolofix - Reclino racing team
CZE 1:10:24.1 0:02:44.4
8.
NAXERA Václav
SK VELO PRAHA
CZE 1:11:37.9 0:03:58.2
9.
RUBEŠ Daniel
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 1:12:16.2 0:04:36.6
10.
ŠÍSL Bořek
ROUVY Specialized
CZE 1:12:43.6 0:05:03.9
11.
TOMAN Patrik
HEAD PRO TEAM OPAVA
CZE 1:12:54.6 0:05:14.9
12.
VENC Adam
ASPIRE OPPORTUNITY Brno
CZE 1:13:37.5 0:05:57.8
13.
VIK Matěj
TEAM DUKLA PRAHA
CZE 1:14:00.7 0:06:21.0
14.
UHER David
ČEZ Cyklo Team Tábor
CZE 1:14:03.3 0:06:23.7
15.
SVOBODNÍK Nikola
ASPIRE OPPORTUNITY Brno
CZE 1:14:03.6 0:06:23.9
16.
SÝKORA Josef
HEAD PRO TEAM OPAVA
CZE 1:14:03.8 0:06:24.2
17.
ZONYGA David
BIKE PRO RACING
CZE 1:14:28.5 0:06:48.8
18.
DOBRÝ Lukáš
CANYON NORTHWAVE MTB TEAM
CZE 1:14:41.6 0:07:01.9
19.
HYNEČEK Jan
TUFO CZ OTROKOVICE
CZE 1:14:54.3 0:07:14.7
20.
GRYGAR Matyáš
BIKE PRO RACING
CZE 1:15:02.3 0:07:22.7
21.
MINÁR Michal
ŠK Topoľčianky
SVK 1:15:20.8 0:07:41.2
22.
KUPSKÝ Michal
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 1:15:42.9 0:08:03.2
23.
KERL Maximilian
AUTHOR TEAM STUPNO
CZE 1:16:01.2 0:08:21.5
24.
KOUBA Daniel
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 1:16:02.8 0:08:23.1
25.
VOSTAL Vilém
TJ FAVORIT BRNO
CZE 1:16:09.0 0:08:29.3
26.
TABARA Šimon
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 1:16:21.8 0:08:42.2
27.
ZOUHAR Tadeáš
ACT LERAK Blansko
CZE 1:16:27.7 0:08:48.0
28.
VENCL Libor
Eleven Black.ET team
CZE 1:16:32.7 0:08:53.0
29.
KRÝSL Lukáš
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 1:16:52.3 0:09:12.6
30.
ŠVANDRLÍK Jakub
AUTHOR TEAM STUPNO
CZE 1:17:29.7 0:09:50.1
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
NOVÁKOVÁ Karla
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 1:11:14.5 0:00:00.0
2.
JEŘÁBKOVÁ Barbora
BRILON RACING TEAM MB
CZE 1:12:12.5 0:00:58.0
3.
VIKTOROVÁ Nela
ROUVY Specialized
CZE 1:12:42.0 0:01:27.4
4.
KOTLÍKOVÁ Adéla
CK LOKO Rakovník
CZE 1:13:29.3 0:02:14.8
5.
FOLTÝNOVÁ Adéla
BIKE CLUB MĚSTO TOUŠKOV
CZE 1:15:19.8 0:04:05.2
6.
HODLOVÁ Nikola
ČEZ Cyklo Team Tábor
CZE 1:20:01.7 0:08:47.2
7.
OLIVOVÁ Denisa
BIKE PRO RACING
CZE 1:24:28.8 0:13:14.3
8.
UHMANOVÁ Kateřina
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 1:25:02.5 0:13:48.0
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
BAŽANT Kryštof
TJ SOKOL PLAVY - CYKLO BENDA
CZE 0:46:56.3 0:00:00.0
2.
ŠUMPÍK Pavel
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:47:46.3 0:00:50.0
3.
VAŠUT David
BIKE PRO RACING
CZE 0:48:35.7 0:01:39.3
4.
VAS Barnabás
Cube-Csömör MTB team
HUN 0:49:11.8 0:02:15.4
5.
VRANÁK Lukáš
CK EPIC DOHŇANY
SVK 0:49:28.4 0:02:32.1
6.
FRIEDEL David
DK BIKESHOP Racing Team
CZE 0:49:50.0 0:02:53.7
7.
ŘEZÁČ Aleš
CYKLOSTAR Head Pirelli
CZE 0:50:04.5 0:03:08.2
8.
ZAHÁLKA Štěpán
CK SLAVOJ TEREZÍN
CZE 0:51:01.5 0:04:05.2
9.
MUŠÁLEK Jakub
HEAD PRO TEAM OPAVA
CZE 0:51:12.6 0:04:16.2
10.
LIENERT Patrik
REXONIX Racing Team
CZE 0:51:24.1 0:04:27.7
11.
KRATOCHVÍL Václav
LAWI junior team
CZE 0:51:41.0 0:04:44.6
12.
KOČVARA Jakub
DRAHANSKÝ SPORT
CZE 0:51:49.8 0:04:53.4
13.
NAJSER Karel
SUPERIOR RIDERS
CZE 0:52:06.2 0:05:09.9
14.
HABR Jakub
REXONIX Racing Team
CZE 0:52:10.4 0:05:14.1
15.
LEHKÝ Jan
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 0:52:16.0 0:05:19.7
16.
PILAŘ Patrik
ČISTÝ SPORT
CZE 0:52:21.8 0:05:25.4
17.
KUKLA Dominik
ADASTRA Cycling Team
CZE 0:52:23.6 0:05:27.2
18.
POLÁK Matyáš
LAWI junior team
CZE 0:52:25.4 0:05:29.1
19.
SMEJKAL Adam
BRILON RACING TEAM MB
CZE 0:52:26.0 0:05:29.6
20.
SEVERYN Richard
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 0:52:37.2 0:05:40.8
21.
MALÝ Jakub
REXONIX Racing Team
CZE 0:52:41.8 0:05:45.4
22.
PURNOCH Matyáš
REXONIX Racing Team
CZE 0:52:41.9 0:05:45.5
23.
TUHÁČEK Pavel
ROUVY Specialized
CZE 0:52:54.3 0:05:57.9
24.
MITÁŠ Robert
REXONIX Racing Team
CZE 0:53:02.5 0:06:06.2
25.
NECHUTA Marek
Bike Freaks Holice
CZE 0:53:07.7 0:06:11.3
26.
BÖHM Jan
ROUVY Specialized
CZE 0:53:22.9 0:06:26.5
27.
KRISTL Lukáš
BRILON RACING TEAM MB
CZE 0:53:27.0 0:06:30.7
28.
HŘEBEJK Dominik
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 0:53:31.5 0:06:35.2
29.
SÝKORA Václav
HEAD PRO TEAM OPAVA
CZE 0:53:34.0 0:06:37.6
30.
ŽENÍŠEK Martin
LYKO KLUB PRACHATICE z.s.
CZE 0:53:39.0 0:06:42.6
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
GOTTWALDOVÁ Amálie
CP team
CZE 0:42:39.7 0:00:00.0
2.
CHLADOŇOVÁ Viktória
CLIMBERG SPORT TEAM Trenčín
SVK 0:42:53.7 0:00:13.9
3.
DUŠKOVÁ Kateřina
TJ SOKOL PLAVY - CYKLO BENDA
CZE 0:43:49.3 0:01:09.5
4.
FEREJOVÁ Hana
ŠK Topoľčianky
SVK 0:44:21.2 0:01:41.4
5.
BEYEROVÁ Kateřina
LYKO KLUB PRACHATICE z.s.
CZE 0:44:28.4 0:01:48.7
6.
VIKOVÁ Hanka
DUKLA PRAHA
CZE 0:45:05.0 0:02:25.3
7.
BRUCHNER Regina
Zöld Irány Egyesület
HUN 0:45:24.7 0:02:44.9
8.
KROUPOVÁ Zuzana
Akademie cyklistických sportů
CZE 0:45:35.5 0:02:55.8
9.
PANUŠOVÁ Anna
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:45:48.3 0:03:08.5
10.
BRADÁČOVÁ Nikola
ACT LERAK Blansko
CZE 0:45:56.8 0:03:17.0
11.
JEDLIČKOVÁ Nela
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 0:46:39.5 0:03:59.7
12.
VOJTÍŠKOVÁ Dorota
CLIMBERG SPORT TEAM Trenčín
SVK 0:47:15.0 0:04:35.2
13.
JUROVÁ Hana
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 0:47:24.7 0:04:44.9
14.
HANÁKOVÁ Anna
REXONIX Racing Team
CZE 0:47:36.9 0:04:57.1
15.
STŘÍBNÁ Julie
HEAD PRO TEAM OPAVA
CZE 0:47:43.0 0:05:03.2
16.
VÁCLAVŮ Martina
BRILON RACING TEAM MB
CZE 0:47:58.7 0:05:18.9
17.
MACHOVÁ Veronika
TUFO CZ OTROKOVICE
CZE 0:48:36.0 0:05:56.3
18.
SYSLOVÁ Barbara
ČEZ Cyklo Team Tábor
CZE 0:48:46.0 0:06:06.2
19.
VÁGNEROVÁ Nikola
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 0:49:22.9 0:06:43.1
20.
ŠEDIVÁ Evelína
ELIMON Bicykl Team Ústí nad Labem
CZE 0:49:33.2 0:06:53.5
21.
ŠATKOVÁ Vanesa
CK EPIC DOHŇANY
SVK 0:50:22.0 0:07:42.2
22.
KUNČÍKOVÁ Ella
BIKE TEAM ŠPINDLERUV MLYN
CZE 0:50:49.0 0:08:09.2
23.
LEHKÁ Lucie
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:51:16.4 0:08:36.6
24.
HORKÁ Veronika
kola-bbm.cz
CZE 0:51:48.6 0:09:08.9
25.
HODINOVÁ Nicol
LYKO KLUB PRACHATICE z.s.
CZE 0:53:11.9 0:10:32.1
26.
MACOLOVÁ Amálie
HEAD PRO TEAM OPAVA
CZE 0:54:34.4 0:11:54.6
27.
HAVELKOVÁ Anna
Hiero racing team
CZE 0:55:16.1 0:12:36.4
28.
DVOŘÁKOVÁ Barbora
Hiero racing team
CZE 0:57:56.1 0:15:16.3
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
KADLEC Jakub
ROUVY Specialized
CZE 0:50:54.5 0:00:00.0
2.
PROCHÁZKA Lukáš
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:51:58.3 0:01:03.7
3.
ZÁPOTOCKÝ Michal
ČISTÝ SPORT
CZE 0:52:05.5 0:01:10.9
4.
HOLEC Jiří
Cyklo Bendl
CZE 0:53:00.9 0:02:06.3
5.
POSPÍŠIL Lukáš
Kolofix - Reclino racing team
CZE 0:53:21.6 0:02:27.1
6.
VEJDA Michal
PRESTIGE CYCLING TEAM
CZE 0:55:12.9 0:04:18.3
7.
HOŘÁK Radek
UNLIMITED KM TRADING CZ
CZE 0:57:13.9 0:06:19.3
8.
CHRZ Petr
AUTHOR TEAM STUPNO
CZE 0:57:46.6 0:06:52.0
9.
ROSMANIT Michal
NOVATOP BIKE TEAM
CZE 0:58:40.9 0:07:46.3
10.
HUJER Ondřej
Projekt Cycling for life
CZE 0:59:45.3 0:08:50.8
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
ZELENÝ Ondřej
Eleven Black.ET team
CZE 0:51:11.0 0:00:00.0
2.
BUKOVSKÝ Lukáš
DK BIKESHOP Racing Team
CZE 0:53:08.3 0:01:57.2
3.
KARÁSEK Vladislav
CZECH MULTISPORT COACHING
CZE 0:54:34.4 0:03:23.3
4.
MORGENSTEIN Libor
Kolofix - Reclino racing team
CZE 0:55:26.8 0:04:15.7
5.
JEDLIČKA Luboš
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 0:57:26.5 0:06:15.4
6.
MAREK Marcel
SUPERIOR RIDERS
CZE 0:57:52.0 0:06:40.9
7.
BALAJKA Ondřej
Multicraft MTB team
CZE 0:57:58.2 0:06:47.2
8.
KUBÍK Lukáš
SV Sachsen ‘90 Werdau
CZE 0:59:58.9 0:08:47.8
9.
HUSTER Mark
RadUnion Halle
GER 1:03:30.1 0:12:19.0

Don't you find yourself in results list? Contact timekeeper's team.