Český pohár XCO MTB - Pec pod Sněžkou

MTB
DATE :11 - 12.5.2019 PLACE  :Pec pod Sněžkou

Summary

#Full nameClubCountryTimeGap
1.
ČÁBELICKÁ Jitka
Gapp system - Cabtech MTB Racing Team
CZE 1:40:43.0 0:00:00.0
2.
SHORT Isla
Short Factory Racing
GBR 1:41:52.3 0:01:09.2
3.
CAMPUZANO CHAVEZ PEON Daniela
Mexican National Team
MEX 1:43:18.5 0:02:35.4
4.
ŠTĚPÁNOVÁ Karla
SUPERIOR XC TEAM
CZE 1:43:35.3 0:02:52.2
5.
CZECZINKAROVÁ Jana
MITAS MERCEDES - BENZ PRAHA TREK
CZE 1:44:37.0 0:03:53.9
6.
TVARŮŽKOVÁ Tereza
Maloja rocky mountain team
CZE 1:45:53.0 0:05:09.9
7.
KUČEROVÁ Monika
HEAD PRO TEAM OPAVA
CZE 1:47:47.0 0:07:03.9
8.
WOJTYLA Gabriela
SUPERIOR ZATOR
POL 1:50:02.5 0:09:19.4
9.
RODRIGUEZ SUAREZ Erika Monserrath
Ar Pro Cycling Team
MEX 1:51:11.0 0:10:27.9
10.
JEŽKOVÁ Hana
GT OPPORTUNITY BRNO
CZE 1:55:39.0 0:14:55.9
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
MIŠOŇOVÁ Magdalena
ADASTRA Cycling Team
CZE 1:11:48.0 0:00:00.0
2.
HOLUBOVÁ Adéla
kola-bbm.cz
CZE 1:14:57.0 0:03:08.9
3.
ŠAFÁŘOVÁ Zuzana
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM
CZE 1:17:10.7 0:05:22.7
4.
VAVERKOVÁ Kateřina
COPR TJ PŘEŠTICE
CZE 1:18:20.7 0:06:32.7
5.
OBOŘILOVÁ Tereza
DRAHANSKÝ SPORT TEAM
CZE 1:19:48.5 0:08:00.4
6.
ŠTEFANOVÁ Kateřina
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 1:20:35.5 0:08:47.4
7.
PRCHALOVÁ Libuše
4EVER CYKLOBULIS BYSTŘICE p.H.
CZE 1:21:11.2 0:09:23.1
8.
ZAWIERTA Magdalena
WKK PFLEIDERER WIERUSZÓW
POL 1:23:29.7 0:11:41.6
9.
ZIĘBA Julia
Hurom Sławno Accent
POL 1:24:24.4 0:12:36.4
10.
VERNEROVÁ Klára
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 1:25:42.9 0:13:54.9
11.
BOJKOVÁ Michaela
BIKE 2000
CZE 1:28:01.2 0:16:13.1
12.
ZAWIERTA Partycja
WKK PFLEIDERER WIERUSZÓW
POL 1:29:34.5 0:17:46.4
13.
JANOVSKÁ Lenka
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 1:32:27.9 0:20:39.8
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
CINK Ondrej
Kross Racing Team
CZE 1:33:14.5 0:00:00.0
2.
VASTL Jan
SUPERIOR XC TEAM
CZE 1:33:54.0 0:00:39.4
3.
PAPRSTKA Tomáš
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 1:35:14.0 0:01:59.4
4.
ZADÁK David
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM
CZE 1:35:52.2 0:02:37.7
5.
ULÍK Matěj
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
SVK 1:36:27.2 0:03:12.7
6.
JELÍNEK Josef
MITAS MERCEDES - BENZ PRAHA TREK
CZE 1:37:55.7 0:04:41.2
7.
ŠKARNITZL Jan
MITAS MERCEDES - BENZ PRAHA TREK
CZE 1:38:33.2 0:05:18.7
8.
BREGENZER Alex
RV Viktoria Wombach
GER 1:38:48.2 0:05:33.7
9.
KOBES Lukáš
SKIBIKECENTRUM.CZ team
CZE 1:39:05.5 0:05:50.9
10.
ŠEVCŮ Tomáš
AMENITY EXTREM SPORT TEAM
CZE 1:41:05.5 0:07:50.9
11.
FLÁMA Tomáš
TS Bohemia Bike Team
CZE 1:41:35.7 0:08:21.1
12.
TOPÓR Michał
SUPERIOR ZATOR
POL 1:41:58.0 0:08:43.4
13.
BÁRTEK David
AMENITY EXTREM SPORT TEAM
CZE 1:42:04.7 0:08:50.1
14.
ŘÍMAN Jakub
TJ Auto Škoda Mladá Boleslav
CZE 1:43:09.4 0:09:54.8
15.
TOMÁŠEK Alvin
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 1:44:53.2 0:11:38.6
16.
KUNÁŠEK Josef
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 1:45:26.7 0:12:12.1
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
GUTIERREZ PRIETO Adair Zabdiel
Ar Pro Cycling Team
MEX 1:09:28.7 0:00:00.0
2.
ZATLOUKAL Jan
NUTREND SPECIALIZED RACING
CZE 1:11:03.7 0:01:34.9
3.
ŠULC David
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 1:11:53.2 0:02:24.4
4.
KRYŃSKI Piotr
VOLKSWAGEN SAMOCHODY UŻYTKOWE MTB TEAM
POL 1:13:15.0 0:03:46.2
5.
ELČKNER Lukáš
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 1:15:29.7 0:06:00.9
6.
ŽVAK Daniel
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 1:15:56.9 0:06:28.2
7.
ŠINDELÁŘ Jan
HEAD PRO TEAM OPAVA
CZE 1:16:02.2 0:06:33.4
8.
KUČERA Jakub
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 1:16:27.7 0:06:58.9
9.
TLAMKA Tomáš
NUTREND SPECIALIZED RACING
CZE 1:16:58.4 0:07:29.7
10.
WOHANKA Richard
ADASTRA Cycling Team
CZE 1:18:05.9 0:08:37.1
11.
PONÍŽIL Karel
4EVER CYKLOBULIS BYSTŘICE p.H.
CZE 1:18:44.2 0:09:15.4
12.
SÁSKA Jan
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM
CZE 1:20:08.9 0:10:40.1
13.
VÍTEK Tomáš
HEAD PRO TEAM OPAVA
CZE 1:20:31.9 0:11:03.1
14.
HLADÍK Josef
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 1:21:13.9 0:11:45.1
15.
HOVORKA Daniel
Gapp system - Cabtech MTB Racing Team
CZE 1:21:17.9 0:11:49.1
16.
VYTLAČIL Štěpán
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM
CZE 1:21:30.4 0:12:01.6
17.
HANÁK Jakub
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM
CZE 1:21:31.2 0:12:02.4
18.
HORÁK Dominik
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 1:23:56.9 0:14:28.1
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
JECH Filip
ADASTRA Cycling Team
CZE 0:42:48.4 0:00:00.0
2.
STRÁNSKÝ Matěj
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 0:43:38.1 0:00:49.7
3.
ČÁSLAVSKÝ Matěj
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 0:44:14.6 0:01:26.2
4.
PÁVEK Matyáš
KC KOOPERATIVA Jablonec nad Nisou, z.s.
CZE 0:45:05.1 0:02:16.7
5.
FIALA Matyáš
ČEZ Cyklo Team Tábor
CZE 0:45:57.8 0:03:09.4
6.
VOŽENÍLEK Martin
HEAD PRO TEAM OPAVA
CZE 0:46:32.8 0:03:44.4
7.
DUBČÁK Pavel
4EVER CYKLOBULIS BYSTŘICE p.H.
CZE 0:47:03.8 0:04:15.4
8.
KRULA Štěpán
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 0:47:23.8 0:04:35.4
9.
DOLEŽAL Tomáš
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 0:47:29.3 0:04:40.9
10.
ZEMENE Jakub
EthicSport Cycling team
CZE 0:47:47.8 0:04:59.4
11.
VEVERKA Václav
KC KOOPERATIVA Jablonec nad Nisou, z.s.
CZE 0:47:53.6 0:05:05.2
12.
HLÁVKA Adam
SUPERIOR RIDERS
CZE 0:48:00.6 0:05:12.2
13.
HONSA Antonín
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM
CZE 0:48:01.1 0:05:12.7
14.
NEUGEBAUER Michal
SPORTOVNÍ KURZY.CZ
CZE 0:48:01.6 0:05:13.2
15.
ŠINDELÁŘ Jan
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:48:09.8 0:05:21.4
16.
KLIMEK Krzysztof
Grupa Kolarska Viktoria Rybnik
POL 0:48:17.3 0:05:28.9
17.
DOSTÁL Václav
LYKO KLUB PRACHATICE z.s.
CZE 0:48:25.6 0:05:37.2
18.
JINDŘICH Pavel
TJ STADION LOUNY
CZE 0:48:36.8 0:05:48.4
19.
VENC Adam
GT OPPORTUNITY BRNO
CZE 0:48:41.6 0:05:53.2
20.
FRÜHAUF Jan
CYKLOSPORT-PITSTOP.CZ
CZE 0:48:59.6 0:06:11.2
21.
LEPKA Filip
Sport Union Hinterbrühl-Eleven Mercedes Mitas
CZE 0:49:19.6 0:06:31.2
22.
KOPECKÝ Petr
MTB NEVIX Team
CZE 0:49:24.6 0:06:36.2
23.
PAŘEZ Tomáš
Expres CZ Tufo Team Kolín
CZE 0:49:28.8 0:06:40.4
24.
TAKÁCS-VALENT Márk
National Team Hungary
HUN 0:49:48.6 0:07:00.2
25.
VENCL Libor
Eleven Mercedes-Benz Mitas
CZE 0:49:53.1 0:07:04.7
26.
VONDRÁČEK Matyáš
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM
CZE 0:49:58.3 0:07:09.9
27.
SPORYSCH Daniel
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 0:50:03.1 0:07:14.7
28.
KONEČNÝ Filip
BIKE team Nové Město na Moravě
CZE 0:50:08.1 0:07:19.7
29.
SZCEPANSKI Lukáš
HEAD PRO TEAM OPAVA
CZE 0:50:28.1 0:07:39.7
30.
ŠÍSL Bořek
LYKO KLUB PRACHATICE z.s.
CZE 0:50:37.1 0:07:48.7
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
NOVOTNÁ Aneta
ADASTRA Cycling Team
CZE 0:33:44.3 0:00:00.0
2.
PLESKAČOVÁ Natálie
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 0:35:39.0 0:01:54.7
3.
VIKTOROVÁ Nela
LYKO KLUB PRACHATICE z.s.
CZE 0:35:41.5 0:01:57.2
4.
HLADÍKOVÁ Kateřina
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 0:36:14.7 0:02:30.4
5.
ZEMANOVÁ Kristýna
TJ AŠ Mladá Boleslav
CZE 0:36:55.5 0:03:11.2
6.
PŮBALOVÁ Nela
TJ Auto Škoda Mladá Boleslav
CZE 0:37:19.0 0:03:34.7
7.
BEDRNÍKOVÁ Karolína
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 0:37:27.5 0:03:43.2
8.
SRNSKÁ Patricie
CYKLO - SKI klub Polička
CZE 0:37:29.5 0:03:45.2
9.
SPĚŠNÁ Simona
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 0:38:06.7 0:04:22.4
10.
SOBKOVÁ Sabina
VRV TEAM
CZE 0:38:25.0 0:04:40.7
11.
DRBOHLAVOVÁ Eliška
KC KOOPERATIVA Jablonec nad Nisou, z.s.
CZE 0:38:58.5 0:05:14.2
12.
GARCIA PELAEZ Isabella
Ar Pro Cycling Team
MEX 0:39:19.0 0:05:34.7
13.
FOLTÝNOVÁ Adéla
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 0:39:21.2 0:05:36.9
14.
HOJKOVÁ Štěpánka
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:39:59.2 0:06:14.9
15.
ŠMÍDOVÁ Adéla
AUTHOR TEAM STUPNO
CZE 0:40:34.2 0:06:49.9
16.
SUCHÁ Kateřina
ADASTRA Cycling Team
CZE 0:40:56.7 0:07:12.4
17.
ŠINDELÁŘOVÁ Hana
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:41:43.0 0:07:58.7
18.
BRTNÍČKOVÁ Michaela
4EVER CYKLOBULIS BYSTŘICE p.H.
CZE 0:41:54.2 0:08:09.9
19.
MITRYCHOVÁ Michaela
kola-bbm.cz
CZE 0:42:15.0 0:08:30.6
20.
MALOŠÍKOVÁ Julie
Cykloteam MXM Hulín
CZE 0:42:34.0 0:08:49.7
21.
HOVORKOVÁ Aneta
Gapp system - Cabtech MTB Racing Team
CZE 0:42:42.7 0:08:58.4
22.
ŠEVĆÍKOVÁ Dorka
4EVER CYKLOBULIS BYSTŘICE p.H.
CZE 0:42:59.2 0:09:14.9
23.
JEŘÁBKOVÁ Barbora
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 0:43:15.4 0:09:31.1
24.
BUKOVÁCZ Anna
National Team Hungary
HUN 0:43:24.9 0:09:40.6
25.
DOSTÁLOVÁ Lucie
LYKO KLUB PRACHATICE z.s.
CZE 0:43:50.7 0:10:06.4
26.
KYSELOVÁ Adéla
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 0:44:02.2 0:10:17.9
27.
BINDEROVÁ Petra
HEAD PRO TEAM OPAVA
CZE 0:44:12.5 0:10:28.2
28.
TÓTH-ALMÁSI Borbála
Limitless Team - XCO Nagykanizsa
HUN 0:44:14.9 0:10:30.6
29.
KRUTÍLKOVÁ Kateřina
TEAM FORMAN CINELLI
CZE 0:44:29.2 0:10:44.9
30.
ŠIMOŇUKOVÁ Natálie
Cykloteam MXM Hulín
CZE 0:44:50.7 0:11:06.4
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
BAŽANT Kryštof
TJ SOKOL PLAVY - CYKLO BENDA
CZE 0:11:26.6 0:00:00.0
2.
ZEMAN Petr
BIKE CLUB MĚSTO TOUŠKOV
CZE 0:11:51.1 0:00:24.4
3.
MUŠÁLEK Jakub
HEAD PRO TEAM OPAVA
CZE 0:11:56.1 0:00:29.4
4.
BRABEC Šimon
BIKE CLUB MĚSTO TOUŠKOV
CZE 0:12:07.9 0:00:41.2
5.
BLAŽEK Aleš
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:12:49.6 0:01:23.0
6.
SVOBODA David
ADASTRA Cycling Team
CZE 0:12:50.6 0:01:23.9
7.
HÁJEK Tomáš
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 0:13:06.4 0:01:39.7
8.
TESAŘÍK Jakub
CYKLO TEAM KOLARNA
CZE 0:13:09.9 0:01:43.2
9.
KUBĚNA Daniel
AC SPARTA PRAHA
CZE 0:13:11.6 0:01:44.9
10.
SEVERYN Richard
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 0:13:16.1 0:01:49.5
11.
NECHUTA Marek
Bike Freaks Holice
CZE 0:13:16.9 0:01:50.2
12.
RAŠKA Lukáš
Short Bike Academy Opletal
CZE 0:13:19.1 0:01:52.4
13.
MITÁŠ Robert
BIKECLINIC JUNIOR TEAM
CZE 0:13:22.6 0:01:55.9
14.
VAŠÍČEK Denis
ADASTRA Cycling Team
CZE 0:13:22.9 0:01:56.2
15.
KUKLA Dominik
ADASTRA Cycling Team
CZE 0:13:29.4 0:02:02.7
16.
JELÍNEK Vojtěch
BIKE team Nové Město na Moravě
CZE 0:14:16.4 0:02:49.7
17.
KOČVARA Jakub
DRAHANSKÝ SPORT TEAM
CZE 0:14:24.4 0:02:57.7
18.
MELOUN Jakub
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:14:37.1 0:03:10.4
19.
PŘENOSIL Marek
BICYKL TEAM ÚSTÍ n.Labem
CZE 0:14:38.9 0:03:12.2
20.
JANOVSKÝ Tomáš
AEROTEC SPORT TEAM
CZE 0:14:39.1 0:03:12.5
21.
BURSA Filip
LYKO KLUB PRACHATICE z.s.
CZE 0:14:39.9 0:03:13.2
22.
MANSFELD Tadeáš
PROFI SPORT CHEB
CZE 0:14:48.3 0:03:21.7
23.
VOREL Lukas
BIKECLINIC JUNIOR TEAM
CZE 0:14:48.8 0:03:22.2
24.
HOFMAN Eliáš
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 0:14:57.3 0:03:30.7
25.
NĚMEC Jakub
CYKLOTEAM OSTROV
CZE 0:15:06.3 0:03:39.7
26.
POSPÍŠIL Filip
BIKECLINIC JUNIOR TEAM
CZE 0:15:09.8 0:03:43.2
27.
HORÁK Martin
BEKO Bike Racing Team
CZE 0:15:11.3 0:03:44.7
28.
HŘEBEJK Dominik
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 0:15:12.8 0:03:46.2
29.
VÝBORNÝ Kryštof
BIKECLINIC JUNIOR TEAM
CZE 0:15:14.8 0:03:48.2
30.
KRÁL Jan
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 0:15:17.8 0:03:51.2
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
SEIDLOVÁ Kateřina
SK Edie tým Vsetín
CZE 0:13:31.3 0:00:00.0
2.
VIKOVÁ Hanka
Dukla Praha
CZE 0:13:33.6 0:00:02.2
3.
GOTTWALDOVÁ Amálie
MORAVEC Team
CZE 0:13:35.1 0:00:03.7
4.
DLOUHÁ Aneta
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 0:13:53.6 0:00:22.2
5.
HANÁKOVÁ Anna
MORAVEC Team
CZE 0:14:08.3 0:00:37.0
6.
HUDEČKOVÁ Anna
TUFO CYKLOZÁKLADNA OTROKOVICE
CZE 0:14:25.6 0:00:54.2
7.
STRAKATÁ Vendula
Dukla Praha
CZE 0:14:38.3 0:01:07.0
8.
BRADÁČOVÁ Nikola
ACT LERAK Blansko
CZE 0:14:48.3 0:01:16.9
9.
LHOTÁKOVÁ Adéla
Bike Freaks Holice
CZE 0:14:57.1 0:01:25.7
10.
VÁCLAVŮ Martina
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 0:14:58.1 0:01:26.7
11.
SEDLÁČKOVÁ Veronika
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 0:15:00.1 0:01:28.7
12.
SRNSKÁ Veronika
BIKE team Nové Město na Moravě
CZE 0:15:04.2 0:01:32.9
13.
BOŘÁNKOVÁ Lucie
AC SPARTA PRAHA
CZE 0:15:18.3 0:01:47.0
14.
GROHOVÁ Lucie
AUTHOR TEAM STUPNO
CZE 0:15:28.6 0:01:57.2
15.
KUNČÍKOVÁ Ella
Bike klub Spindleruv mlyn
CZE 0:15:47.3 0:02:15.9
16.
MÁNKOVÁ Emma
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM
CZE 0:16:52.0 0:03:20.7
17.
JEDLIČKOVÁ Nela
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 0:17:13.8 0:03:42.4
18.
VOŽENÍLKOVÁ Nikola
HEAD PRO TEAM OPAVA
CZE 0:17:14.3 0:03:42.9
19.
MACHOVÁ Veronika
TUFO CYKLOZÁKLADNA OTROKOVICE
CZE 0:17:22.5 0:03:51.2
20.
NOVÁKOVÁ Daniela
TJ AŠ Mladá Boleslav
CZE 0:17:24.3 0:03:52.9
21.
HORKÁ Veronika
SK BIKETIME BULLS PÍSEK
CZE 0:17:25.8 0:03:54.4
22.
JANOVSKÁ Barbora
MORAVEC Team
CZE 0:17:38.8 0:04:07.4
23.
SYSLOVÁ Barbara
CYKLOSPORT-PITSTOP.CZ
CZE 0:18:04.8 0:04:33.4
24.
ŠÍSLOVÁ Barbora
LYKO KLUB PRACHATICE z.s.
CZE 0:18:12.3 0:04:40.9
25.
KOUDELKOVÁ Lucie
MORAVEC Team
CZE 0:18:16.3 0:04:44.9
26.
LIENERTOVÁ Monika
BIKECLINIC JUNIOR TEAM
CZE 0:18:21.0 0:04:49.7
27.
SMUTNÁ Dorota
DRAHANSKÝ SPORT TEAM
CZE 0:18:26.7 0:04:55.3
28.
RAJNOCHOVÁ Barbora
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 0:18:26.8 0:04:55.4
29.
BURGERMEISTEROVÁ Lucie
TJ SOKOL PLAVY - CYKLO BENDA
CZE 0:18:55.5 0:05:24.2
30.
JŮNOVÁ Nela
LYKO KLUB PRACHATICE z.s.
CZE 0:19:07.3 0:05:35.9
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
NOVOTNÝ Ondřej
Dukla Praha
CZE 0:23:07.7 0:00:00.0
2.
ELBADRI Jakub
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 0:23:21.7 0:00:14.0
3.
JEŽEK Václav
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 0:23:30.2 0:00:22.4
4.
BERNÁT Adam
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 0:23:37.2 0:00:29.4
5.
URBAN Miroslav
VRV TEAM
CZE 0:23:42.0 0:00:34.2
6.
ŠILHAVÝ Ondřej
KOVO PRAHA
CZE 0:24:21.4 0:01:13.7
7.
ŠILHAVÝ Daniel
KOVO PRAHA
CZE 0:24:25.4 0:01:17.7
8.
BRADÁČ Adam
Dukla Praha
CZE 0:25:01.2 0:01:53.4
9.
SAMEC Filip
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 0:25:10.7 0:02:02.9
10.
HOJKA František
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:25:25.4 0:02:17.7
11.
KRÝSL Lukáš
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 0:25:36.9 0:02:29.2
12.
DOBRÝ Lukáš
CK LOKO Rakovník
CZE 0:25:43.9 0:02:36.2
13.
GRÄßLER Toni
RSV Schwarzenberg Team Auto-Riedel e.V.
GER 0:25:50.2 0:02:42.4
14.
RUBEŠ Daniel
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 0:25:53.9 0:02:46.2
15.
DRAGOUN Václav
COPR TJ PŘEŠTICE
CZE 0:25:58.2 0:02:50.4
16.
KRÁL Kryštof
ADASTRA Cycling Team
CZE 0:26:00.4 0:02:52.7
17.
ZONYGA David
VRV TEAM
CZE 0:26:02.9 0:02:55.2
18.
LIENERT Patrik
BIKECLINIC JUNIOR TEAM
CZE 0:26:15.4 0:03:07.7
19.
VAŠUT David
BIKE PRO RACING
CZE 0:26:24.2 0:03:16.4
20.
TABARA Šimon
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 0:26:28.4 0:03:20.7
21.
PEKAŘ Matěj
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 0:26:31.2 0:03:23.4
22.
ŠUMPÍK Pavel
Bike Freaks Holice
CZE 0:26:58.7 0:03:50.9
23.
KUBA Jakub
TJ AŠ Mladá Boleslav
CZE 0:27:00.7 0:03:52.9
24.
HORÁK Ondřej
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:27:01.2 0:03:53.4
25.
FALTÝNEK Jan
CYKLO FALTÝNEK
CZE 0:27:09.7 0:04:01.9
26.
SVATUŠKA Jakub
KOVO PRAHA
CZE 0:27:16.9 0:04:09.2
27.
CHALUPNÝ David
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM
CZE 0:27:30.2 0:04:22.4
28.
JOHÁNEK Dalibor
CYKLOSPORT-PITSTOP.CZ
CZE 0:27:32.4 0:04:24.7
29.
BÁRTA Martin
KOVO PRAHA
CZE 0:27:39.4 0:04:31.7
30.
UHER David
SK BIKETIME BULLS PÍSEK
CZE 0:27:48.7 0:04:40.9
#Full nameClubCountryTimeGap
1.
HANÁKOVÁ Eliška
MORAVEC Team
CZE 0:26:23.3 0:00:00.0
2.
KAUFMANN Natalie
RSV Schwarzenberg Team Auto-Riedel e.V.
SUI 0:27:52.3 0:01:28.9
3.
DLASKOVÁ Vanda
TJ Auto Škoda Mladá Boleslav
CZE 0:28:16.0 0:01:52.7
4.
NAROVCOVÁ Monika
ČS SPECIALIZED JUNIOR MTB TEAM
CZE 0:28:21.8 0:01:58.4
5.
KOTLÍKOVÁ Adéla
CK LOKO Rakovník
CZE 0:28:55.3 0:02:31.9
6.
ČERNÁ Karolína
TJ AŠ Mladá Boleslav
CZE 0:29:04.5 0:02:41.2
7.
KOVAŘÍKOVÁ Iva
BICYKL TEAM ÚSTÍ n.Labem
CZE 0:29:50.3 0:03:26.9
8.
PERNICKÁ Adéla
BIKE PRO RACING
CZE 0:30:03.5 0:03:40.2
9.
HODLOVÁ Nikola
CYKLOSPORT-PITSTOP.CZ
CZE 0:30:07.0 0:03:43.7
10.
DUŠKOVÁ Kateřina
TJ SOKOL PLAVY - CYKLO BENDA
CZE 0:30:53.5 0:04:30.2
11.
JUROVÁ Hana
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 0:31:23.0 0:04:59.7
12.
PULKRABOVÁ Marika
BSK Racing Juniors
CZE 0:31:27.0 0:05:03.7
13.
UHMANOVÁ Kateřina
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 0:31:52.7 0:05:29.4
14.
PANUŠOVÁ Anna
Bike Freaks Holice
CZE 0:31:53.7 0:05:30.4
15.
GREMAN Szonja
National Team Hungary
HUN 0:31:56.0 0:05:32.7
16.
DOLEŽALOVÁ Markéta
Bike Freaks Holice
CZE 0:32:04.7 0:05:41.4
17.
BRUCHNER Regina
National Team Hungary
HUN 0:33:07.0 0:06:43.7
18.
BEYEROVÁ Kateřina
LYKO KLUB PRACHATICE z.s.
CZE 0:33:13.0 0:06:49.7
19.
CIBULKOVÁ Tereza
BIKECLINIC JUNIOR TEAM
CZE 0:33:16.5 0:06:53.2
20.
NOVÁKOVÁ Karla
Jaroslav Kulhavy Cycling Team
CZE 0:33:40.0 0:07:16.7
21.
DINGOVÁ Anna
BSK Racing Juniors
CZE 0:33:58.7 0:07:35.4
22.
HAINZELOVÁ Lucie
Pítrs bikes team
CZE 0:34:17.7 0:07:54.4
23.
NEUGEBAUEROVÁ Karolína
SPORTOVNÍ KURZY.CZ
CZE 0:34:29.7 0:08:06.4
24.
VOLEJNÍKOVÁ Natálie
BEKO Bike Racing Team
CZE 0:34:46.5 0:08:23.1
25.
ŠULCOVÁ Jana
EXPRES CZ - TUFO TEAM KOLÍN
CZE 0:35:29.5 0:09:06.1
26.
DRHOVÁ Berenika
LYKO KLUB PRACHATICE z.s.
CZE 0:35:39.0 0:09:15.6
27.
KRÁLOVÁ Julie
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 0:35:50.5 0:09:27.1
28.
BERANOVÁ Jana
IVAR CS - AUTHOR TEAM
CZE 0:37:17.0 0:10:53.6
29.
VOLEJNÍKOVÁ Nikola
BEKO Bike Racing Team
CZE 0:37:50.2 0:11:26.9
30.
KALČÍKOVÁ Barbora
MS BIKE ACADEMY RACING
CZE 0:38:19.5 0:11:56.1

Don't you find yourself in results list? Contact timekeeper's team.