Xterra Czech
DATE : | 11 - 13.8.2023 | PLACE : | Prachatice |
---|
RESULTS RESULT
Summary
- FULL DISTANCE TRIATHLON
- FULL DISTANCE TRIATHLON
- SHORT TRACK TRIATHLON MEN
- SHORT TRACK TRIATHLON WOMEN
- SPRINT TRIATHLON
- SPRINT TRIATHLON
- KIDS TRIATHLON 14 -15
- KIDS TRIATHLON 14 -15
- KIDS TRIATHLON 12-13
- KIDS TRIATHLON 12-13
- KIDS TRIATHLON 10-11
- KIDS TRIATHLON 10-11
- KIDS TRIATHLON 8-9
- KIDS TRIATHLON 8-9
- HERBI'S BENEFICIAL TRAIL RUN - 5 KM
- HERBI'S BENEFICIAL TRAIL RUN - 5 KM
- KIDS RUN - 400 M
- KIDS RUN - 400 M
- KIDS RUN - 200 M
- KIDS RUN - 200 M
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | FORISSIER Felix |
Triathl’aix |
FRA | 2:36:32.1 | 0:00:00.0 |
2. | SERRIERES Arthur |
FRA | 2:37:47.6 | 0:01:15.4 | |
3. | KOČAŘ Lukáš |
Brno Triathlon Team |
CZE | 2:38:00.8 | 0:01:28.7 |
4. | SLOTH NIELSEN Jens Emil |
DEN | 2:38:14.5 | 0:01:42.4 | |
5. | CHANÉ Maxim |
TEAM NISSA TRIATHLON |
FRA | 2:38:46.0 | 0:02:13.9 |
6. | CARABIN Sébastien |
Team Organicoach Xterra |
BEL | 2:39:17.8 | 0:02:45.7 |
7. | RUZAFA CUETO Ruben |
VAS BIKE |
ESP | 2:40:06.8 | 0:03:34.7 |
8. | VIE François |
ORGANICOACH |
POR | 2:41:28.5 | 0:04:56.4 |
9. | MIDDAUGH Sullivan |
Project Podium |
USA | 2:43:14.3 | 0:06:42.1 |
10. | DUPRAS Théo |
Team Hexatri |
FRA | 2:45:41.7 | 0:09:09.6 |
11. | SOUKUP Petr |
TJ Nova Paka |
CZE | 2:45:48.0 | 0:09:15.9 |
12. | DAFFLON Xavier |
Swiss Triathlon |
SUI | 2:45:55.2 | 0:09:23.1 |
13. | VIVIEN Gaëtan |
1.3 Team Outdoor |
FRA | 2:46:08.7 | 0:09:36.6 |
14. | FISHER Tom |
Triathlon Australia |
AUS | 2:47:10.0 | 0:10:37.9 |
15. | ROTH Jens |
Tri Post Trier |
GER | 2:47:29.5 | 0:10:57.4 |
16. | DUMAS Jules |
Montpellier triathlon |
FRA | 2:48:09.0 | 0:11:36.8 |
17. | DIJKSHOORN Wouter |
CROSSTRINL |
NED | 2:48:23.5 | 0:11:51.3 |
18. | MCPHERSON Kieran |
NZL | 2:49:06.2 | 0:12:34.1 | |
19. | SPINAZZE Federico |
Silca Ultralite Vittorio Veneto |
ITA | 2:49:36.2 | 0:13:04.1 |
20. | VAN DEYNZE Lucas |
BEL | 2:50:41.7 | 0:14:09.6 | |
21. | CMUNT Petr |
CZE | 2:52:02.7 | 0:15:30.5 | |
22. | WYCHERA Dominik |
NORA RACING TEAM |
AUT | 2:53:12.4 | 0:16:40.3 |
23. | SFREGOLA Matteo |
K3 triathlon |
ITA | 2:53:48.9 | 0:17:16.8 |
24. | BONACINA Michele |
ORGANICOACH |
ITA | 2:54:23.7 | 0:17:51.5 |
25. | GALLI Nicolo |
ZEROTRIUNO |
ITA | 2:54:40.7 | 0:18:08.6 |
26. | LAURYSSEN Geert |
Jgr |
BEL | 2:55:14.4 | 0:18:42.3 |
27. | JUD Samuel |
LC-Meilen Chaelbli |
SUI | 2:55:37.1 | 0:19:05.0 |
28. | FARCI Ruslan |
KAREL SPORT |
ITA | 2:56:07.2 | 0:19:35.1 |
29. | SPANDL Marcel |
AUT | 2:56:10.3 | 0:19:38.2 | |
30. | DUŠEK Karel |
Kilpi Kome Kraslice |
CZE | 2:57:12.4 | 0:20:40.3 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | BILLOUIN Solenne |
SCO Angers triathlon |
FRA | 3:02:02.7 | 0:00:00.0 |
2. | ALIZÉE Paties |
FRA | 3:05:35.4 | 0:03:32.7 | |
3. | DUVOISIN Loanne |
SUI | 3:06:58.2 | 0:04:55.4 | |
4. | MAIRHOFER Sandra |
ITA | 3:12:22.4 | 0:10:19.6 | |
5. | KARÁSKOVÁ ERBENOVÁ Helena |
Czech Multisport Coaching |
CZE | 3:14:45.4 | 0:12:42.6 |
6. | DUBCOVÁ Jana |
Bjež Racing Team |
CZE | 3:15:17.7 | 0:13:15.0 |
7. | MENDITTO Marta |
Team Organicoach |
ITA | 3:17:11.1 | 0:15:08.3 |
8. | BISOVÁ Štěpánka |
CZE | 3:19:14.6 | 0:17:11.8 | |
9. | WASLE Carina |
Tri Team TS Wörgl |
AUT | 3:21:37.1 | 0:19:34.3 |
10. | UPHAM Kerri-Ann |
trimoore coaching |
GBR | 3:25:12.3 | 0:23:09.5 |
11. | GRABMÜLLER Aneta |
B&H Ceske Budejovice |
CZE | 3:25:21.5 | 0:23:18.7 |
12. | PERROT Carole |
Onlinedruck |
SUI | 3:25:30.0 | 0:23:27.2 |
13. | DUCREUX Emma |
Liévin triathlon |
FRA | 3:26:40.2 | 0:24:37.5 |
14. | LÉBERON Ségolene |
Team Hexatri |
FRA | 3:28:44.7 | 0:26:42.0 |
15. | DÖRING Maria |
0-SEE Sports |
USA | 3:28:53.5 | 0:26:50.7 |
16. | VAN WILGENBURG Bonnie |
GBR | 3:29:29.7 | 0:27:26.9 | |
17. | ŠTALZEROVÁ Lada |
CZE | 3:30:42.5 | 0:28:39.7 | |
18. | JOBARD Camille |
Team Volt |
FRA | 3:30:56.2 | 0:28:53.4 |
19. | ERL Lorena |
Tristar Regensburg |
GER | 3:31:58.9 | 0:29:56.2 |
20. | JEŽKOVÁ Kateřina |
CZE | 3:33:36.2 | 0:31:33.4 | |
21. | FERREIRA Beatriz |
Sport Lisboa e Benfica |
POR | 3:35:27.9 | 0:33:25.1 |
22. | VIE Pauline |
CZE | 3:37:18.7 | 0:35:15.9 | |
23. | VORLÍČKOVÁ Jana |
KOME klub Kraslice |
CZE | 3:38:51.2 | 0:36:48.4 |
24. | VLČKOVÁ Veronika |
CZE | 3:41:20.4 | 0:39:17.7 | |
25. | RUDL Alexandra |
Nonplusultra Esslingen |
GER | 3:41:28.4 | 0:39:25.7 |
26. | KRENN Katja |
FC Donald |
AUT | 3:44:29.6 | 0:42:26.8 |
27. | SOPOUŠKOVÁ Mariana |
Ski & Bike Centrum Radotín |
CZE | 3:44:55.1 | 0:42:52.4 |
28. | ECHEVIN Marine |
Team Top3Tri Armos |
FRA | 3:45:53.8 | 0:43:51.1 |
29. | HERBST Christina |
LTU Linz |
AUT | 3:47:10.4 | 0:45:07.6 |
30. | SYNTZANAKI Nantia |
KROMMIDAS COACHING-TRISUTTO |
CZE | 3:50:31.1 | 0:48:28.3 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | SERRIERES Arthur |
FRA | 0:32:41.8 | 0:00:00.0 | |
2. | FORISSIER Felix |
FRA | 0:32:52.1 | 0:00:10.2 | |
3. | SLOTH NIELSEN Jens Emil |
DEN | 0:33:03.1 | 0:00:21.2 | |
4. | RUZAFA Ruben |
ESP | 0:33:09.8 | 0:00:27.9 | |
5. | CHANE Maxim |
FRA | 0:33:21.3 | 0:00:39.4 | |
6. | KOCAR Lukas |
CZE | 0:33:39.6 | 0:00:57.7 | |
7. | BONACINA Michele |
ITA | 0:33:48.8 | 0:01:06.9 | |
8. | DUPRAS Theo |
FRA | 0:34:09.3 | 0:01:27.4 | |
9. | DUMAS Jules |
FRA | 0:34:14.3 | 0:01:32.4 | |
10. | MIDDAUGH Sullivan |
USA | 0:34:17.6 | 0:01:35.7 | |
11. | MCPHERSON Kieran |
NZL | 0:34:22.8 | 0:01:40.9 | |
12. | NORLAND Keller |
USA | 0:34:50.8 | 0:02:08.9 | |
13. | SPINAZZE Federico |
ITA | 0:34:59.8 | 0:02:17.9 | |
14. | ROTH Jens |
GER | 0:35:09.0 | 0:02:27.2 | |
15. | CARABIN Sebastien |
BEL | 0:35:23.5 | 0:02:41.7 | |
16. | WYCHERA Dominik |
AUT | 0:35:30.6 | 0:02:48.7 | |
17. | VIVIEN Gaetan |
FRA | 0:35:33.8 | 0:02:51.9 | |
18. | FISHER Tom |
AUS | 0:35:35.6 | 0:02:53.7 | |
19. | DAFFLON Xavier |
SUI | 0:36:00.1 | 0:03:18.2 | |
20. | FARCI Ruslan |
ITA | 0:36:11.1 | 0:03:29.2 | |
21. | DIJKSHOORN Wouter |
NED | 0:36:19.6 | 0:03:37.7 | |
22. | SFREGOLA Matteo |
ITA | 0:36:25.3 | 0:03:43.4 | |
23. | KULHAVY Jaroslav |
CZE | 0:36:55.1 | 0:04:13.2 | |
24. | JUD Samuel |
SUI | 0:37:33.3 | 0:04:51.4 | |
25. | FELLMANN Paris |
LUX | 0:37:54.5 | 0:05:12.6 | |
26. | VIE Francois |
POR | 0:39:19.0 | 0:06:37.1 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | BILLOUIN Solenne |
FRA | 0:38:34.8 | 0:00:00.0 | |
2. | DUVOISIN Loanne |
SUI | 0:39:42.8 | 0:01:07.9 | |
3. | MENDITTO Marta |
ITA | 0:40:24.7 | 0:01:49.8 | |
4. | FERREIRA Beatriz |
POR | 0:40:48.0 | 0:02:13.2 | |
5. | DUCREUX Emma |
FRA | 0:41:45.2 | 0:03:10.3 | |
6. | LEBERON Segolene |
FRA | 0:42:21.8 | 0:03:46.9 | |
7. | BISOVA Stepanka |
CZE | 0:42:38.5 | 0:04:03.7 | |
8. | GRABMULLER Aneta |
CZE | 0:42:44.5 | 0:04:09.7 | |
9. | KRENN Katja |
AUT | 0:43:30.0 | 0:04:55.2 | |
10. | WASLE Carina |
AUT | 0:43:40.8 | 0:05:05.9 | |
11. | UPHAM Kerri Ann |
GBR | 0:44:00.0 | 0:05:25.2 | |
12. | VAN WILGENBURG Bonnie |
GBR | 0:44:00.3 | 0:05:25.4 | |
13. | JOBARD Camille |
FRA | 0:44:10.3 | 0:05:35.4 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | BÍBA Mikuláš |
Triatlon Plzeň |
CZE | 1:22:19.6 | 0:00:00.0 |
2. | CHMÁTAL David |
Tri klub Příbram |
CZE | 1:22:47.0 | 0:00:27.4 |
3. | HOLDER Lars |
TuS Schleiden 1908 e.V. |
GER | 1:24:01.9 | 0:01:42.2 |
4. | HOFFMANN Ondra |
CMC |
CZE | 1:25:04.8 | 0:02:45.1 |
5. | OBORNÝ Daniel |
CZE | 1:27:35.8 | 0:05:16.1 | |
6. | VČELIŠ Michal |
RUN magazine team |
CZE | 1:33:18.8 | 0:10:59.1 |
7. | TABULKA Štěpán |
CZE | 1:34:02.5 | 0:11:42.9 | |
8. | NĚMEC Robert |
4SPORTSTEAM |
CZE | 1:36:36.5 | 0:14:16.8 |
9. | ŠÍPEK Michal |
CZE | 1:37:58.3 | 0:15:38.6 | |
10. | BERGSTRÄßER Nils |
O-See Sports e.V. |
GER | 1:39:47.2 | 0:17:27.5 |
11. | HRABÝ Michal |
CZE | 1:40:16.0 | 0:17:56.3 | |
12. | BONGIORNI Davide |
SAI Frecce Bianche |
ITA | 1:40:45.2 | 0:18:25.5 |
13. | STERBA Michal |
CZE | 1:42:21.5 | 0:20:01.8 | |
14. | KORCH Martin |
CZE | 1:43:31.0 | 0:21:11.3 | |
15. | ŠKOLA Pavel |
CZE | 1:43:33.5 | 0:21:13.8 | |
16. | ŽLÁBEK Pavel |
CZE | 1:44:49.2 | 0:22:29.5 | |
17. | PRIPUTEN Michal |
CZE | 1:45:07.7 | 0:22:48.0 | |
18. | STEHLÍK Martin |
RBZ PRAHA |
CZE | 1:45:15.9 | 0:22:56.3 |
19. | SIK Michal |
CZE | 1:48:19.7 | 0:26:00.0 | |
20. | OTÁHAL Jakub |
CZE | 1:48:24.9 | 0:26:05.2 | |
21. | MICHAIL Aris |
Hexohellene |
GER | 1:50:02.9 | 0:27:43.2 |
22. | GINZEL Petr |
CZE | 1:50:27.6 | 0:28:08.0 | |
23. | PRASEK Jiri |
Bikers DC |
CZE | 1:52:56.7 | 0:30:37.1 |
24. | BICAN Martin |
CZE | 1:55:56.9 | 0:33:37.2 | |
25. | KALIŠKO Ondřej |
CZE | 1:57:03.6 | 0:34:43.9 | |
26. | BUCHTELE David |
CZE | 1:58:21.3 | 0:36:01.6 | |
27. | ALBERG Nikolai |
GER | 1:59:44.1 | 0:37:24.4 | |
28. | ZIKMUND Arnošt |
Zira team |
CZE | 1:59:54.8 | 0:37:35.1 |
29. | NIKODEM Tomáš |
CZE | 2:00:21.1 | 0:38:01.4 | |
30. | PILÁT Václav |
#tymdejvid |
CZE | 2:02:57.8 | 0:40:38.1 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | GAZZARI Anna |
SAI Frecce Bianche |
ITA | 1:37:19.5 | 0:00:00.0 |
2. | KLEIN Francesca |
TuS Schleiden 1908 |
GER | 1:40:37.5 | 0:03:17.9 |
3. | VAN DER VEGT Lizette Ikina |
NED | 1:44:36.2 | 0:07:16.6 | |
4. | RUTAROVÁ Karolína |
Triatlon Plzeň |
CZE | 1:45:56.7 | 0:08:37.1 |
5. | GIFFHORN Angelina |
TuS Schleiden 1908 e.V. |
GER | 1:51:55.1 | 0:14:35.6 |
6. | SCHLAGENHAUFEN Sophia |
SU TRI STYRIA |
AUT | 1:54:09.6 | 0:16:50.0 |
7. | BUBENÍKOVÁ Veronika |
CZE | 1:55:57.1 | 0:18:37.5 | |
8. | DEBNAROVA Jana |
KOME klub Kraslice |
CZE | 2:00:55.8 | 0:23:36.3 |
9. | ČUNÁTOVÁ Tereza |
TRIATLON Česká Lípa |
CZE | 2:02:33.0 | 0:25:13.5 |
10. | STEHLÍKOVÁ Barbora |
RBZ PRAHA |
CZE | 2:04:10.5 | 0:26:51.0 |
11. | DERR Barbara |
FRA | 2:08:35.0 | 0:31:15.4 | |
12. | MIKEŠOVÁ Michaela |
TriSK České Budějovice |
CZE | 2:09:34.5 | 0:32:14.9 |
13. | HALADOVÁ Vendula |
CZE | 2:13:12.5 | 0:35:52.9 | |
14. | HLÁVKOVÁ Michaela |
CZE | 2:14:09.7 | 0:36:50.1 | |
15. | MASTNA Zdenka |
CZE | 2:22:02.1 | 0:44:42.6 | |
16. | TOMÁNKOVÁ Tereza |
CZE | 3:19:03.6 | 1:41:44.1 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | ŠOULA Václav |
Trialon Team Tábor |
CZE | 0:23:44.3 | 0:00:00.0 |
2. | ŠIŠKA Matěj |
Triathlon Team Tábor |
CZE | 0:24:52.8 | 0:01:08.4 |
3. | FILIP Tadeáš |
TRI CLUB ČESKÁ LÍPA |
CZE | 0:25:24.3 | 0:01:39.9 |
4. | KISICEK Leon Gabriel |
3MaX Triathlon Academy |
CRO | 0:25:38.1 | 0:01:53.7 |
5. | HELLIER Bruce |
TRI CLUB ČESKÁ LÍPA |
CZE | 0:25:56.8 | 0:02:12.5 |
6. | BŘENEK Hynek |
TRI CLUB ČESKÁ LÍPA |
CZE | 0:26:56.4 | 0:03:12.1 |
7. | ŠTEFANIČ Adam |
Tri klub Příbram |
CZE | 0:28:54.7 | 0:05:10.3 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | KARBANOVÁ Marie |
TJ Nová Paka |
CZE | 0:27:18.3 | 0:00:00.0 |
2. | BŘENKOVÁ Andělka |
TRI CLUB ČESKÁ LÍPA |
CZE | 0:29:37.0 | 0:02:18.7 |
3. | KOUDELKOVÁ Lucie |
Elite Sport Boskovice |
CZE | 0:34:12.2 | 0:06:53.9 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | ŠIŠKA Adam |
Triathlon Team Tábor |
CZE | 0:24:20.1 | 0:00:00.0 |
2. | HOFFMANN Šíma |
CMC |
CZE | 0:25:27.8 | 0:01:07.7 |
3. | ŠOULA Jakub |
CZE | 0:26:50.5 | 0:02:30.4 | |
4. | KISICEK Luka Rafael |
3MAX triathlon club |
CRO | 0:28:40.3 | 0:04:20.2 |
5. | PIROUT Matěj |
CZE | 0:31:41.8 | 0:07:21.6 | |
6. | WALTER Mateo |
KTC Koralm Trailrunning Verein |
AUT | 0:40:02.2 | 0:15:42.1 |
7. | NOVÁK Neiry Tess |
CZE | 0:41:03.0 | 0:16:42.9 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | RUTAROVÁ Kateřina |
Triatlon Plzeň |
CZE | 0:29:08.8 | 0:00:00.0 |
2. | RUTAROVÁ Magdalena |
Triatlon Plzeň |
CZE | 0:30:09.5 | 0:01:00.7 |
3. | LINDNER Sophie |
O-SEE Sports e.V |
GER | 0:30:30.8 | 0:01:21.9 |
4. | BUBENÍKOVÁ Alexandra |
Fischer Ski Klub Šumava Vimperk |
CZE | 0:32:33.6 | 0:03:24.8 |
5. | KRATOCHVÍLOVÁ Valerie |
CZE | 0:34:09.2 | 0:05:00.4 | |
6. | ŽLÁBKOVÁ Markéta |
Triatlon Slaný |
CZE | 0:35:22.4 | 0:06:13.6 |
7. | STÁRKOVÁ Kamila |
TRI CLUB ČESKÁ LÍPA |
CZE | 0:37:46.4 | 0:08:37.5 |
8. | KŘÍŽOVÁ Anna |
CZE | 0:42:12.4 | 0:13:03.6 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | PIROUT šimon |
TriSKi Horní Počernice |
CZE | 0:19:13.3 | 0:00:00.0 |
2. | GÁLA Martin |
LYKO KLUB PRACHATICE |
CZE | 0:19:58.6 | 0:00:45.2 |
3. | KOLANDA Mišák |
Kus Praha |
CZE | 0:22:41.8 | 0:03:28.4 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | HULIY Yaroslava |
TRI CLUB ČESKÁ LÍPA |
CZE | 0:17:47.3 | 0:00:00.0 |
2. | ŠPILEROVÁ Anna |
TITAN sport club, z.s. |
CZE | 0:20:19.8 | 0:02:32.5 |
3. | JEDLIČKOVÁ Anna |
Rouvy Specialized |
CZE | 0:20:23.8 | 0:02:36.5 |
4. | HÝBLOVÁ Nikol |
Triatlon Plzeň |
CZE | 0:22:55.5 | 0:05:08.2 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | VLÁŠEK Jakub |
CZE | 0:18:27.3 | 0:00:00.0 | |
2. | KOVÁŘ Daniel |
CZE | 0:18:35.3 | 0:00:08.0 | |
3. | PEKÁREK Vojtěch |
TriSKi Horní Počernice |
CZE | 0:19:17.3 | 0:00:49.9 |
4. | ŠTĚPANIČ Ondřej |
Tri klub Příbram |
CZE | 0:20:29.3 | 0:02:01.9 |
5. | MATYAS Jan Bernard |
Moravec team |
CZE | 0:20:29.8 | 0:02:02.4 |
6. | ŠTASTNÝ Jan |
TRI CLUB ČESKÁ LÍPA |
CZE | 0:22:28.8 | 0:04:01.4 |
7. | BETIAMOL Hugo |
CZE | 0:28:27.2 | 0:09:59.9 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | HOROVÁ Eliška |
Triatlon Plzen |
CZE | 0:19:24.5 | 0:00:00.0 |
2. | JEDLIČKOVÁ Barbora |
Rouvy Specialized |
CZE | 0:21:05.1 | 0:01:40.5 |
3. | WALTER Livia |
KTC Koralm Trailrunning Verein |
AUT | 0:26:33.8 | 0:07:09.2 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | DAVITE Stefano |
ITA | 0:23:22.5 | 0:00:00.0 | |
2. | SIMEON REMY |
FRA | 0:23:29.3 | 0:00:06.7 | |
3. | VYSKOČIL Pavel |
CZE | 0:25:09.8 | 0:01:47.2 | |
4. | HALL Doug |
CZE | 0:25:14.8 | 0:01:52.2 | |
5. | LEBRUN Nicolas |
CZE | 0:25:14.9 | 0:01:52.3 | |
6. | BONACINA Paolo |
CZE | 0:26:16.8 | 0:02:54.2 | |
7. | DAVIDE Ecca |
ITA | 0:27:03.0 | 0:03:40.4 | |
8. | KOMÍN Bob |
Valachytour |
CZE | 0:27:08.3 | 0:03:45.7 |
9. | BEZCHLEBA Petr |
SK TRI CYKLOCHLUBNA |
CZE | 0:27:38.6 | 0:04:16.0 |
10. | KISICEK Leon Gabriel |
3MaX Triathlon Academy |
CRO | 0:28:15.0 | 0:04:52.4 |
11. | KŮRKA Tomáš |
Rouvy Specialized Cycling Team |
CZE | 0:28:28.2 | 0:05:05.7 |
12. | PILOUSEK Michal |
CZE | 0:28:33.5 | 0:05:10.9 | |
13. | HRON Tomáš |
CZE | 0:29:27.7 | 0:06:05.2 | |
14. | HAŠLAR Matyáš |
CZE | 0:29:34.7 | 0:06:12.1 | |
15. | PANCER Vaclav |
CZE | 0:29:56.7 | 0:06:34.2 | |
16. | SABÓ Ondřej |
CZE | 0:31:01.7 | 0:07:39.1 | |
17. | BENEŠ Petr |
JEDNIČKY |
CZE | 0:31:27.0 | 0:08:04.4 |
18. | LEBEDA Vaclav |
CZE | 0:32:05.5 | 0:08:42.9 | |
19. | VOJÍK Vít |
CZE | 0:32:30.2 | 0:09:07.6 | |
20. | HALUSKA Matej |
CZE | 0:32:32.2 | 0:09:09.6 | |
21. | KISICEK Luka |
CRO | 0:32:36.7 | 0:09:14.1 | |
22. | VOJÍK František |
CZE | 0:33:04.0 | 0:09:41.4 | |
23. | BUDKA Tomáš |
CZE | 0:35:44.7 | 0:12:22.1 | |
24. | PETER Tomáš |
CZE | 0:35:44.9 | 0:12:22.4 | |
25. | BICAN Martin |
CZE | 0:35:45.2 | 0:12:22.6 | |
26. | MRAZ Stanislav |
CZE | 0:36:31.7 | 0:13:09.1 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | ŠIMKOVÁ Markéta |
CZE | 0:26:23.0 | 0:00:00.0 | |
2. | KOUBKOVÁ Jana |
SK TRI CYKLOCHLUBNA |
CZE | 0:26:35.3 | 0:00:12.2 |
3. | CHAUVIN Flora |
FRA | 0:26:41.3 | 0:00:18.2 | |
4. | HERBST Christina |
AUT | 0:29:01.5 | 0:02:38.4 | |
5. | MRÁZOVÁ Markéta |
CZE | 0:33:12.0 | 0:06:48.9 | |
6. | ZAPLETALOVÁ Jitka |
Valachytour |
CZE | 0:33:33.7 | 0:07:10.6 |
7. | GOLIANOVÁ Miroslava |
CZE | 0:34:29.7 | 0:08:06.6 | |
8. | HRONOVÁ Jana |
CZE | 0:36:16.9 | 0:09:53.9 | |
9. | KREJSOV8 Blanka |
CZE | 0:36:31.9 | 0:10:08.8 | |
10. | MACHOVÁ Maki |
CZE | 0:39:24.9 | 0:13:01.8 | |
11. | BUBENÍKOVÁ Alexandra |
CZE | 0:39:25.2 | 0:13:02.1 | |
12. | BUBENÍKOVÁ Veronika |
CZE | 0:41:14.6 | 0:14:51.6 | |
13. | VIHANOVÁ Andrea |
slowteam |
CZE | 0:41:14.6 | 0:14:51.6 |
14. | HALLETT Gabriela |
CZE | 0:41:14.6 | 0:14:51.6 | |
15. | BRUNEROVÁ Senta |
CZE | 0:42:00.6 | 0:15:37.6 | |
16. | SMUTKOVÁ Markéta |
CZE | 0:42:00.9 | 0:15:37.8 | |
17. | KISICEK Sanja |
CRO | 0:48:41.1 | 0:22:18.0 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | STALZER Petr |
CZE | 0:01:15.7 | 0:00:00.0 | |
2. | VLASEK Mikulas |
CZE | 0:01:19.4 | 0:00:03.7 | |
3. | TÜRK Marek |
CZE | 0:01:20.9 | 0:00:05.2 | |
4. | KUBACKA Martin |
CZE | 0:01:22.9 | 0:00:07.2 | |
5. | SLANINKA Jan |
CZE | 0:01:26.7 | 0:00:10.9 | |
6. | STEHLIK Adam |
RBZ PRAHA |
CZE | 0:01:30.2 | 0:00:14.5 |
7. | KRUMP Elias |
CZE | 0:01:30.7 | 0:00:15.0 | |
8. | HASIL Albert |
CZE | 0:01:37.4 | 0:00:21.7 | |
9. | GAYDA Jiri |
CZE | 0:01:37.9 | 0:00:22.2 | |
10. | PAZDERSKÝ Jáchym |
CZE | 0:01:39.2 | 0:00:23.4 | |
11. | KOTT Alfréd Jakub |
CZE | 0:01:45.9 | 0:00:30.2 | |
12. | KUPKA Matěj |
CZE | 0:01:47.2 | 0:00:31.4 | |
13. | ŘEŘÁBEK Jan |
CZE | 0:01:50.4 | 0:00:34.7 | |
14. | NIKODEMOVÁ Anička |
CZE | 0:01:50.9 | 0:00:35.2 | |
15. | FATKA Krystof |
CZE | 0:01:53.9 | 0:00:38.2 | |
16. | SYMON Kryštof |
CZE | 0:01:54.4 | 0:00:38.7 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | PANCEROVÁ Marie |
CZE | 0:01:25.2 | 0:00:00.0 | |
2. | LOUDOVA Laura |
CZE | 0:01:33.4 | 0:00:08.2 | |
3. | PILOUŠKOVÁ Emma |
CZE | 0:01:49.2 | 0:00:23.9 | |
4. | PILOUŠKOVÁ Meda |
CZE | 0:01:51.2 | 0:00:26.0 | |
5. | JUNGVIRTOVÁ Emma |
CZE | 0:01:51.8 | 0:00:26.5 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | VITKOVIC Adam |
CZE | 0:00:19.0 | 0:00:00.0 | |
2. | STEHLÍK David |
RBZ PRAHA |
CZE | 0:00:21.8 | 0:00:02.7 |
3. | UHLÍK Tobias |
CZE | 0:00:22.8 | 0:00:03.7 | |
4. | MALKUS Matej |
CZE | 0:00:23.0 | 0:00:04.0 | |
5. | LOUDA Vilem |
CZE | 0:00:23.3 | 0:00:04.2 | |
6. | KODRAS Matěj |
CZE | 0:00:23.8 | 0:00:04.7 | |
7. | BRABEC Jakub |
CZE | 0:00:25.0 | 0:00:05.9 | |
8. | BELTRAMO Romain |
CZE | 0:00:25.3 | 0:00:06.2 | |
9. | PROCHÁZKA Teodor |
CZE | 0:00:25.5 | 0:00:06.4 | |
10. | POSPICHAL Krystof |
CZE | 0:00:27.0 | 0:00:08.0 | |
11. | TURK Martin |
CZE | 0:00:27.5 | 0:00:08.4 | |
12. | ZIMMERHANSEL Jakub |
CZE | 0:00:29.0 | 0:00:09.9 | |
13. | BOSÁK HUGO |
CZE | 0:00:29.5 | 0:00:10.5 | |
14. | KREJČÍ Antonín |
CZE | 0:00:30.5 | 0:00:11.4 | |
15. | VLČEK MAREK |
CZE | 0:00:30.5 | 0:00:11.5 | |
16. | KUPKA Šimon |
CZE | 0:00:30.8 | 0:00:11.7 | |
17. | SLANINKA Tomáš |
CZE | 0:00:31.5 | 0:00:12.4 | |
18. | VODIČKA Jonáš |
CZE | 0:00:32.0 | 0:00:13.0 | |
19. | LANGENBERGER Antonin |
CZE | 0:00:35.8 | 0:00:16.7 | |
20. | VAN DE KAMP Finch |
Cross Tri NL |
NED | 0:00:43.3 | 0:00:24.2 |
21. | BAK-PUCHALKA Kajetan |
CZE | 0:00:45.3 | 0:00:26.2 | |
22. | BOŠKA Matyáš |
CZE | 0:00:47.0 | 0:00:27.9 | |
23. | VAVŘÍK Jakub |
CZE | 0:00:48.8 | 0:00:29.7 | |
24. | FATKA Matous |
CZE | 0:00:50.3 | 0:00:31.2 | |
25. | KUPKA Viktor |
CZE | 0:01:00.5 | 0:00:41.4 | |
26. | VLČKOVÁ MARKÉTA |
CZE | 0:01:30.0 | 0:01:10.9 | |
27. | LANGENBERGER Teodor |
CZE | 0:01:32.0 | 0:01:12.9 | |
28. | LANGENBERGER Eduard |
CZE | 0:01:39.0 | 0:01:19.9 | |
29. | SOUDKOVÁ VIKI |
CZE | 0:01:40.2 | 0:01:21.2 |
# | Full name | Club | Country | Time | Gap |
---|---|---|---|---|---|
1. | KREJČÍ Emma |
CZE | 0:00:17.3 | 0:00:00.0 | |
2. | VODIČKOVÁ Kateřina |
CZE | 0:00:18.3 | 0:00:01.0 | |
3. | HRONOVA Anna |
CZE | 0:00:21.0 | 0:00:03.7 | |
4. | MAYEROVA Natalie |
CZE | 0:00:27.5 | 0:00:10.2 | |
5. | DOJČAROVÁ Helena |
CZE | 0:00:31.8 | 0:00:14.5 | |
6. | KOTTOVÁ Gaia |
CZE | 0:00:31.8 | 0:00:14.5 | |
7. | PAZDERSKÁ Nina |
CZE | 0:00:33.8 | 0:00:16.5 | |
8. | KLEPACKOVA Karolina |
CZE | 0:00:34.5 | 0:00:17.2 | |
9. | ANGENBERGEROVA Ema |
CZE | 0:00:35.5 | 0:00:18.2 | |
10. | MALKUSOVA Eliska |
CZE | 0:00:41.8 | 0:00:24.4 | |
11. | ČERNÁ Gabriela |
Žižkovský tygři |
CZE | 0:00:44.5 | 0:00:27.2 |
12. | VOJTISKOVA Julie |
CZE | 0:00:45.0 | 0:00:27.7 | |
13. | MRÁZOVÁ Ella |
CZE | 0:01:04.8 | 0:00:47.4 | |
14. | KŮRKOVÁ Stella |
CZE | 0:01:38.5 | 0:01:21.2 |