História

Pražské schody

Začiatky firmy Sportsoft sa datujú od roku 1996. Na začiatku to bola menšia meracia skupina. Výsledkový servis sme zabezpečovali napr. na Majstrovstvách ČR v behu na koliečkových korčuliach, MČR žiakov na Železnej Rude, MTB maratón Oderská Mlýnica, Brnenská päťdesiatka alebo na Juhočeskom poháre vo vodnom slalome. V roku 1998 sme vyvinuli vlastný software na spracovanie výsledkov. V roku 2005 vzniká spoločnosť SportSoft, spol. s r.o. a oficiálne sa tak stáva nezávislou skupinou najskôr s celorepublikovou, neskôr medzinárodnou pôsobnosťou.

Súčasne s rozvojom služieb v časomerných službách začíname od roku 2003 vyvíjať tréningový software UniVET System. Prvé verzie programu, podporujúce ergometre KETTLER oficiálne vychádzajú v roke 2006. Druhá verzia bola dostupná v roku 2009. V rovnakom roku dochádza k rozšíreniu podpory softwaru aj pre ergometre DAUM.

Firma Sportsoft je čiste česká spoločnosť, úzko spolupracuje so športovými klubmi v Juhočeskom kraji, je spoluporiadateľom významných športových akcií na Šumave a v neposlednom rade je to skupina ľudí, ktorá má rád šport!